Po akcijos „Darom 2015“ pagražės visas rajonas

Leckavos piliakalnį tvarko Mažeikių turistų klubo nariai. Nuotrauka iš klubo archyvo

Šiandien – pagrindinė visaliaudinės tvarkymosi akcijos „Darom“, kuri Lietuvoje vyksta jau aštuntąjį kartą, diena.
Mažeikių krašto gyventojai, įmonės, įstaigos ir organizacijos prie šios dienos idėjos ir darbų buvo kviečiamos prisijungti jau nuo balandžio 18-osios.

Talkininkai įsibėgėja

Mažeikių rajone planuojama sutvarkyti beveik šimtą teritorijų – darbai vyksta visose seniūnijose ir miesto prieigose.
Savose teritorijose jau pasidarbavo nemažai įstaigų ir organizacijų. Futbolo klubo „Atmosfera“ jaunimas bei Mažeikių verslininkų asociacijos nariai tvarkė centrinį miesto stadioną ir jo aplinką, kasmetinių talkininkų – klubo Rotary narių rankų sulaukė Melioratorių parkelis, Savivaldybės administracijos vadovai ir darbuotojai valė teritoriją nuo sodininkų bendrijos „Raselė“ įvažiavimo, Žydų kapinių iki Ventos upės pakrantės.

Tvarkomas Leckavos piliakalnis

Leckavos piliakalnį drauge su vietos gyventojais praėjusį savaitgalį tvarkė Mažeikių turistų klubo nariai. Šioje kultūros paveldo objekto teritorijoje talkininkai atliko valymo darbus, iškirto menkaverčius krūmus.
Piliakalnį toliau tvarkys Leckavos kaimo bendruomenė, Reivyčių seniūnijos darbuotojai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų komanda.
„Šios dvi talkos – tik graži pradžia. Piliakalnio su gyvenviete teritorija didelė, tad kviečiu įstaigų, įmonių kolektyvus prisijungti. Tai padaryti galima ne tik balandžio 25 dieną. Talkas organizuosime ir ateityje“, – sakė už paminklotvarką atsakinga Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.
Leckavos piliakalnio su gyvenviete tvarkymo darbai finansuojami iš Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto, Kultūros paveldo tvarkybos darbų ir švietėjiškos edukacinės veiklos programos. Leckavos kaimo bendruomenė talkininkus vaišina arbata ir koše.

Akcija – visą savaitę

Kaip ir kasmet, mažeikiškiai ir kaimo seniūnijų gyventojai tvarko miestą bei už gyvenviečių ribų esančias apleistas teritorijas: vandens telkinių pakrantes, pakeles, poilsiavietes, pamiškes ir kitas vietas.
Akciją „Darom“ Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje kuruojantis Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Virginijus Raudonius pasakojo, kad kiekviena seniūnija iš anksto numatė teritorijas, kurias norėtų tvarkyti, suskaičiavo, kiek žmonių reikės, tad kolektyvams, kurie kreipėsi į seniūnijas norėdami talkinti, ir nurodomos tvarkymo vietos.
„Mes paskelbėme, kad tvarkymosi akcija prasideda nuo balandžio 18-osios, kad kuo daugiau žmonių galėtų joje dalyvauti: vieniems laisvas vienas savaitgalis, kitiems – kitas, dar kitiems būna laisvesnė pavakarė po darbo, tad akcija ir vyksta visą savaitę“, – kalbėjo V. Raudonius.
Surinktos atliekos bus išvežamos po talkų – kadangi transporto išlaidos apmokamos iš biudžeto lėšų, tuo tikslu buvo paskelbtas konkursas, o jį laimėjusieji ir veš atliekas.
Šiemet akcijos dalyviams iš Savivaldybės biudžeto lėšų nupirkta maišų atliekoms, šiek tiek pirštinių, apie pustrečio tūkstančio maišų gauta iš akcijos „Darom“ respublikinio centro.

4 Atsakymai į “Po akcijos „Darom 2015“ pagražės visas rajonas”

 1. O gal parašė:

  Neleiskim ir bauskim siukslintojus?

 2. lolas atsako parašė:

  Žinoma buvau ir ne vienoje :) Nesu aš kažkoks išskirtinis ar prieš talkas nusistatęs :)

 3. lolui parašė:

  O tu nors kartą buvai talkoje ? Manau, kad ne, jei nevertini kitų žmonių nuopelnų gamtai.

 4. lolas parašė:

  Pakazūcha. Per vieną dieną geranoriai turi surinkti tai, ko pašalpiniai per metus nesurenka. Nu tiesiog nuostabu :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto