Poezijos, muzikos, pokalbių vakaras „Bijūnams žydint“

Birželį pražysta bijūnai. Ypač jų daug Žemaičių kaimo muziejuje. Ir kai žydėjimas pasiekia apogėjų, tradiciškai toje erdvėje suskamba poetinis žodis – organizuojamas renginys „Bijūnams žydint“. Šiemet jis vyko praėjusį ketvirtadienį, o poezijos, muzikos, pokalbių vakaro leitmotyvas buvo apie moteris: drąsias, unikalias, ypatingas, stiprias, kūrybingas.

Šio renginio organizatorė – muziejaus edukatorė Diana Bomblauskienė, o sumanytoja – poetė Irena Daubarienė. Moterys jau yra pametusios skaičių, nuo kada tai vyksta, joms svarbiausia, kad poezija nenustotų skambėti, o ją papildytų muzika, šalia rastųsi ir kitų meno rūšių dermė.

Susirinkusieji klausėsi Elenos Šidlauskienės, Irenos Daubarienės ir jos dukros Marijos, Evos Stonkevičienės kūrybos, Renatos Karvelis eilių iš jos poezijos knygos „mOterOs“. Mėgėjų teatro režisierė ir aktorė Julija Kneitienė pristatė savo dukros kūrybą ir su trupe vaidino ištrauką iš spektaklio „Vyras pagal skelbimą“. Mintimis apie gyvenimą ir santykį su menu dalijosi Zita Inčirauskienė.

Skambėjo operos solistės Renatos Varnagirytės atliekami kūriniai ir Agnės Airošiūtės dainos.
Keramikos studija „Insula“ suteikė galimybę savo rankomis pažinti molį. Ir dar – pagautas įkvėpimo, nors gal nė karto to ir nedaręs, galėjai stoti prie molberto ir imti tapyti.
Renginys yra ir dar viena proga papildyti Žemaičių kaimo muziejaus unikalią bijūnų kolekciją. Šįkart gėles sodino Telšių LIONS klubas, Telšių „Kranto“ progimnazija, Telšių turizmo klasteris.

„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto