Po pratybų – į tikrą ugnį

Pratybos degalinėje sukėlė ant kojų didžiąją dalį rajono ugniagesių pajėgų. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Antradienį prieš pietus mažeikiškiams ugniagesiams gelbėtojams buvo surengtos pratybos.
Po jų visiems teko paplušėti gesinant pernykštę žolę pavenčiuose – ir tokių gaisrų buvo ne vienas.

Netikras pavojus degalinėje

Antradienį apie vienuoliktą valandą Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje buvo gautas pranešimas, kad Viekšnių gatvėje esančioje degalinėje užsidegė talpykla, kurioje laikomos automobilinės dujos. Kai pagal pavojaus signalą į įvykio vietą išskubėjo visi mažeikiškių ugniagesių gelbėtojų ekipažai ir net automobilinis keltuvas, įvykio vietoje juos pasitiko tarnybos vadovai ir pareigūnai iš Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.
Jie ne tik informavo, kad tai mokomosios pratybos, bet ir „pasunkino“: užduotį – šalia kuro talpyklos užsidegė ir kurą vežusi cisterna.

Iš anksto nežino nei laiko, nei užduočių

Į pirmą kartą šiais metais surengtas pratybas atskubėjo ir rajono ugniagesių komandų automobilinės cisternos su ekipažais iš Balėnų ir Viekšnių.
Ugniagesiams plušėti teko iš peties – nuo automobilinio keltuvo į menamą gaisrą buvo tiekiamos putos, vandenį į gaisravietę teko tiekti nuo už dviejų šimtų metrų esančio vandens telkinio, naudoti suspausto oro aparatus.
„Per metus surengiame ketverias tokias pratybas su visomis budinčiomis pamainomis, kai pareigūnai nežino nei jų laiko, nei vietos, nei kokios užduotys jų laukia. Jų metu stebime, kaip jie reaguoja į gautus pranešimus, vertiname, kaip elgiasi tokių incidentų metu, kaip priima sprendimus. Kartu pareigūnai praktiškai susipažįsta su mieste ir rajone esančiais objektais bei artimiausiais vandens telkiniais.
Tokios pratybos leidžia jiems būti pasiruošusiems ir jau daug ką žinoti tuo atveju, jeigu tame objekte iš tikrųjų kyla gaisras“, – sakė Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas.

Žolės gaisrų siautėjimas tęsiasi

Grįžtant iš pratybų vietos vienas mažeikiškių ugniagesių gelbėtojų ekipažas nespėjo pasiekti savo dislokacijos vietos – jis išskubėjo gesinti ties Voveriais dideliame plote degančios žolės.
Liepsnos sunaikino apie du hektarus pernykštės žolės, su ugnimi ekipažas kovojo apie pusantros valandos.
Po pusvalandžio gesinti degančios žolės į Ventos pakrantes Viekšniuose išskubėjo vietos ugniagesių komandos vyrai, dar po poros valandų pranešta apie didžiulius dūmų stulpus, kylančius prie Ventos, šalia „Raselės“ sodų bendrijos.
Šį kartą pavojus buvo itin didelis – vienas ugniagesių ekipažas savo jėgomis negalėjo jo įveikti, su siautėjančia ugnimi grūmėsi visos Mažeikių PGT  pareigūnų pamainos pajėgos.
Ugnis buvo išplitusi dvidešimties hektarų plote, išdegė ne tik pieva, bet ir krūmynai, pušelės.
Paskutinį antradienio gaisrą ugniagesiai gesino Tirkšliuose, kur pušyne išdegė nedidelis pernykštės žolės plotas.

Tariamą gaisrą ugniagesiai gesino ne tik putomis, bet ir lafetiniu švirkštu. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto