Politikai dėl galimų pažeidimų kreipsis į STT

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sodų pagrindinėje mokykloje skundą tyrusi darbo grupė nutarė kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos Sodų pagrindinėje mokykloje. Nustatyta, kad mokyklos aktų salėje daugiau trejus metus vykdoma komercinė veikla – vyksta mokami šokių ir aerobikos užsiėmimai ir įstaiga už tai negauna nė cento. Įtarta, kad galbūt nuompinigiai nubyra į privačias kišenes.

Sulaukė skundo

Priminsime, kad valdininkų ir politikų dėmesys į Sodų pagrindinę mokyklą nukrypo iš šios mokyklos kūno kultūros mokytojų metodinės grupės pirmininko Vlado Šulco sulaukus raštiško signalo apie galimus pažeidimus. Jis raštu kreipėsi į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių, Švietimo skyriaus vedėją Apolinarą Stonkų ir Antikorupcijos komisijos pirmininkę Liną Rimkienę.
Sodų pagrindinės mokyklos sporto salėje treniruojasi asociacijos „Mažeikių teniso klubas“ nariai. Mokytojas prašo išsiaiškinti, ar yra sudarytos sutartys ir ar tinkamai atsiskaitoma už patalpų nuomą.
V. Šulco teigimu, asociacija salę per savaitę būna užėmusi keturis kartus ilgiau negu nurodoma oficialiuose dokumentuose. Jis prašė patikrinti šią informaciją ir išsiaiškinti, kiek pinigų yra surinkta iš šitų paslaugų.

Sudarė darbo grupę

Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos prašymu Savivaldybės administracijos direktorius  balandžio 25 d. sudarė darbo grupę V. Šulco pareiškimui tirti. Į darbo grupės sudėtį įtraukti  Antikorupcinės komisijos nariai – Lina Rimkienė, Laimutė Kačerauskienė ir Artūras Pekauskas; Kontrolės komiteto nariai – Paulius Auryla ir Judyta Tekingunduz; Savivaldybės administracijos  atstovai – Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir juristas Gražvydas Gudauskas.
Į grupę stebėtojo teisėmis buvo paskirtas Audito skyriaus vedėjas Romualdas Milevičius. Grupės pirmininke paskirta L. Rimkienė.

Apie tai, ką nustatė darbo grupė ir auditoriai – „Santarvės“ laikraštyje.

15 Atsakymų į “Politikai dėl galimų pažeidimų kreipsis į STT”

 1. Paulius parašė:

  Pakeitus direktorę smarkiai kris kavos pardavimai

 2. Alina parašė:

  Mokyklai reikia naujo direktoriaus/vadovo. jau senai reikia (jau 15 metu kaip stebiu vis blogejancia situacija). ir visi tai zino, bet kazkodel paranku yra laikyti senaja, nors mokykla griuna is vidaus. Pasvarstymui: gal politinei partijai priklauso direktore, o gal kazkam gera yra svietimo ministerijoj.
  Koks mokyklos valdymas, tokie ir rezultatai.
  Linkiu nauju pokyciu valdzioje!!!

 3. Juozas parašė:

  Kokia komisija gera. Ir ta turko vyro pavardę gavusi silpno proto visų lebedų užtarėja, tinginių ir pliatkininkų pastogė.Galėtų jau nesikišti- juk kvepia sąskaitų suvedimu su mokykla.

 4. Dariui ir Jazminui parašė:

  Kodėl lyginate gimnaziją ir pagrindinę mokyklą? O kokią vietą mokyklų reitinge užima kitos rajono pagribdinės mokyklos, irgi tokią pat aukštą kaip Gabijos gimnazija? Abejoju :)
  O dėl skandalų tai Soduose prie vieno jų atsiradimo prieš keletą metų prisidėjo ir garbi komisijos narė , dabar tokia įdomia pavarde pasivadinusi, anksčiau pavardė buvo lietuviška… Santarvė apie tai irgi nepatingėjo rašyti. Tik jau visi pamiršo, be to dabar buvusi mokytoja kitoje barikadų pusėje, kaip komisijos narė.

 5. Darius parašė:

  Pagal mokyklų reitingus Sodų vidurinė mokykla yra 9827 vietoje, palyginimui Mažeikių Gabijos Gimnazija yra 9-toje vietoje. Manau reikėtų svarstyti apie uždarymą ir visą mokyklą paversti Mažeikių Trečiojo Amžiaus Universitetu (TAU), kuriam dabar suteiktas tik pirmas mokyklos aukštas. Arba patalpų nuoma, irgi variantas – pvz. rengti veseles, gimtadienius, krikštynas. Čia tik mano nuomonė žinoma.

 6. As parašė:

  Kokie dar pinigai? Manau, kad ponia nežinojo, kad vykdomas projektas, nežino, kad gauti pinigai ir net nenumano kam juos atiduoti. Kur jau čia visus sužiūrėsi, kai tiek veiksmo:)

 7. as parašė:

  Taip pat reiktu paklausti ponios direktores kur yra pinigai, kurie lapkricio men buvo grazinti is ES moklsleiviu tevams uz projekto keliones.

 8. Jazminas parašė:

  Išvis uždaryt tuos Sodus ir bus rami galva… kiek galima žaisti su šia pastoviai skandalais apipinta mokykla. Vaikams ten nesaugu!

 9. pastebėjimas parašė:

  toje pačioje mokykloje dar dirba Mažeikių TAU. Kažin, ar su juo yra sudaryta sutartis dėl patalpų nuomos?

 10. to >to lazda parašė:

  Nepykit, bet nusišnekat. Ne apie firmų nebuvimą rašiau, o apie tai, kad tiesiog nedalyvauja vietiniuose konkursuose rimtos firmos. Konkursų sąlygos yra pagal galiojančius teisės aktus, o ne specialiai sudaromos „švogerienei“. Nepamirškit, kad dauguma projektų yra kontroliuojama ES atsakingų institucijų ir vėliau ar anksčiau gali susilaukti sankcijų, jei bus nustatytas neteisėtumas. Antra, konkurso dalyviai visada gali kreiptis į teismą dėl konkurso tvarkos pažeidimų, kas neretai ir daroma. Tiesiog nyku skaityti žmogaus nelogiškus komentarus apie reikalus, apie kuriuos jis susidaro įspūdį iš „viena boba sakė“ agentūros.

 11. >to lazda parašė:

  Nereikia skiesti čia pasakų,kad nėra firmų galinčių atlikti vienokius ar kitokius darbus.Paprasčiausiai konkurso sąlygos yra sudarytos taip,kad laimėtų sava švogerinė kontora.Toliau eina otkatai,kai pinigai iš valstybės ar ES lėšų pereitų į valstybinėje įstaigoje sėdinčio vagies asmeninę sąskaitą.Todėl ir darbų kainos prasilenkia su sveiku protu.Nes reikia daug vagių išlaikyti.Va tuom ir turėtų užsiimti STT,jei norėtų.

 12. to lazda parašė:

  Kad konkursus laimi rangovai su per daug aukštom kainom, tai suprantama. Nedidelis kraštas su vos dešimčia firmelių, kurios priklauso vos 1 ar 2 susijusiems asmenims, todėl nesant konkurencijos, nėra ir protingos darbų atlikimo kainos. Daug praleista užsienyje, bet neteko matyti tokios nesąmonės, kad vienos juostos žiedinę sankryžą įrenginėtų pusmetį. Paprastai tokie darbai užtrunka ne daugiau kaip 2 – 3 savaites. Kai toks darbo našumas ir nemotyvuoti atlyginimai, tai ir kainą už darbus mokama dviguba ar net triguba.
  Patikinti galiu, kad nuogąstavimai dėl to, kad teks grąžinti ES skirtus pinigus projektams yra neteisingi, nes jei tinkamai ir nepažeidžiant nustatytų procedūrų pinigai panaudojami infrastruktūrai gerinti, jų nereikės grąžinti „visiems Lietuvos gyventojams“. Tokį kelią jau praėjo Ispanija, Graikija, Airija ir kitos mažiau išsivysčiusios šalys ir dar neteko girdėti, skaityti, kad jos kažką grąžino :)

 13. as parašė:

  nu kam ta darbo grupe jeigu savivaldybeje yra kontroles ir audito tarnyba kuriai vadovauja karveliene. manau kad si tarnyba turi teise pareikalauti visu reikiamu dokumentu is mokyklos direktores ir issiaiskinti ar galimai buvo vykdoma nusikalstama veika ar nebuvo ir jeigu visdelto tai pasitvirtina tik tada kreiptis i atitinkamas teisesaugos institucijas. beto labai idomu ka veikia milevicius su savo centralizuoto audito skyriumi. tikriausiai nieko nes nesugeba sukontroliuoti kaip vykdomas mokyklos aktu sales komercine nuoma. etatu savivaldybeje daugiau negu siuo metu reikia , nes valstybes tarnautojai atlikdami savo tiesiogines pareigas nesugeba kontroliuoti sodu pagrindines mokyklos veiklos , o tam tikslui yra kuriamos visiskai nereikalingos darbo grupes ,kuriai vadovauja ,,,teisininke,,

 14. lazda parašė:

  Neblogai būtų jei STT pasidomėtų kodėl Mažeikių ŠIKINYKAS kainavo 270 tūkst.litų (78 tūkst.eurų),kodėl mieste įrengtų treniruoklių kaina keliolika kartų viršija rinkos kainą,į kieno sąskaitas nusėdo Senamiesčio gatvės rekonstrukcijai skirti ES pinigai ir t.t. Tos valdžioje sėdinčios atmatos išvagia,o gražinti reikės visiems Lietuvos gyventojams.Tik protiškai neįgalūs mano,kad ES parama negražinama labdara.

 15. O parašė:

  Nesidalino ?komisija kontroles tai hmmmmm… .na tikiuosi nebus paperkami kai visur oi tos pazintys padaro aklus ir neberanda jokiu pazeidimu akivaizdziu visiem zinomu.nace taip nebus musiskiai tisingi komsijos nariai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto