Politikai davė startą pasiruošimui rūšiuoti maisto atliekas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba lapkričio pabaigoje vykusiame posėdyje pavedė bendrovei „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) vykdyti iš gyventojų surenkamų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimą.
Bendrovės vadovas Vidimantas Domarkas patikino, kad rinkliava dėl šito nebrangs, nes bendras atliekų kiekis nedidės.

Įpareigojo Europos Parlamentas

TRATC-o direktorius V. Domarkas Savivaldybę ir politikus informavo, kad jų bendrovė iš Aplinkos projektų valdymo agentūros gavo kvietimą pateikti paraišką dėl lėšų iš ES struktūrinių fondų gavimo, kurios būtų skirtos surinktų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūrai Telšių regione sukurti.
Pagal Europos Parlamento ir 2018 m. gegužės mėnesio Europos Tarybos direktyvą ES valstybės narės turi užtikrinti, kad ne vėliau kaip iki 2023 m. pabaigos biologinės atliekos būtų arba atskiriamos ir perdirbamos jų susidarymo vietoje, arba surenkamos atskirai ir nemaišomos su kito tipo atliekamomis.
V. Domarkas paaiškino, kad atliekų surinkimas, atsiradus maisto atliekų rūšiavimui, nedažnėtų. Tik atsirastų joms skirti atskiri konteineriai, kurie būtų ištuštinami kartą per savaitę. Maisto atliekos būtų pristatomos į Jėrubaičių sąvartyną.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Politikai davė startą pasiruošimui rūšiuoti maisto atliekas”

 1. tai parašė:

  politikai patys ir galės rūšiuoti tas maisto atliekas, juk jie vistiek nieko daugiau ir neveikia ir neturi ką veikti, dabar turės užsiėmimą.

 2. Kaip suprasti parašė:

  Amžina Jarubaičių savartyno problema,nuo statybos pradžios vien teismai tarp verslininkų.Plungės gyventojai šaipėsi,kad už lėšas,panaudotas savartyno įrengimui galėjo pastatyti visą gyvenvietę.Dabar vien bėdavonės- tai perdaug atliekų,tai per mažai,vis reikia kelti mokestį.Stiklo,popieriaus,metalo atliekos parduodamos,susikaupusios dujos ir degios medžiagos virsta elektra,kur problema,mažas pelnas?

 3. mmm parašė:

  vemti verčia vien nuo starpsnelioko pavadinimo. Davė startą! Ir jau lekiam liežuvius išleidę. Juokas ir tiek.

 4. Kita nuomonė parašė:

  Ne gyventojai turi tarnauti komunalininkams, bet komunalininkai žmonėms. Ar 5 šiukšlių dėžes namuose turėsite, ar vieną, nuo to ekologija nepagerės. Lobs tik komunalininkai.

 5. Jadzė parašė:

  Jūs rajono tarybos nariai ne vėjais užsiiminėkit, bet užlauškit savivaldybės klerkų, kad galų gale baigtu mieste nesąmones su giluminių šiukšliadėžių įrengimų. Jau metai kaip įrenginėja ir niekaip ne baigia. Kai kur jau jas baigia sulaužyti ir už varyti šiūkšlėmis. Sako rekonstruotos Pavenčių gatvėje irgi įrenginės giluminės šiukšliadėžė ir vėl ją ardys. Trūksta žodžių. Aplamai ar kas nors iš valdžios, tarybos narių pavaikšto pėstute po Mažeikius?

 6. Andr parašė:

  Ot gerai valkatoms bus,gatavai edalas surinktas,ne ieskot nereiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*