Politikai ir verslininkai aiškinosi, kaip Mažeikiuose skatinti verslumą

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmadienį Mažeikiuose lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis ne tik aplankė miesto ir rajono įmones, bet ir dalyvavo konferencijoje-apskritojo stalo diskusijoje „Savivaldybių ekonominiam atgimimui – aktyvių ir kvalifikuotų žmonių telkimas, perspektyvaus verslo idėjos, valstybės parama“.

Ateitį turi sieti su gimtuoju kraštu

Konferencijoje Premjeras kalbėjo apie Šiaurės vakarų regiono savivaldybių – Mažeikių, Skuodo, Akmenės ir Joniškio – problemas ir jų sprendimo būdus. Jis pabrėžė, jog verslininkams ir investuotojams pasigendant kvalifikuotų darbuotojų, būtina išnaudoti visas galimybes siekiant paskatinti grįžti iš Lietuvos emigravusius gyventojus. Sunkmečiu kilusi emigracijos banga gerokai  sumažino gyventojų skaičių, taip pat ir Šiaurės vakarų regiono savivaldybėse.
„Kita vertus, mūsų žmonės vis gausiau grįžta į Lietuvą – džiaugiamės reemigracijos tendencijomis. Todėl savivaldybės turėtų aktyviau veikti kviesdamos juos apsigyventi ne didžiuosiuose mūsų miestuose, bet pradėti verslo projektus, įsitraukti į darbus ten, iš kur išvažiavo. Reikia daugiau dalytis idėjomis, informacija, kad praturtintume regionų politiką. Tikiu, kad daugelis tėvynainių savo ateitį sieja su gimtuoju kraštu. Manau, apie tai liudija ir didėjantys jų indėliai Lietuvos komerciniuose bankuose“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Sėkmingai įgyvendina projektus

Konferencijoje buvo pateikta Lietuvos darbo biržos apžvalga ir prognozė apie šio regiono darbo rinkos paklausos perspektyvas 2014 metams.
Planuojama, kad daugiausiai darbo vietų įregistruos įmonės, užsiimančios krovininio kelių transporto, mažmeninės prekybos, drabužių prekybos, pastatų statybos, remonto, restauravimo ir rekonstravimo veiklomis.
Nors šiuo metu registruotas nedarbas Mažeikių, Skuodo ir Joniškio savivaldybėse gerokai viršija šalies vidurkį, o Akmenės savivaldybėje jis aukštesnis už vidutinį daugiau nei 1,5 karto, savivaldybėse sėkmingai įgyvendinami Vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektai.
Pagal 2001–2013 m. įgyvendintų VUI projektų skaičių Mažeikių savivaldybė – trečia šalyje, Akmenė – penkta.

Reikėtų gamybą perkelti į regionus

Renginyje agentūrų „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ atstovai taip pat pristatė Šiaurės vakarų regiono savivaldybėms parengtas verslumo ir eksporto skatinimo priemones bei rekomendacijas, kuo galima sudominti užsienio investuotojus.
Pasak „Verslios Lietuvos“ generalinio direktoriaus  Manto Nociaus, būtina paremti aukštesnės pridėtinės vertės verslų kūrimą bei smulkaus ir vidutinio verslo įmonių eksporto plėtrą, didinti investicijas į verslo inovacijas ir gamybinių priemonių tobulinimą.
Verslo skatinimo agentūros vadovo teigimu, svarbu skatinti investicijas perkeliant gamybą iš didmiesčių į regionus, spartinti visuomeninių pastatų ir daugiabučių namų renovaciją, taikyti kitas energetinio efektyvumo priemones.

Susipažino su problemomis

Mažeikiuose rengiamas forumas jau ketvirtasis, kuriame dalijamasi idėjomis, pasiūlymais ir patirtimi, kaip, atsižvelgiant į regiono ypatumus, mažinti nedarbą, skatinti žmones imtis verslo ir pritraukti investicijas. Jame taip pat dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos ir Verslo darbdavių konfederacijos vadovai bei atstovai.
Premjeras A. Butkevičius Mažeikiuose taip pat lankėsi bendrovėje „Orlen Lietuva“, jos vadovų buvo supažindintas su įmonės veikla, planais ir problemomis, kurias bendrovė patiria dėl sumažėjusio eksporto.
Į Premjero vizito Mažeikiuose darbotvarkę įtrauktas apsilankymas sėkmingai veikiančioje įmonėje „Jubana“, renovuojamų daugiabučių gyvenamųjų namų ir visuomeninių pastatų apžiūra. Vyriausybės vadovas taip pat domisi miesto šilumos ūkio klausimais, planuoja apžiūrėti du eksploatuoti pradėtus biokuro katilus.
Vakare Premjeras susitiks su gyventojais.

8 Atsakymai į “Politikai ir verslininkai aiškinosi, kaip Mažeikiuose skatinti verslumą”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  „Mažeikiai be gamtinių dujų, Mažeikiai – be ateities“ – dauguma mažeikiečių įsiminė šią,vieno politiko, sparnuotąją frazę. 2007m. birželio mėnesį Mažeikiuose buvo uždegtas gamtinių dujų fakelas, tuomet UAB „Intergas“ generalinis direktorius R. Šeibelis patikino, jog visą miestą ketina dujofikuoti per trejus metus.
  Jau 2014m. I ketvirčio pabaiga . Gamtinių dujų fakelas užgęso ir valdžios pažadus gyventojai pamiršo. Galima manyti ,jog tam tikri asmenys pasigerino savo ateitį, tačiau daugiabučių namų gyventojai liko UAB ,,Sauridos‘‘ suskystintų dujų vartotojais. Atskirose savivaldybėse gamtinių dujų kaina svyruoja apie 1000-1200 Lt/1000 m3, išimtis Mažeikiai, kur dujų kaina apie 1400 Lt/1000 m3. Mažeikių mokama kaina už dujas – didžiausia Lietuvoje, nors ir neimame dujų, tačiau už tokį valdžios ,,verslumą‘‘, gyventojai kasmet po 4 mln. moka privačiam investuotojui.
  Šios Tarybos kadencijos pradžioje,t.y. 2011m. gegužės 11d. meras A. Tenys savo potvarkiu Nr.M-1-14 buvo sudaręs darbo grupę ( A.Šemeta, S.Kaktys, D.Seilius, G.Šmaižys) vartotojo gamtinių dujų sistemos prijungimo prie UAB,,Intergas‘‘ dujų sistemos sutarčiai Nr. NB/P-07/11 įverinti. Kaip matyti du Tarybos nariai pasitraukė : vienas, ,,Tvarkos ir Teisingumo‘‘ partijos narys į UAB ,,Mažeikių autobusų parką‘‘ direktoriaus vietai užimti, kitas – į verslą . Nors socialdemokratas G.Šmaižys ir atsisakė Tarybos nario mandato, tačiau meras A.Tenys jį dar paliko vienoje darbo komisijoje kaip socialdemokratų ,, Skuodo – Ylakių visuomenės atstovą‘‘ . Kadnecija jau eina į pabaigą tačiau ši sutartis Nr. NB/P-07/11 kol kas neįvertinta. Reikia manyti , jog meras A.Tenys savo potvarkiu pakeis šios darbo grupės sudėtį , kuri ir įvertins nurodytą sutartį.

 2. sakyčiau, parašė:

  kad dar didinkit mokesčius, tiems, kurie dar išgali juos sumokėti, įkurkit naujų darbo vietų mokesčiams administruoti. Pasamdykit užsienio kapitalo įmonių konsultantus, kurie pakonsultuotų, kaip stabdyti emigraciją…Žodžiu, galėčiau vardint ir vardint, kaip tą verslumą skatinti…

 3. Daiva Šideikienė parašė:

  Kai buvusio mero V.Džiugelio naujoji žmona laukėsi kūdikio , tuo metu Mažeikių savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje UAB ,,Mažeikių autobusų parkas‘‘ buvo įsteigtas naujas etatas – ekskursijų gidas . Kai ši išėjo į vaiko priežiūros atsotogas šią darbo vietą gavo savivaldybės valstybės tarnautojo artima giminaitė.
  Kai tuometinis ūkininkas , bendruomenės pirmininkas, milijonierius ir tuometinis Tarybos narys ( dabar einantis mero pareigas ) socialdemokratas A.Tenys Auksūdyje įsigijo pastatą , ,,kultūriniams renginiams‘‘ organizuoti , šį pastatą patikėjo valyti ne kam kitam , o savo žmonai Loretai. Kadangi milijonieriui vis dar buvo mažai pinigų tai buvo pasirūpinta ,kad jo žmona , turinti profesinį batsiuvės išsilavinimą taptų ir kultūrinės veiklos organizatore. Už tas dvi pareigybes milijonieriaus žmonai Loretai buvo mokama iš savivaldybės biudžeto. Čia tik keli pavyzdžiai ,kaip darbo vietas užima artimi giminaičiai. Tad kaip tas jaunimas ir vidutinio amžiaus gyventojai neemigruos iš Lietuvos jei net valytojų ir sargų darbą ,,geriausiai‘‘ atlieka biudžetinių įstaigų vadovų giminaičiai. Į aukštesnes pareigas konkursus laimi bendrapartiečiai.
  Ką toks meras A. Tenys gali jaunimui aiškinti apie verslumą , jei net savo žmoną be atitinkamo išsilavinimo ,,įkišo‘‘ ten , kur darbo užmokestis yra mokamas iš savivaldybės biudžeto ?

 4. qwerty parašė:

  keista……temos aktualios, bet beveik niekas nepakomentuoja, kas dirba Orlen gamykloje , dabar tik pavieniai komentarai….matyt darbuotojams tai neaktualu :)

 5. Galas tiems Mažeikiams parašė:

  ką čia dar fantazuojat apie kažkokį „verslumą“

 6. Dirbantiems tikrai... apie premijero vizitą sužinoti... reikia mistinių galių parašė:

  … paslaptingai „atsivaideno“, nežinia, kam pranešęs, „paslaptingai’ išsivaideno… tikra mistika su mūsų išrinktaisiais:)… arba, jei ir neišrinkome, tai lipdė, malėsi vieni su kitais, kol sukibdė it kregždės lizdą „koliciją“… na ir ką… patiems padukai kai svyla, tai vos ne malūnsparniais atskrenda naftos „gelbėt“, o gal iš tikrųjų Butingės su Palangos biudžetu, o gal iš tikrųjų Lietuvos geležinkelių valstybinių:), o gal „Minijos naftos“, o gal politikos tarp Lenkijos ir Lietuvos, o gal… partijos iždo…kas gi besupras, kas čia ką gelbėja… gal net pensininkus gali pasakyt, o kas čia iš tikro dedasi?… Tik sąžiningai vykdant verslumą, nieks nenorėjo su mumis susitikt… ir pasakyt, kas man iš tos sąžinės, kai „ari“, kaip negras, o viską pasiima mokesčiai ir sodra , ir tarnybos tarnybėlės, licenzijos, licenzijėlės…
  Verslumas, tai ne keli oligarchiukai mažeikių… murdantys darbuotojus, slepiantys mokesčius ir susitinkantys su premijeru, bet KAM KO REIKIA…

 7. dazas parašė:

  Mikrofono laikikli galejote ir numaliavoti:)

 8. Komentatorius parašė:

  Man tai prietaisas visuose nuotraukose juokingai atrodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto