Po konfidencialumo priedanga – korupcija?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečią mėnesį Savivaldybėje tęsiasi viešųjų pirkimų konkurso „Mažeikių miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugos pirkimas“ procedūros.
Net du kartus jau buvo paskelbtas vienas ir tas pats nugalėtojas, tačiau rangos darbų sutartis vis dar nepasirašyta – mažeikiškių įmonei leidžiama taisyti klaidas.
Konkurentų nuomone, tai leidžia daryti prielaidas korupcijai ir „savųjų“ protegavimui.
Dar pavasarį Mažeikių rajono savivaldybė buvo paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą „Mažeikių miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugos pirkimas“.
Iš keturių dalyvavusių įmonių  tik dvi atitiko kvalifikacinius reikalavimus: kretingiškių bendrovė  „Raguvilė“ ir Mažeikiuose įsikūrusi „Žemaitijos agroprekyba“. Pastaroji įmonė, pasiūliusi mažiausią kainą, buvo paskelbta nugalėtoja, tačiau kretingiškiai surašė pretenzijas dėl galimų viešųjų pirkimų konkurso pažeidimų.
Norėdama įsitikinti, ar konkurso nugalėtoja paskelbta nepažeidžiant įstatymų, „Raguvilės“ vadovybė, vadovaudamasi galiojančia viešųjų pirkimų tvarka, paprašė leisti susipažinti su konkurso medžiaga. Tai buvo leista padaryti.
„Kai gavome medžiagą ir su ja susipažinome, radome nemažai neatitikčių. Kvalifikacijos reikalavimų pažeidimai – vieni iš tų, kurių buvo labai daug. Todėl surašėme pretenziją. Po jos pateikimo buvo panaikintos visos iki tol buvusios procedūros ir sugrįžta į konkurso pradinį tašką – kvalifikacijos vertinimą“, – „Santarvei“ pasakojo UAB „Raguvilė“ vadovas Virgilijus Brazauskas.
Po šios procedūros „Žemaitijos agroprekybai“ buvo leista ištaisyti klaidas, kaip to reikalauja Viešųjų pirkimų įstatymas.
Gavus visus reikalingus papildomus dokumentus, „Žemaitijos agroprekyba“ dėl pasiūlytos mažesnės kainos… vėl buvo paskelbta konkurso nugalėtoja.
Apie tai sužinoję V. Brazausko vadovaujamos įmonės specialistai dar kartą paprašė konkursinės medžiagos susipažinti, tačiau šį kartą jos nebegavo – buvo atsakyta, kad informacija…  konfidenciali.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Po konfidencialumo priedanga – korupcija?”

 1. Niekas nesikeicia parašė:

  Korupcija kaip klestejo taip ir klesti, tas posakis „informacija konfidenciali“ ypac tinka dabar renovuojamiems namams, investiciniai procentai is zmoneliu „kiseniu“ milziniskai auga..KODEL??? Gal yra zinanciu atsakyma?

 2. runkeliams parašė:

  maziausia kaina yra siuloma tik del akiu paskui viskas po konkurso pataisoma ir jau gaunasi pati brangiausia o konkursas lieka tik del akiu kad visokie runkeliai pasidziaugtu demokratija

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Dabar dirba kretingiskiai ir dirbstol, kol nebus naujo konkurso nugaletojo. Tai ir skundzia visus ir viska, kad tik ilgiau vyktu konkursas. Ir draugu iesko Santarveje, kad tik visais neteisiniais budais padaryti spaudima, vilkinti ir toliau darbuotis…brangiau nei siulantys maziausia kaina…

 4. :) parašė:

  labai gerai,kad konkursus laimi Mažeikių įmonės,dirba mūsų rajono žmonės sumokamas GPM,Kretingiškiai tegul darbuojasi savo rajone.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Sutartis nepasirašyta, o darbai atliekami jau liepos mėn. Kaip čia reikia suprasti ?

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Ka mano STT tarnybos?

 7. o parašė:

  čia nieko naujo. Au renovacija irgi tas pats-pinigus moki, o dokumentacija-konfidenciali.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto