Politikai dar kartą sugrįžo prie Krakių medicinos punkto klausimo

Krakių medicinos punktas buvo įsikūręs buvusiame mokyklos pastate. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdyje vėl buvo kalbama apie medicinos punktą Krakiuose. Vietiniai gyventojai vis nepraranda vilties, kad prieš pusmetį uždarytas punktas vėl priims ligonius. Tačiau politikai nusprendė: esant dabartinei ekonominei ir epidemiologinei situacijai, atnaujinti medicininio punkto veiklą ne tik netikslinga, bet tam nėra ir galimybių. Komiteto posėdyje nuskambėjo pasiūlymas – jei kažkam medicinos punktas Krakiuose yra be galo reikalingas, galima įsisteigti privatų ar registruojant viešąją įstaigą.

Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Milda Šukienė politikus informavo, kad vis sulaukianti laiškų iš krakiškių, iš bendruomenės „Ventos vingis“ su prašymu rasti galimybių vėl Krakiuose atidaryti keletą dešimtmečių veikusį medicinos punktą, kuris buvo uždarytas šių metų pradžioje. „Santarvė“ jau rašė, kad Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras nuo šių metų sausio 1-osios uždarė jam priklausantį Krakių medicinos punktą. Viena pagrindinių uždarymo priežasčių – išlaidos punktui išlaikyti gerokai didesnės nei gaunamos pajamos.
Nors į Krakius buvo žadama siųsti mobilias medikų komandas, tačiau krakiškiai tokiu sprendimu yra nepatenkinti ir reikalauja, kad medicinos punktas išliktų. Gyventojų neįtikino ir medicinos punkto savininkų pateikti skaičiavimai, kad finansiškai išlaikyti medicinos punktą neapsimoka, jog jis nuostolingas.
„Vis gaunu laiškų, bet dabar susiklostė nedėkinga situacija dėl karantino ir koronaviruso išplitimo. Šiuo metu yra visiškai pasikeitęs medicininis aptarnavimas. Didžioji dalis paslaugų teikiama nuotoliniu būdu. Todėl vargu ar galima net svarstyti medicinos punkto atidarymą iš naujo“, – kalbėjo M. Šukienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Politikai dar kartą sugrįžo prie Krakių medicinos punkto klausimo”

 1. bugeniskis parašė:

  mes bugeniskiai norime tureti savo medpunkta

 2. A parašė:

  Ir mes Žagareles gatves gyventojai norim atskiro savo punkto

 3. Purvėnų gyventojas parašė:

  Politikai priima sprendimus. Gerai, kad jie jų neliečia. Negauname pagalbos nei per koroną, nei dabar. Kai buvo medicinos punktas pagalba buvo teikiama ir mes turėjome kur kreiptis. Suprantame krakiškius, kodėl jiems medicinos punktas yra svarbus.

 4. Nuomonė parašė:

  Šaunuolė Šukienė, pasakė griežtai, bet teisingai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*