Po tragedijos Kaune – apie papildomas teises policijai

Vyriausybė svarstys apie papildomas teises sudrausminti girtaujančius gyventojus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savaitgalį viename Kauno daugiabučių įvykusi tragedija, kai per gaisrą žuvo jaunuolis, dar keliolika asmenų nukentėjo, Vyriausybę privers pagalvoti apie papildomų teisių policijai suteikimą, mano Premjeras Andrius Kubilius.

Sieks užtikrinti ramesnį gyvenimą

Kauno įvykį Ministras Pirmininkas pavadino skaudžia nelaime ir tragedija, kurią sukėlė nusikalstamas jaunų žmonių elgesys. Premjero teigimu, to priežastis – girtavimas, asocialus gyvenimas, esą panašios nelaimės parodo Lietuvoje susikaupusias masines problemas.
„Teks galvoti ir apie papildomas teises policijai, kad laiku būtų galima ir negailestingai užkirsti kelią tam, kas, kaip matome, kaupėsi kurį laiką, tokiu būdu apsaugant tuos, kurie kartais gal ir tampa nelaimių priežastimi, bet apsaugant kartu ir kaimynus ir jų ramesnį gyvenimą,“ – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A. Kubilius, klausiamas, ar Vyriausybė neturėtų inicijuoti įstatymo pataisų, griežtesnių sankcijų tokių butų šeimininkams, didesnių teisių policijai suteikimo.

Skundų negavo

Tiriant šį įvykį paaiškėjo, kad minėtasis butas buvo padegtas. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.
Pareigūnai jau sulaikė du įtariamuosius, neteistus septyniolikmetį ir devyniolikmetį –  susijusius su Baltų prospekte naktį į sekmadienį siautėjusiu gaisru. Ieškoma trečiojo.
Per gaisrą vienas žmogus žuvo, 11 atsidūrė Kauno klinikose, pusės jaunuolių būklė sunki, du gydomi reanimacijos skyriuje. Evakuota ir apie 30 devynaukščio namo gyventojų.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pirminiais duomenimis, 11 asmenų, nuo 17 iki 25 metų amžiaus, šventė, vartojo alkoholinius gėrimus, tačiau policijoje pranešimo apie bute kilusį triukšmą, konfliktą ar muštynes nebuvo gauta.

One Reply to “Po tragedijos Kaune – apie papildomas teises policijai”

  1. R. parašė:

    O kiek kartų mūsų mieste policija į kvietimus nereagavo? Abiejų rankos pirštų suskaičiavimui nepakas. Arba tiesiai šviesiai sako, kad geriausiu atveju atvažiuos po pusvalandžio, nes mažai budinčių ekipažų. Dar smagiau būna, kad šiaip tapi sulauki, bet policijos pareigūnai su pažeidėjais tik apsikabina pasisveikindami, paplepa ir išvažiuoja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto