Politikai nelinkę viešinti savo darbų

Reglamente numatytu terminu, ataskaitas pateikė meras ir trylika Tarybos narių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tarybos veiklos reglamentas įpareigoja mūsų išrinktuosius iki balandžio 1 d. Savivaldybės interneto svetainėje pateikti metines veiklos ataskaitas. Deja, šios prievolės nevykdo pusė Tarybos narių.
Tarp nepaklusniųjų – tiek valdančiosios daugumos, tiek opozicijos atstovai.

Posėdžių lankomumas geras

Tarybos nario statusas, pareigos ir teisės apibrėžtos Vietos savivaldos įstatyme bei Tarybos veiklos reglamente, kurį patvirtino į savivaldą išrinkti politikai.
Šiame dokumente nurodoma, kad Tarybos narys privalo: dalyvauti Tarybos posėdžiuose; būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu; dalyvauti komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose; Reglamento nustatyta tvarka informuoti apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą.
Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Tarybai pristatydamas praėjusių metų veiklos ataskaitą, pastebėjo, kad dirbant karantino sąlygomis pagerėjo posėdžių lankomumas, jis siekė net 87 proc.
Praėjusiais metais įvyko 13 Tarybos posėdžių.
Analizuojant mero ataskaitą, galima pastebėti, kad tarp šiuo metu Taryboje dirbančių politikų nėra išsiskiriančių dėl posėdžių nelankymo. Nė vieno posėdžio nepraleido aštuoni Tarybos nariai, po vieną praleido šeši, kiti – po du ar tris.

Rinkėjams neatsiskaito pusė politikų

Tarybos veiklos reglamente įteisinta ir dar viena prievolė Tarybos nariams – jie privalo nuolat bendrauti su rinkėjais ir iki balandžio 1 d. savo veiklos ataskaitą paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje. Papildomai atsiskaityti rinkėjams jie gali ir kitu priimtinu būdu.
Mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos ataskaitas Taryba turi būti patvirtinusi iki gegužės 31 d., šiemet tai padaryta balandžio mėnesį vykusiame posėdyje. Su ataskaitomis galima susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje.
Tačiau šioje svetainėje, kaip sakoma, ir su žiburiu nerasite kai kurių Tarybos narių veiklos ataskaitų, nes dauguma jų yra numoję į prievolę ir rinkėjų norus susipažinti su politikų darbais. Ataskaitas privalėjo pateikti 25 Tarybos nariai, įkaitant ir merą, tačiau ataskaitų yra paviešinta tik 14.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Politikai nelinkę viešinti savo darbų”

  1. mmm parašė:

    Ką gali deklaruoti, jei nieko neveiki?

  2. Daiva parašė:

    Jeigu politikai paviešintų visus savo darbus , tai tikriausiai jų darbais turėtų susidomėtų teisėsaugos institucijos. Kad teisėsauga tuo susidomėtų, tai pagal LR teritorijoje galiojančius teisės aktus, politikų ,, geruose darbuose“ turi būti nemažos euriukų sumos. Su mažomis sumomis teisėsauga nesiterlioja. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto