Policija sulaikė „pasatų“ mėgėjus

Mašinos vagiamos dviem tikslais – automobiliai ardomi detalėms arba naudojami kitoms nusikalstamoms veikoms vykdyti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Policija pagaliau sulaikė tris „pasatų“ vagystėmis įtariamus asmenis. Deja, nesaugomose aikštelėse paliekamų mašinų savininkams dar ne laikas lengviau atsikvėpti – trečiadienį Mažeikiuose ir vėl pavogtas automobilis.

Vogė vieną po kito

Vokiškų automobilių „VW Passat“ vagysčių serija prasidėjo kovo aštuntąją. Tą vakarą iš Ventos gatvės dvidešimtojo namo kiemo buvo bandyta pavogti 1989 metų laidos šios markės automobilį. Jį pavyko užvesti, tačiau nuvažiuota netoli – tame pat kieme vagys atsitrenkė į kitą mašiną ir spruko.
Kitą naktį toje pat gatvėje vagišiai nuvarė metais senesnį automobilį – su juo nuvažiavo iki Kalnėnų pagrindinės mokyklos.
Pasak kriminalistų, vagišių nesustabdė ir tai, kad jiems išdraskius prietaisų skydelį, sujungus užvedimo laidus ir užvedus automobilį, nepavykdavo atrakinti vairo mechanizmo. Tačiau pirmosios dvi vagystės juos šio to išmokė ir jau trečiąjį kartą, kai M. Daukšos gatvės nesaugomoje aikštelėje įsigavo į „pasatą“, jie sėkmingai išvažiavo.
Policija vagišiams lipo ant kulnų. Kovo šešioliktąją Gamyklos gatvėje jie pagrobė 1992 metų laidos automobilį, tačiau, pastebėję policiją, toli juo nevažiavo – pametė grobį Žagarėlės gatvėje.

Vagys siekė dviejų tikslų

Praėjusį savaitgalį įtariamieji „apsisuko“ Pavasario gatvės 23-iojo namo kieme: pagrobė automobilius „VW Golf“ ir „VW Passat“. Tai buvo paskutinai nusikaltimai, kuriuos ši grupė spėjo įvykdyti – neilgai trukus trys vaikinai (du mažeikiškiai ir vienas Latvijos pilietis) policijos buvo sulaikyti.
Šiuo metu įtariamųjų padėtis nevienoda: vienas iš jų, dvi paras praleidęs policijos areštinėje,  paleistas į namus pagal pasižadėjimą neišvykti, kitą mažeikiškį teismas leido suimti dešimčiai parų, kokią kardomąją priemonę skirti Latvijos piliečiui, spręs teismas.
Policijai ne visus automobilius pavyko surasti. „VW Golf“ buvo aptiktas Rietave, M. Daukšos gatvėje pavogtas „VW Passat“ buvo supjaustytas ir parduotas kaip metalo laužas, tuo tarpu paskutiniojo – iš Pavasario gatvės pavogto „pasato“, likimas kol kas nežinomas.
Pasak kriminalistų, vaikinai mašinas vogė dviem tikslais – automobiliai buvo ardomi detalėms arba  naudojami kitoms nusikalstamoms veikoms vykdyti.

Vėl mašinos vagystė

Viena mašinvagių grupė išaiškinta ir sulaikyta, tačiau pareigūnai šią savaitę ir vėl gavo pranešimą, kad pavogta dar viena transporto priemonė.
Antradienio vakarą nesaugomoje aikštelėje ties Naftininkų gatvės 48-uoju namu buvo pastatytas UAB „Mastrita“ priklausantis 1991 metų laidos mėlynos spalvos automobilis „VW Transporter“.
Kitos dienos rytą mašinos ten nebebuvo. Automobilyje signalizacijos nebuvo, įtariamųjų šiuo nusikaltimu kol kas nenustatyta.

2 Atsakymai į “Policija sulaikė „pasatų“ mėgėjus”

  1. D.... parašė:

    mano taipat pavoge pries 3savaites kaskur tai ja ir supjauste is M.Dauksos gatves :) Matyt ju ir daugiau yra.

  2. @Miestomeras parašė:

    Tai laba diena, kaip diena, taip naujiena. Na va, ir mano Passat’as šįryt dingo. Jei kas pamatysite, kur numesta ar pjaustomą VW Passat, pikapas, mėlynos spalvos ir numeriai DTB 285, nepatingėkit parašyt, ar paskambinti. Nu kas per metai, rrrr

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto