Policijos darbo krūvį didina nusikalstamumo augimas

Pasak vadovo Alfonso Motuzo, nusikalstamų veikų išaiškinamumo rodiklis Telšių VPK – vienas aukščiausių šalyje: iš dešimties ištiriamos šešios. Nuotrauka iš policijos archyvo

Nusikalstamų veikų Telšių policijos vyriausiojo komisariato aptarnaujamoje teritorijoje padaugėjo daugiau kaip keturiasdešimčia procentų, numatytas kelių policijos reorganizavimas, stiprinama vidaus tarnybos kontrolė. Tokius klausimus susitikime su regionine žiniasklaida akcentavo komisariato vadovas.

Nusikalstamumas didėja

Apžvelgdamas keturių mėnesių darbo rezultatus, Telšių vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas neslėpė, kad nusikalstamų veikų skaičius, lyginant su pernykščiu tokiu pat laikotarpiu, išaugo daugiau kaip keturiasdešimčia procentų, tačiau pažymėjo, kad ir jų išaiškinamumas komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vienas geriausių šalyje – iš dešimties nusikalstamų veikų išaiškinamos šešios.
„Statistiką labiausiai pakoregavo praėjusių metų gruodžio viduryje įsigaliojęs Smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris gerokai padidino ikiteisminių tyrimų skaičių. Kitų nusikaltimų pastebimo  padidėjimo nėra, kai kuriuose rajonuose padidėjo mašinų vagysčių faktų, kituose – sukčiavimo atvejų.
Džiaugiamės tuo, kad užfiksuoti tik keli rezonansiniai nusikaltimai“, – situaciją apibūdino  A. Motuzas.
Nusikalstamų veikų didėjimas pastebimas ir Mažeikių rajone: per keturis mėnesius mūsų rajono Policijos komisariate jų užregistruota 527, kai tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį – 289. Gerokai padaugėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų – nuo 19 pernai iki 34 šiemet, padažnėjo vagysčių – nuo 111 pernai iki 167 šiemet, aktyviau veikė sukčiai – nuo 20 atvejų pernai iki 32 šiemet.

Pertvarkoma kelių policija

Per šiuos ir kitus metus Telšių vyriausiajame policijos komisariate bus suformuotas penkiasdešimties etatų kelių policijos skyrius, kuris atsakys už eismo saugumą visame regione ir perims šią funkciją iš rajonų policijos komisariatų.
„Jau dabar suformavome dvylika etatų, šešis jų perkėlėme iš Mažeikių. Kelmės ir Akmenės policijos etatų dar nelietėme. Viena iš naujovių priežasčių – Policijos departamento vadovai mano, kad vietiniai kelių policijos pareigūnai susigyvena su pažeidėjais, yra nuogąstavimų, kad dėl to galimas nebaudžiamumas“, – pertvarkos argumentus paaiškino komisariato vadovas.
Pareigūnų darbo vieta dabar bus Telšiai. Pavyzdžiui, jau šiomis dienomis trys mažeikiškiai pareigūnai išvyksta į Telšius, gauna užduotis ir vyksta vykdyti savo funkcijų į Kelmę. Tuo tarpu akmeniškiai patruliuos Telšiuose, kelmiškiai – Mažeikiuose ir panašiai.
Kalbėdamas apie iniciatyvą įkliuvusių neblaivių vairuotojų pavardes skelbti viešai, A. Motuzas pripažino, kad tai viena iš veiksmingų prevencijos priemonių karui keliuose stabdyti ir patikino, kad yra stebima tokią praktiką taikančių komisariatų patirtis.
„Ruošdami naująją komisariato internetinę svetainę, diskutuojame bei svarstome galimybę įvesti ir tokių pažeidėjų viešinimą. Apie tai konsultavomės su Asmens duomenų apsaugos tarnyba, belieka išspręsti šios rubrikos administravimo problemas“, – paaiškino pareigūnas.

Veikia imuniteto padalinys

Komisariato viršininkas pažymėjo, kad pareigūnams įsitraukus į akciją „Aš neimu kyšio“, kol kas dar nė vienas automobilis nėra pažymėtas lipduku „Pagautas siūlant kyšį“.
„Ne tik ši akcija, bet ir tarnybiniuose automobiliuose įdiegta vaizdo ir garso aparatūra drausmina vairuotojus: žmonės pasiūlo susitarti, pareigūnai įspėja apie už tokį bandymą gresiančią baudžiamąją atsakomybę, po perspėjimo dažniausiai vairuotojas savo ketinimų atsisako“, – sakė įstaigos vadovas.
Telšių VPK taip pat pasižymi tuo, kad joje daugiausia šalyje atliekama tarnybinių patikrinimų, tai reiškia, kad tinkamam pareigų atlikimui ir tarnybinei drausmei skiriamas didelis dėmesys. Įkurtas Imuniteto padalinys, jame dirbs keturi pareigūnai ir viršininkas, kuris stebės pareigūnų elgesį. Nuo balandžio pirmosios prie Telšių VPK prijungus Kelmės ir Akmenės policijos komisariatus, perdavus Šiaulių VPK pavaldumui Plungės ir Rietavo policijos komisariatus, etatų skaičius nuo 536 padidėjo iki 562.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto