Vakar vykusiame rajono Policijos komisariato ataskaitiniame susirinkime pastebėta, kad pareigūnams gerokai padidėjo darbo krūvis – per metus pareiškimų padaugėjo beveik trimis tūkstančiais, o darbuotojų skaičius liko tas pats.
Pareiškimų registruojama tūkstančiais
Susirinkime, be vietos policijos pareigūnų, dalyvavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, valdžios, kitų institucijų atstovai. Buvo pažymėta, kad per metus rajono Policijos komisariatas gavo 12,3 tūkstančio pranešimų ir pareiškimų apie nusikalstamas veikas, arba beveik trimis tūkstančiais daugiau negu užpernai.
Pradėta per tūkstantį ikiteisminių tyrimų (ištirtos 523 nusikalstamos veikos), dėl 1300 pranešimų tyrimus atsisakyta pradėti, dar pusantro tūkstančio informacinių pranešimų nepasitvirtino.
Per metus surengti 28 prevenciniai reidai, kurių metu patikrintos žinomos narkotinių medžiagų ir vogtų daiktų supirkimo vietos. 150 reidų viešajai tvarkai palaikyti surengė prevencinio poskyrio pareigūnai, 132 reidų ir priemonių tikslas buvo – neblaivių vairuotojų ir pėsčiųjų kontrolė.
Dėl policijos pareigūnų veiksmų pradėti 28 tarnybiniai patikrinimai, penkiems pareigūnams pareikštos nuobaudos, vienas iš jų pašalintas iš tarnybos. 66 policijos pareigūnai paskatinti įvairiomis Vidaus tarnybos statute numatytomis priemonėmis.
„Komisariato darbo krūvis gerokai padidėjo. Pareiškimų padaugėjo tūkstančiais, o darbuotojų skaičius, lyginant su užpernai, liko toks – 165,“ – akcentavo komisariato vadovas Aurijus Jusys.
Dominuoja vagystės
Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mingaudas Jaremčiukas pastebėjo, kad didžiąją dalį ikiteisminių tyrimų sudaro vagystės – pernai jų užregistruota 515.
„Išanalizavus situaciją pastebėta, kad nuo gegužės užregistruotos šešios dviračių vagystės, devynerios vagystės iš sandėliukų, ko anksčiau nebuvo iš viso. Tai paaiškinama tuo, kad iš įkalinimo įstaigų grįžo keturi piliečiai, juos sulaikius, išaiškinus nusikaltimus, jie paleisti pagal švelnią kardomąją priemonę – pasižadėjimas neišvykti arba dokumento paėmimas. Na ir prasidėjo: birželis – 5 dviračių vagystės, 7 vagystės iš automobilių, 12 – iš patalpų, liepa – 15 dviračių vagysčių ir t. t. Tai narkotines medžiagas vartojantys asmenys, kuriems kasdien reikia po 150 litų. Kur yra toks darbas, kad tiek mokėtų? Todėl ir pasipylė vagystės“, – situaciją komentavo pareigūnas.
Rajone pernai užregistruoti penki nužudymai: du iš jų įvykdyti buitinių konfliktų metu, dvi medžiagos jau perduotos į teismą.
Per metus registruoti 38 plėšimai. Didžiąją dalį jų įvykdė trys mūsų mieste veikusios grupuotės. Pavogtos 25 transporto priemonės (tik trys nerastos), užregistruoti net 52 sukčiavimo atvejai. Pradėtas 21 ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.
Darbą pakoregavo naujas įstatymas
Nuo praėjusių metų gruodžio vidurio įsigaliojęs smurto prieš artimuosius prevencijos įstatymas privertė kriminalistus mesti kitus suplanuotus darbus į šalį. Nuo gruodžio vidurio iki sausio pirmosios dėl smurto pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai, per dvi šių metų savaites – dar dvylika.
Per dvi dienas, kurias sulaikytasis pagal šį įstatymą praleidžia areštinėje, reikia teismui paruošti visą medžiagą, darbo krūvis tyrėjams didžiulis. Nepasigailėjo rajono policininkų ir gamta: dėl žaibo iškrovos liepą kriminalistai neteko dešimties kompiuterių, išėjo iš rikiuotės ir policijos gyventojų pasitikėjimo telefono sistema.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas pasidžiaugė geru mažeikiškių pareigūnų darbu, pažymėjo jų nuopelną atskleidžiant per tris paras išaiškintą rezonansinį nusikaltimą, kai buvo nužudytas žvejys ir sudegintas jo automobilis, bei pažymėjo, kad atliktos apklausos duomenimis, pasitikėjimas apskrities policija auga: šalyje atsiliekame tik nuo Alytaus apskrities gyventojų pasitikėjimo savo policija.