Policininkai mokosi naudoti naują prietaisą

Prietaiso „Taser“, kaip fizinės prievartos priemonės, naudojimas yra gerokai humaniškesnis ir veiksmingesnis.

Mažeikiškiai policininkai savo arsenale jau turi ir visame pasaulyje įsisiautėjusiems piliečiams tramdyti naudojamą elektros impulsinį prietaisą.
Per praėjusius metus šalies policininkai šį prietaisą panaudojo beveik keturis šimtus kartų.

Prietaisas – humaniškesnis

Kaip informavo šalies Policijos departamentas, praėjusiais metais elektriniai impulsiniai prietaisai „Taser“ buvo panaudoti 375 kartus, iš kurių tik penkis kartus jo „skonio“ galėjo paragauti moterys. Kaip psichinės prievartos priemonė, jis buvo panaudotas 45 kartus, kaip fizinė tramdymo priemonė – 330 kartų, iš jų 45 kartus iššaunant.
Iš viso Lietuvos policija turi 140 elektros impulsinių prietaisų.
Policijos departamentas pažymi, kad prietaiso „Taser“, kaip fizinės prievartos priemonės, naudojimas yra gerokai humaniškesnis ir veiksmingesnis negu kitų fizinių prievartos priemonių: per visą šio prietaiso naudojimo laikotarpį sunkių pasekmių, kaip mirtis arba traumos, nebuvo.
Norėdami naudotis šiuo prietaisu, pareigūnai privalo lankyti mokymus ir išlaikyti egzaminą. Pernai surengta trisdešimt mokymų, kuriuose dalyvavo beveik puspenkto šimto policininkų ir devyniasdešimt policijos mokyklos kursantų.

Gavo vieną prietaisą

Šiemet vienas elektros impulsinis prietaisas „Taser X26“ pasiekė ir Mažeikių policijos komisariatą.
Kol kas jis dar nebuvo panaudotas praktiškai, kursuose dalyvavo ir juo dirbti yra apmokyti trys viešosios policijos skyriaus patrulių būrio pareigūnai. Numatyta, kad kursus privalės baigti visi patrulių būrio policininkai.
„Šio prietaiso laidų ilgis – 7,6 metro, tai reiškia, kad iki tokio atstumo galima sutramdyti pažeidėją. Jis yra naudojamas dviem būdais – nuotoliniu ir prilietus prie kūno. Tai ne mirtinas ginklas: jis veikia tik raumenis ir visą kūno paviršių, pažeidėjas po jo panaudojimo nebevaldo judesių, yra nekoordinuotas“, – apie naująjį ginklą pasakojo prevencinio poskyrio specialistas Linas Kašinskas.
„Taser“ naudojimą apibrėžia Policijos įstatyme numatytos sąlygos. Prieš jį panaudodamas, įvertinęs situaciją, pareigūnas privalo perspėti pažeidėją. Šį prietaisą pareigūnas gali naudoti tik tokiomis aplinkybėmis ir taip, kad virsdamas žmogus nesusižeistų, kad elektrinio impulsinio prietaiso panaudojimas nesukeltų sunkių pasekmių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto