Policija nebefinansuos vieno mygtuko pagalbos įrenginių

Pareigūnų teigimu, šie pagalbos mygtukai yra būtini senyvo amžiaus gyventojams, ypač gyvenantiems atokiuose rajono vienkiemiuose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos policija nutraukė vieno paspaudimo mygtuko pagalbos aparatų finansavimą iš savo biudžeto. Mūsų rajone savo lėšomis šiuos aparatus išlaikyti panoro du gyventojai.

Liko du abonentai

Prieš trejus metus rajone – Tirkšlių ir Reivyčių seniūnijose buvo įrengta dvidešimt aparatų, kuriais vienu mygtuko paspaudimu buvo galima išsikviesti policijos, medikų ar ugniagesių pagalbą.
Šie įrenginiai buvo sukonstruoti taip, kad, nuspaudus mygtuką, nukentėjusysis pokalbio nutraukti jau nebegalėjo, to negalėjo padaryti ir nusikaltėlis. Operatorius girdėjo visus garsus, kurie vyksta patalpoje, galėjo suprasti, kas joje vyksta.
„Sutartis su gyventojais galiojo iki vasario, po šios datos visus aparatus surinkome. Lėšų sutartį pratęsti ir finansuoti neturi nei policija, nei Savivaldybė. Tik du žmonės – Tirkšliuose ir Buknaičiuose – pareiškė norą ir asmeniškai pratęsė sutartis su įmone, teikiančia šias paslaugas,“ – informavo rajono policijos prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Šalyje veikė apie penki šimtai tokių vieno mygtuko pagalbos aparatų. Gyventojams, norintiems toliau naudotis šiais aparatais, šios paslaugos kainuotų apie 24 litus per mėnesį, per metus – trys šimtai litų.

Įvyko keli smulkūs incidentai

Pareigūnų teigimu, šie pagalbos mygtukai yra būtini senyvo amžiaus gyventojams, ypač gyvenantiems atokiuose rajono vienkiemiuose.
„Per visą laikotarpį buvo tik keli smulkūs incidentai – į namus atėjo pašalinis bei kartą buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Prevencinį vaidmenį atliko ir ant durų bei langų užklijuoti lipdukai apie tai, kad name yra įrengtas vieno mygtuko pagalbos įrenginys“, – įsitikinęs A. Bubliauskas.
Norintiesiems įsirengti šiuos aparatus ar įrengti juos senyvo amžiaus giminaičiams, galima kreiptis į rajono Policijos komisariato prevencijos poskyrį – pareigūnai suteiks informaciją, kur kreiptis dėl sutarties sudarymo. Aparatas bus suteiktas nemokamai.

4 Atsakymai į “Policija nebefinansuos vieno mygtuko pagalbos įrenginių”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  jiegu reikia prasom – janis pimpis ir kazys perdauskis

 2. Kaimietis parašė:

  Tai galbut reikejo nurodyti tikslu adresa ir pavardes tu dvieju, kurie tebeturi tuos mygtukus.

 3. GYVENTOJA parašė:

  kam reikėjo skelbti,paviešinti šitą reikalą,juk būtų užtekę perspėti asmeniškai kas tuo naudojasi.Kažkam padarė meškos paslaugą.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Dabar paviesinote ,kad senoliai nebeturi tu migtuku ,tai vagims paslauga padarete.O tu senoliu vaikams siulau nepagaileti tu 3 simtiniu per metus ir vietoi dovanos gimimo dienos proga padovanoti abonenta,kuris pravers ir sunegalavus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto