Politikai krepšinio klubui metė gelbėjimo ratą

Krepšinio klubą Mažeikių „Mažeikiai“ nuo bankroto išgelbėjo parama iš Savivaldybės biudžeto. Nuotr. iš bcmazeikiai.lt tinklalapio

Krepšinio klubas Mažeikių „Mažeikiai“, netekęs paramos iš pagrindinio finansinio partnerio „ORLEN Lietuva“, atsidūrė finansinėje duobėje. Rajono politikai nutarė padėti klubui išvengti galimo bankroto ir baigiantis metams iš biudžeto papildomai skyrė 50 tūkst. eurų. Tokio dydžio suma šiemet skiriama jau antrą kartą.
Kai komitetų posėdžiuose buvo svarstomas klubo finansavimo klausimas, ilgametis klubo vadovas Giedrius Petrulevičius grasino atsistatydinimu, jeigu Savivaldybė atsisakys gelbėti profesionalųjį krepšinį. Tačiau direktorius iš pareigų pasitraukė nesulaukęs sprendimo – tą pačią dieną, kai Savivaldybės tarybos posėdyje politikai nusprendė padėti klubui.
Spėjama, kad tokį žingsnį paspartino ir teismuose atsidūrusios bylos, susijusios su klubo vadovo veikla.

Situacija kritinė

Krepšinio klubas „Mažeikiai“ kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas papildomai skirti pinigų atlyginimams išmokėti. Šį prašymą svarstant Sporto tarybos, Savivaldybės komitetų posėdžiuose, tuo metu klubo vykdančiojo direktoriaus pareigas einantis Giedrius Petrulevičius aiškino, kad finansinės bėdos susijusios su nepalankia „ORLEN Lietuva“ makroekonomine situacija.
„Jei nebus kažkokio sprendimo, mes nebegalime tempti ilgiau, nes situacija yra labai komplikuota. „ORLEN Lietuva“ atsisakė mus remti. Netenkame šimto tūkstančių eurų ir tai klubui yra labai didelė skylė. Mes svarstome galimybę uždaryti tą klubą. Dėl to, kad kitokio finansavimo šaltinio aš neberandu“, – kalbėjo direktorius.
G. Petrulevičius pridūrė: jeigu Savivaldybė atsisakytų padėti, tektų informuoti Nacionalinę krepšinio lygą apie nedalyvavimą NKL varžybose, nes komanda negalės būti lygiavertė su kitomis komandomis. Jo teigimu, pasitraukus iš lygos, prireiktų 3–4 ar net penkerių metų, kad vėl būtų galima patekti į NKL varžybas.

Šiemet – vienas rėmimo šaltinis

Krepšinio klubą Mažeikių „Mažeikiai“ remia Savivaldybė ir „ORLEN Lietuva“. Savivaldybės remiamos tvarkos ir sumos ne kartą keitėsi, bet jos nemažėjo. Šių metų pradžioje patvirtintame metų biudžete krepšinio klubui buvo numatyta 50 tūkst. eurų, tiek ir gauta. Tačiau jau dabar aišku, kad iš „ORLEN Lietuva“ įprastos sumos nebus sulaukta.
Kai kurie politikai suabejojo, ar pats G. Petrulevičius derybose su bendrove buvo pakankamai aktyvus. Klubo direktorius patikino, kad jau nuo vasario mėnesio jis pradėjo apie tai kalbėti ir su bendrovės generaliniu direktoriumi Michalu Rudnickiu, ir su kitais įmonės atstovais. Ir tik spalio mėnesį sužinota, kad pagrindinis akcininkas priėmė sprendimą atmesti visus prašymus dėl paramos.
„ORLEN Lietuva“ tradiciškai jau daug metų remia Mažeikių miesto krepšinio komandą. Šių metų pradžioje bendrovė įvykdė savo įsipareigojimus krepšinio klubui Mažeikių „Mažeikiai“ ir skyrė finansinę paramą 2019–2020 m. krepšinio sezonui. Bendrovė taip pat svarstė galimybę skirti paramą šiam 2020–2021 krepšinio sezonui, tačiau sprendimas dėl finansinės paramos skyrimo nėra patvirtintas“, – teigiama „Santarvei“ atsiųstame bendrovės komentare.
Taip pat paaiškinama, kad sporto rėmimas yra labai svarbi „PKN ORLEN“ grupės rėmimo politikos dalis, kuria vadovaujantis parama skiriama tiek vietos sporto klubams, tiek sportininkams šalies mastu, remiamas ir profesionalus, ir mėgėjiškas sportas, o rezultatai nėra lemiamas faktorius, svarstant rėmimo klausimus.
„Šiuo metu sudėtinga duoti pažadus, apie tolesnes rėmimo galimybes diskutuosime“, – į klausimą apie kitų metų finansavimą atsakė „ORLEN Lietuva“.
Visas straipsnis – trečiadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Politikai krepšinio klubui metė gelbėjimo ratą”

 1. Saulius parašė:

  Nygali būti,kad tokis sąžyningas žmuogus, dirbęs sargu naptas gamyklaj, gaudęs vagis tenajos galėja šytaip pasiialgti. Gal če šmaižtas kažkokis :))

 2. Turim orlen :) parašė:

  Ryta remia, zalgiri rekia, o Mažeikių klubą nebe, liūdniau negu liūdna… arena stagnacijoje, klubas ritasi žemyn, futbolo pagirti irgi nėra už ką, labai liūdna :)

 3. A parašė:

  O kiek petrulevicius vare ant verslininkų, kurie reme kluba.
  O pasirido….

 4. vietinis parašė:

  Kodel Petruleviciui nedaromas auditas.

 5. Komentatorius parašė:

  Oho, pusantros štukos pasiimti, neblogas planas. Tai gal dabar aišku, kodėl Orlen nenorėjo remti komandos, kuriai vadovavo sukčius?

 6. Tritaskis parašė:

  Lai tik eina bulvių ravėti,

 7. marazmas parašė:

  tai gal vietiniai politikieriai is savo kisenes ir mojuoja “krepsininkams” algas. kodel mokesciu moketoju pinigai taskomi kazkokiai treciarusei komandelei?

 8. BAIKTA parašė:

  REIKIA BYCIA SODINTI.

 9. PROBLEMA PATS PETRULEVIČIUS parašė:

  Rėmėjai dingo, nes atsibodo to veikėjo machinacijos. Rėmėjams pinigai taip pat nekrenta iš dangaus, juos uždirba, o remti Petrulevičiaus vadovaujamą klubą, buvo kaip mesti pinigus į pelkę ar liūną. Todėl, palaipsniui, rėmėjai atsuko nugaras, beliko tik savivaldybė ir ORLEN, kuriam taip pat pabodo pinigus švaistyti veltui. RĖMĖJUS, palikusius klubą, galima visiškai suprasti, ypač po tokios viešai paskelbtos informacijos apie buvusio vadovo “žygdarbius” ir jam iškeltą baudžiąmąją bylą. Nuoroda: https://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/2020/12/19/news/atleistas-treneris-skaudziai-kirto-mazeikiu-klubo-vadovui-17550630/

 10. Laimis parašė:

  Atsistatydinimo po to turėtų Petrulevičiui turėtų iškelti byla ir būtų nubaustas ,,

 11. ko tylit parašė:

  Ko tylit apie klubo direktoriaus aferas su parašais ir pinigais? Respublikinė spauda rašo, o vietinė bijo išsižioti!

  1. keista parašė:

   Tai kad rašė ir santarve :)

 12. Romas parašė:

  Nafta l.rytui ,žalgiriui po milijona meto o Mazeikiu klubui nieko! Gaila ,kad ir mera išsirinkom kuriam nerupi sportas.8 miestas kapanojasi su mažū miesteliu komandom! Kur matyta ,kad ir Telšiai futbole,krepšinije aplenkia!

 13. Piatras parašė:

  Krepsinis kapanojasi kazkokioj neprestizinej lygoj, ir tai su atveztiniais zaidejais, tuo tarpu kitos sporto sakos gauna trupinius nuo stalo ir vargsta versdamiesi per galva. Kada pagaliau baigsis tos nesamones?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*