Policija tramdo neblaivius vairuotojus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Padažnėję policijos reidai keliuose, prevencinis pareigūnų darbas kai kuriems rajono gyventojams – nė motais – neblaivių vairuotojų skaičius grėsmingai auga.

Pirmas kartas nepamokė

Vien šią darbo savaitę Mažeikių mieste buvo nutrauktos trijų neblaivių vairuotojų kelionės, dviejų iš jų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Trečiadienį, apie penktą valandą vakaro, Gamyklos ir Algirdo gatvių sankryžoje buvo nutraukta 54-erių metų mažeikiškio kelionė automobiliu „Fiat Multipla“. Pareigūnai nustatė, kad vairuotojas ne tik įkaušęs (1,72 promilės girtumas), bet ir neturi teisės vairuoti, nes vairuotojo pažymėjimas iš jo atimtas.
Tą pačią dieną Kurmaičiuose pareigūnai sulaikė dar vieną įkaušusį vairuotoją. Jo atžvilgiu pradėta administracinė teisena – į alkoholio tikrintuvą jis įpūtė 0,68 promilės, kai leidžiama norma – 0,4 promilės. Už šį pažeidimą jam gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų ir vairuotojo pažymėjimo netektis nuo metų iki pusantrų.

Išduoda įvairūs požymiai

Antrasis vairuotojas, gerokai viršijęs pusantros promilės ribą, į pareigūnų rankas įkliuvo ketvirtadienį, apie pusę dviejų po pietų, senamiestyje, Laisvės ir A. Baranausko gatvių sankryžoje. Automobilį „Renault Megane Scenic“ vairavusiam keturiasdešimtmečiui buvo nustatytas sunkus pustrečios promilės girtumas, be to, jis neturėjo teisės vairuoti – nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo.
Pasak Mažeikių policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnų, dirbančių rajono gatvėse ir keliuose, dažniausiai apgirtę vairuotojai yra pastebimi prasilenkimo metu. Prasilenkiant pareigūnai pastebi, kad vairuotojo veidas yra paraudęs, toks vairuotojas paprastai stengiasi išvengti akių kontakto.
„Sustabdžius apgirtusį vairuotoją, iš karto juntamas alkoholio kvapas, neblaivumą išduoda ir paraudusios akys. Po to užtenka patikrinti alkoholio tikrintuvu. Stipriai apgirtusį vairuoją galima nustatyti vien pastebint jo vairuojamo automobilio manevrus, kurie būna neįprasti, įtartini“, – sakė pareigūnai.

Neblaivių vairuotojų daugėja

Šiemet iki lapkričio policijos pareigūnai Mažeikių rajone sulaikė 168 neblaivius vairuotojus (pernai per vienuolika mėnesių – 131), 93 iš jų buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai (pernai tokių tyrimų pradėta 79), 75 vairuotojams teko atsakyti administracine tvarka.
Per spalį sulaikyti 22 neblaivūs vairuotojai, 13-ai iš jų pradėti ikiteisminiai tyrimai, vienas sulaikytas vairuotojas buvo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Spalį dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko trys avarijos, laimei, sužeistųjų nebuvo.
„Kovodami su neblaiviais vairuotojais, dedame visas pastangas, tačiau nuo mūsų priklauso tik nedidelė dalis šios kovos sėkmės: patys žmonės privalo įsisąmoninti, kad prie vairo sėsti išgėrusiam yra mirtinai pavojinga. Tai turi įsisąmoninti ir tie, kurie būna kartu, sudrausminti, stengtis, kad tokia kelionė neįvyktų“, – ragino Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto