Po virtualaus tarptautinio konkurso – laimėjimų puokštė

Alvydė Kniuipytė dainavimo mokosi penkerius metus ir yra ne vieno tarptautinio konkurso dalyvė bei laureatė.

Mažeikių moksleivių namų bendruomenė sulaukė vasario pradžioje Baltarusijoje vykusio nuotolinio tarptautinio įvairių žanrų konkurso „Žiemos banga“ rezultatų.
Dešimt šios neformaliojo švietimo įstaigos mokinių tapo tarptautinio konkurso laureatėmis bei diplomantėmis.

Dalyvavo šokėjos ir dainininkės

Moksleivių namų dainos studijos vadovės Eleonoros Kirkilienės mokinė Emilija Rapalaitė, atlikusi dainą anglų kalba, tapo pirmojo laipsnio laureate 9–11metų dainininkų kategorijoje. Vyresnė dainininkė – Ksaverija Vaičiulytė, atlikusi anglišką kūrinį, buvo pripažinta antrojo laipsnio laureate 16–18 metų kategorijoje. Pirmojo laipsnio laureate džiazo vokalo kategorijoje tapo Alvydė Kniuipytė, dainavusi 16–18 metų atlikėjų grupėje. Džiazo kūrinį atliko ir 7–8 metų grupės atstovė Gaudrė Grigutytė, ji pelnė pirmo laipsnio diplomą.
Konkurse „Žiemos banga“ sužibėjo ir Mažeikių moksleivių namų šokėjos. Šokių studijos „Saulė“, kuriai vadovauja Ramutė Plonienė, šokėja Skaiva Simutytė 13–15 metų šokėjų kategorijoje „Šiuolaikinė choreografija“ buvo pripažinta antrojo laipsnio diplomante.

Dalyviai buvo skirstomi ne tik pagal amžių

Mokytojos Ingos Krikščiukienės šokių studijos „Solo“ šokėja Smiltė Uščinaitė 13–15 metų „Šou choreografijos“ kategorijoje tapo pirmojo laipsnio diplomante. Austėja Juškaitė 13–15 metų „Gatvės šokių“ kategorijoje pripažinta antrojo laipsnio diplomante.
Už „Šiuolaikinės choreografijos“ 11–12 metų kategorijai priskirtą šokį Enrika Šeškaitė tapo trečiojo laipsnio laureate, 16–18 metų šokėjų „Šiuolaikinės choreografijos“ kategorijoje Kamilė Gabalytė buvo pripažinta antrojo laipsnio diplomante.

Dainos studijos „Kregždutė“ dainininkės (iš kairės į dešinę) Emilija Rapalaitė,
Ksaverija Vaičiulytė ir Gaudrė Grigutytė.

Penkios vadovės I. Krikščiukienės mokinės: Neila Jonauskytė, Goda Kateivaitė, S. Uščinaitė, A. Juškaitė ir Ineta Krikščiukaitė, susibūrusios į šokių grupę „Solo step“, 13–15 metų šokėjų „Šiuolaikinės choreografijos“ kategorijoje tapo pirmojo laipsnio diplomantėmis.
Organizatorių padėkomis už profesionalų pedagoginį darbą ruošiant mokinius šiam konkursui apdovanotos mokytojos E. Kirkilienė, R. Plonienė ir I. Krikščiukienė.

Vyresnieji jau priprato filmuotis

Pasak E. Kirkilienės, šis įvairių žanrų konkursas buvo mišrus. Tų šalių, kuriose galioja karantinas dėl koronaviruso plitimo, atstovai dalyvavo virtualiai – atsiųsdami komisijai vaizdo įrašus, kuriuose nufilmuota, kaip dalyviai šoka, dainuoja. O vietiniai baltarusiai dalyvavo gyvai, nes Baltarusijoje karantino nėra.
Kaskart atlikėjai, norintys dalyvauti virtualiuose konkursuose, turi siųsti vaizdo medžiagą, kur jie dainuoja ar šoka. Konkursų organizatoriai kelia ir atitinkamus techninius reikalavimus. Todėl vaikams, paaugliams tenka ne tik profesionaliai pašokti ar padainuoti prieš išmaniųjų įrenginių filmavimo kameras, bet ir gražiai atrodyti. Tų nufilmuotų dainų ar šokių būna daugybė. Tada mokytojams tenka juos peržiūrėti ir išrinkti labiausiai pasisekusius.
Vaikus ir jaunimą vokalo mokanti E. Kirkilienė pasakojo, kad vyresni dainininkai jau priprato ir puikiai žino, kaip reikia nusifilmuoti, kad įrašai būtų tinkami siųsti nuotoliniu būdu rengiamų konkursų organizatoriams. Mažesniems vaikams reikalinga artimųjų pagalba, patarimai ir moralinis palaikymas.
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto