Po sprogimo dalis gyventojų liko be šilumos

Gaisro metu buvo pažeisti šildymo sistemos vamzdynai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po gaisro Žemaitijos g. 9-ajame name dalis gyventojų liko be šilumos, nes kol vyksta tyrimas, negalima tvarkyti pažeistos šilumos tiekimo sistemos. Specialistai suskubo nuraminti mažeikiškius, kad gyventi šiame name yra saugu. Taip pat jau aišku, kad gaisras kilo ne dėl padėtų sprogmenų.


Sudėjo langus 

Sprogimas ir gaisras naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį sukėlė ant kojų visas specialiąsias tarnybas. Gyventojai vis dar su nerimu laukia ekspertų išvadų, dėl ko įvyko nelaimė.  Nors žmonės sunkių sužalojimų išvengė, bet stipriai nukentėjo keli daugiabučio butai. 
Penktadienio rytą dviejuose butuose jau buvo sudėti išdužę langai. Tuo pasirūpino daugiabutį namą administruojanti įmonė UAB „Admituras“.
Šios įmonės vadovas Antanas Barvydis patikino, kad už įstiklinimo darbus pinigų žmonėms nereikės mokėti.


Liko be šilumos 

Išdužę langai – tai tik viena iš problemų, su kuriomis susidūrė Žemaitijos g. 9-ojo namo gyventojai.  Šiuo metu dalis jų gyvena nešildomuose butuose, nes gaisro metu buvo pažeisti šildymo sistemos vamzdynai. 
Pasak A. Barvydžio, kol kas bendrovės darbuotojai negali patekti į butą, kuriame kilo gaisras, ir sutvarkyti reikalingus vamzdynus.
„Tikimės, kad artimiausiu metu pareigūnai baigs tikrinti šį butą ir mūsų darbuotojai galės atlikti reikalingus darbus, kad gyventojams nebereikėtų šalti“, – penktadienį prieš pietus sakė A. Barvydis.


Gyventi saugu 

A. Barvydžio teigimu, gaisro nuniokotuose butuose gyventi yra pakankamai saugu. Bent jau tokia išvada esanti pateikta po specialistų paviršutinės daugiabučio apžiūros. 
„Galiu pasakyti, kad nei pagrindinės namo konstrukcijos, nei laikančiosios sienos ar perdangos nėra pažeistos“, – teigė A. Barvydis.
Pasak jo, sprogimo pasekmės galėjo būti dar skaudesnės, smūgį sienoms sušvelnino tai, kad dalis sprogimo bangos išėjo pro langus į lauką.


Sprogmenų nebuvo 

Kad gyventi šiame daugiabutyje yra pakankamai saugu, „Santarvei“ patvirtino ir Mažeikių rajono policijos komisariato vadovas Imantas Motiejūnas. 
„Nelaimės aplinkybes tiria mūsų pakviesti įvairių sričių specialistai, kurie apžiūrėjo ir įvertino situaciją. Tai statybos pastatų priežiūros, dujų, vandens bei civilinės saugos specialistai. Tikrai grėsmių nėra. Tiesiog yra įvykio vietos apsaugojimas, nes dirba specialistai, kurie aiškinasi gaisro kilimo priežastis. Atvyko specialistų net iš sostinės, kurie, atlikę ekspertizę, tiksliau atsakys į mus dominančius klausimus“, – informavo I. Motiejūnas.
Jo teigimu, įvykio vietą jau apžiūrėjo „Aro“ išminuotojai.
„Jie pateikė išvadas, kad nei sprogstamųjų medžiagų pėdsakų, nei likučių neaptikta. Todėl vis dar lieka neaiškios sprogimo priežastys ir yra tiriamos pačios įvairiausios versijos“, – sakė I. Motiejūnas.
Policijos pareigūnų teigimu, buto šeimininkai, kuriame kilo gaisras, dar nėra grįžę iš užsienio.


Gyventojai svarsto versijas 

Tarp Žemaitijos g. 9-ojo namo gyventojų taip pat sklando pačios įvairiausios kalbos, kodėl kilo gaisras. Kai kas sako, kad galbūt buto šeimininkai buvo kažkam skolingi, todėl taip jiems atsikeršyta. Kiti įsitikinę, kad gaisras kilo padėjus sprogmenų, o treti tvirtina, kad nusikaltimas buvo gerai apgalvotas. Esą nusikaltėliai galėjo įėję į butą atsukti dujų čiaupą ir išėję į lauką palaukti, kol dujų prisikaups visas butas. Tuomet užsidengę burną vėl įėjo į butą ir užsuko dujų čiaupą. O tada  išbėgę į laiptinę ir pravėrę duris įmetė degantį degtuką. Tokia versija gyventojams atrodo pati realiausia, nes esą buto virtuvė, kur kilo gaisras, nukentėjo mažiausiai. Be to, šią versiją esą stiprina ir tas faktas, kad atvykus ugniagesiams buto durys buvo atrakintos, o didžioji dalis sprogimo bangos išėjo pro langus, nes buvo pradarytos durys. 

15 Atsakymų į “Po sprogimo dalis gyventojų liko be šilumos”

 1. donatas, parašė:

  Atejo atsuko duju ciaupa ir isejo,paskui vel atejo ir uzsuko duju ciaupa tada biski pravere duris ir imete degtuka o patys pabego.Kas per bukumas zmopniu,kas per pamastymai,butu uzdeges kas nor degtuka pilname bute duju tai butu islekes su visom durim pro laiptines stiklus.Kaip jus taip zmones sugebat tokiu nesamoniu prigalvot.

 2. Mazeikietis Gintautas parašė:

  Mes irgi duris ir langus laikome atidaryrus visa para. Siandien dar ventiliatoriu pajungiau, kad greiciau perkaitusi ora ispustu. Ne vienais metais tokiu nesamoniu nera buve. Uz siluma nemokesiu ne vieno cento….

 3. Mama parašė:

  Mes ir su sildymu susirgom, tai kas butu be jo? Kiekvienam savo.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai gerai, kad ne speigas.

 5. Gražina parašė:

  Mes galėtumėm su malonumu pusę šilumos paskolinti. Lauke 12 šilumos, o radijatoriai pleška. Dieną – naktį laikom balkono duris iki galo atviras. Galvojam – šilumos tinkluose išprotėjo….

 6. Vo taip parašė:

  Tose spokinyciose tik pensininkai ir vargsai begyvena.Sovietiniai ir dabartiniai olichgarkai apsirupine viskuo.Gerai per kakadu laida pasake,kad i sikininka jie sraigtasparniu skrenda arba jahta plaukia.Vo taip.

 7. veronika parašė:

  as irgi manau , kad musu spokinycias rengiasi nacionalizuoti , nes senesni zmones netuiri salygu greitai padengti renovavimo islaidu, turetu duoti ilgesnius terminus

 8. PRIVALOMAS parašė:

  Admituras sudėjo langus sakot? Mokėti nereikės sakot? Brangus, Admiture (tiesiogine šia žodžio prasme), tikiuosi pinigėliai nebus nuskaityti nuo namo kaupimo fondo… nes eile metų laukiame laiptinės remonto o pinigų kaupimo fonde kaip nedidėja taip nedidėja nors mokam į fondą po ~6-7 tūkstančius kasmet, už tuos 6-7 tūkstančius per metus keturi „rimti“ vieną laipteli prie laiptines pabetonuoja ir kokią rūsio langą su malka užkiša. Jei šiemet ataskata vėl bus tokia kad už tą vieną laiptelį nuskaityta nuo fondo kokie 5-6 tūkstančiai tai tikrai turėėsit rakšti subinėj kietą, nes jau užteks vogti ir neraudonuoti, sėkmės jums.

 9. qqq parašė:

  komisaras grieztas, todel ir skraido visi aplink. papurtis visus parazitus

 10. Irute parašė:

  Tikimes, kad issiaiskins! Tiek nuostoliu pridare, sukele ivairias tarnybas ant koju, jau nebekalbu apie zmoniu isgasti ir sutrikdyta miega pries darbo diena. Tik kazin ar lengva bus, kai gaisras isiplieske nakties metu, kai maza tikimybe, kad kazkas kazka mate.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  policija zuja aplink kaip bites, manau išsiaiskins

 12. Manau... parašė:

  As taip pat visa ta laika galvojau , kad tai dujos kaltos… Bet labai idomus faktas, kad buto durys buvo atrakintos.. Na tikrai labai mislinga istorija, bet manau , kad viskas bus isaiskinta, ir kruopsciai istirta.

 13. Tadas parašė:

  Esu matęs filmą, kai nusikaltėliai panašiu būdu naikina nusikaltimo pėdsakus. Atsuka dujų čiaupą, o kur nors kitame kambaryje palieka degančią žvakę. Jie ramiai išeina. Kai virtuvė ir kambariai prisipildys dujomis, po poros valandų, driokstels sprogimas. kas gali paneigti, kad…

 14. Inga parašė:

  Totalus apsurdas, dėl tos vagystės. Čia tik dujos kaltos.Ir , beje, „Saurida“, už abonentinį mokestį reikia siųsti brigadas ir tikrinti butų dujų įrangas, kaip senais gerais laikais.

 15. Nijole parašė:

  „Šios įmonės vadovas Antanas Barvydis patikino, kad už įstiklinimo darbus pinigų žmonėms nereikės mokėti“
  Nejaugi iš savo santapų Antanas Barvydis atliks įstiklinimo darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto