Po avarijų panaikintas techninės apžiūros galiojimas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį mūsų rajone įvyko avarija, po kurios policijos pareigūnai uždraudė važiuoti joje apgadintu automobiliu.

Priėmė sprendimą

Pirmadienio rytą slidus kelias ir viršytas greitis tapo techninės avarijos kelyje Mažeikiai–Kuršėnai priežastimi. Automobilis „Nissan Navara“, vairuojamas A. K. ir priklausantis Visagino bendrovei, tapo nevaldomas, nulėkė nuo kelio ir apsivertė.
Į įvykio vietą buvo iškviestas policijos ekipažas – nors žmonės nenukentėjo, tačiau avarijos metu buvo apgadintas ne tik automobilis, bet ir kelio riboženkliai.
Transporto priemonę apžiūrėję policijos pareigūnai priėmė administracinį sprendimą uždrausti motorinei transporto priemonei, apgadintai eismo įvykio metu, toliau dalyvauti viešajame eisme, anuliavo valstybinės techninės apžiūros talono galiojimą. Šis sprendimas buvo priimtas dėl to, kad avarijos metu buvo sugadinti du priekiniai lanžeronai bei priekinės pusės statramstis.

Į eismą grįžo tik vienas

Šiais metais policijos pareigūnai jau anuliavo dviejų transporto priemonių techninės apžiūros galiojimą po įvykusių avarijų: sausio šeštąją dėl išlaužto lanžerono ir sulankstyto rėmo jis panaikintas automobiliui „Volvo XC90“ (galiojo iki šių metų birželio) bei vasario dvyliktąją –automobiliui „Opel Vectra“ dėl išlaužto priekinio rato (techninė apžiūra galiojo iki kitų metų vasario).
„Jau ketverius metus galioja ši tvarka, kai itin apgadintiems automobiliams panaikinamas techninės apžiūros talonas. Vidutiniškai per metus dėl avarijų techninė apžiūra panaikinama vienuolikai transporto priemonių. Per trejų metų laikotarpį tik vienas automobilis buvo tinkamai sutvarkytas, perėjo ekspertizę bei techninę apžiūrą ir vėl dalyvauja viešajame eisme“, – informavo rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.
Pareigūnai primena, kad po administracinio sprendimo būtina susiremontuoti automobilį, gauti ekspertų pažymą, kad visiškai atkurtas transporto priemonės rėmas ir važiuoklės konstrukcija bei tinkamas jų stiprumas, ir su ta pažyma vykti į techninių apžiūrų centrą, kur automobilį dar patikrins centro kontrolieriai ir išduos valstybinės techninės apžiūros galiojimo taloną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto