Po ilgos pertraukos – į kirpyklas ir parduotuves

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo šiandienos po daugiau nei dviejų mėnesių nedarbo duris klientams atveria prekyba ne maisto produktais užsiimančios nedidelės parduotuvės, kioskai. Po dviejų mėnesių pertraukos klientų laukia grožio specialistai, masažuotojai, tatuiruočių meistrai ir kiti paslaugų teikėjai.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, praėjusių metų sausio 1 dieną Mažeikių rajone buvo 1446 pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai.
Individualia veikla turėdami verslo liudijimus savo veiklomis pernai vertėsi 905 asmenys. Iš jų – 169 asmenys turėjo verslo liudijimus prekybai, 147 – prekybai ne maisto produktais, 78 – kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai.
Šiemet sausio 1 dieną Mažeikių rajone PVM mokėtojų buvo 1461.
Tačiau statistinių duomenų apie tai, kiek asmenų įsigijo ir turėjo verslo liudijimus pasitinkant šiuos, 2021 metus, kol kas nėra. Kaip ir nėra aišku, kiek mūsų rajono smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, paslaugų teikėjų po laikotarpio, kai negalėjo dirbti, grįžo į darbus.
Tačiau dar savaitgalį nedidelių parduotuvėlių, turinčių profilius socialiniuose tinkluose, savininkai ir darbuotojai ėmė kviesti žmones ne praeiti pro šalį, o užsukti įsigyti prekių ir taip palaikyti mažuosius verslus.
Grožio paslaugų teikėjai dar praėjusią savaitę ėmė raginti žmones registruotis paslaugoms ir tikino klientus, kad yra apsirūpinę asmens saugos, dezinfekcinėmis priemonėmis bei pasirengę dirbti saugiai.

7 Atsakymai į “Po ilgos pertraukos – į kirpyklas ir parduotuves”

 1. trečiadienis parašė:

  per tas laisves niekaip ir neišbrendame iš to liūno ,nes visada yra ,,protingesnių”.Susiimtų visi vieningai – senai pilnavertį gyvenimą gyventume. Rekomendacijos lietuviams,deja ,per silpnas žodis.

 2. ponia autore parašė:

  rašote: “po daugiau nei trijų mėnesių nedarbo”….šiaip kirpyklos ir mažos parduotuvės buvo uždarytos gruodžio viduryje. Dabar yra vasario vidurys- praėjo lygiai du mėnesiai, o ne “Daugiau nei trys” Jūsų profesionalumas, ponia autore, yra nulinis

 3. to Laisūnas parašė:

  ne apie skiepus kalba ,o apie testą ,įrodantį ,kad esi sveikas ir gali aptarnauti kitus.

 4. nuomonė parašė:

  Kirpyklos nebuvo nė užsidariusios :) Kas daugiausiai akis drąsko-tuos ir atidaro. Ir dar ,kada valdžia baigs su tomis ,,rekomendacijomis” ? Rekomenduoja visiems atsidarantiems pasidaryti greituosius testus. Iš 10000 ,užsiregistravo 2000. Jokių rekomendacijų- nori dirbti-pasidarai įrodantį testą ir taškas. Ar sunku?

  1. tikra parašė:

   tiesa. Ypač tai matėsi matant trumpai kirptus moterų plaukus. Dar vis gyvename su mužikų mentalitetu- apgausiu, aš gudresnis, mano teisė…

  2. Laisūnas parašė:

   Musiet esat iš gilaus sovietmečio, kai buvo liepiama ir privalėjai vykdyti. Nebe tais laikais gyvenam. Dabar laisva Lietuva – nori skiepinies, nenori nesiskiepini. Nori būt įtrauktas į kovydo sąrašus, registruojies ištyrimui. Nenori nesiregistruoji.

   1. na parašė:

    tik apie Laisves, tamsta kalbate. O kur pareiga ir atsakomybė? Jūsų galva demokratija yra tik laisvės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto