Politikai nusivylė auditorių ataskaita

Telšių apskrityje tik Mažeikių rajonas kol kas neįsivedė dvinarės rinkliavos už atliekų sutvarkymą. Vikos MIEČIUVIENĖS nuotr.

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ tinkama veikla abejojančios savivaldybės steigėjos atsakymus į joms kylančius klausimus tikėjosi gauti su nepriklausomų auditorių pagalba. Tačiau jų ataskaita nustebino – dalykų, kurie verstų manyti, kad įmonė dirba neatsakingai, nepastebėta, reikšmingų trūkumų nenustatyta.
Su ataskaita susipažinę Savivaldybės tarybos nariai liko nepatenkinti – už auditą sumokėti pinigai išleisti vėjais. Politikai pasigedo konkrečių ir tikslių analitinių duomenų, veiklos efektyvumo analizės.

Visos keturios Telšių apskrities savivaldybės, kurios yra UAB „Telšių atliekų tvarkymo regiono centras“ (toliau – TRATC) steigėjos, buvo vieningai pritarusios, kad ne vienerius metus nuostolingai dirbančioje bendrovėje reikia atlikti auditą. Kai Savivaldybių tarybų posėdžiuose būdavo pristatomos metinės veiklos ataskaitos, įmonės vadovas Rimantas Adomaitis neišvengdavo nepatogių klausimų, kritikos, tačiau šiame poste jam pavyko išsilaikyti net aštuonerius metus.
Politikams ne kartą yra kilę įtarimų, kad bendrovėje dirbama neprofesionaliai, neekonomiškai, neūkiškai, o gal net pažeidžiant teisės aktus. Neskaidrių dalykų bandyta aptikti ir vadovo bendradarbiavime su atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamyklos operatore – uždarąja akcine bendrove „Veistas“.
Iki tol bendrovę tikrindavo tik Savivaldybių kontrolieriai, o ne nepriklausomi auditoriai. TRATC-o steigėjos, nutarusios kreiptis į nepriklausomus auditorius, tikėjosi išgirsti atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus. Tam buvo pasamdyta viešąjį pirkimą laimėjusi Vilniuje registruota uždaroji akcinė bendrovė „Ekonominė nauda“, kurios paslaugos kainavo netoli 40 tūkst. eurų kiekvienai savivaldybei pagal jos turimą akcijų skaičių (Mažeikių rajono savivaldybė valdo 37 proc.).
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Politikai nusivylė auditorių ataskaita”

 1. Jonis to AS parašė:

  Gal Tamsta galetum dar pasakyt kur dar tokiu nesamoniu yra iskyrus Mazeikius ? Turbut sitam prez….. kokios nors Smart tehnologijos yra intregnuotos …… del atsidavusiu savivaldybes klierku …. man kazkodel tai atrodo kad ten Sveksnos filialas , tai mano nuomone ir as netvirtinu kad tik ji teisinga , del taku tai jo tiesiog stebuklinga darbu kokybe ir berastiskumas bei zabalumas to pusdurnio kuris dejo parasa darbu priemimo akte

 2. parašė:

  Jonui. Prieš rašydamas pagalvok ką siūlai, tai praeitis, varnų šeryklos yra antžeminiai konteineriai. Dėl takų tai paskaityk Viešųjų pirkimų įstatymą ten viskas parašyta kaip turi pirkti. Savivaldybėje dirba labai daug atsidavusių žmonių.

 3. Jonis parašė:

  Mane tai stebina ,kai vaziuoji keliu ir matai kaip senukai prie pagrindinio lkelio velka savo siuksliu konteineri is vienkiemio kuris kartais yra apie puskilometri nuo kelio , tai as noreciau paklausti ponuliu valdininkeliu , o tie zmones kur tas siuksles deklaruoja , ir aisku moka uz ju isvezima , savo sodyboj ar pakelej? Jeigu sodyboj tai kokio velnio tie zmones turi lengvinti siuksliu surinkeju darba ? Negalit privaziuot ? O kurioj vietoj zmogaus kuris moka pinigus problema ? Gal jis uz paskutinius skatikus apmoka saskaita .
  Ir dar klausimas tam proto bokstui kuris palaimino tu prezervatyvu , kur nuotraukoj matosi , pirkima , o normaliu konteineriu , kaip visam pasauly pirkt nebebuvo ? Jau is nuotraukos matosi kad ten tokia antisanitarija ir smarve ……..
  Kazkokie tai brokiniai tie Mazeikiu valdininkeliai , viens uz kita nuostabesni tai takus ,kuriuos lietus nuplauna , priima tai nuostabaus dizaino fontana ……..tikrai raiso vokiecio truksta

 4. tikiuosi šį komentarą perskaitys šių dienų mūsų miesto politikai parašė:

  Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2013 m. birželio 28 d. sprendimas Nr. T1-189 ,,Dėl Mažeikių r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą“ nuostatai morališkai pasenęs dokumentas,kuris neatitinka šių dienų realijas, poreikius bei lūkesčius.Esu vietinės rinkliavos už šiukšlių išvežimą mokėtoja.Nors buvau išvykusi į užsienį 6 mėn. ,ir niekas negyveno man priklausančiame pastate:nebuvo naudota elektros energija -0 KW, nebuvo išvežamas šiukšlių konteineris,ir buvau pranešusi TRATC, bet vis tiek teko sumokėti už nepanaudotas paslaugas. Mano pažįstamos iš kitų miestų ,išvykusios nemokėjo už nenaudojamas paslaugas.

 5. Įtarimai? parašė:

  „Politikams ne kartą yra kilę įtarimų, kad bendrovėje dirbama neprofesionaliai, neekonomiškai, neūkiškai…“ – politikams kilę įtarimų. Įtarimų daug kur gali kilti, bet jei atlikus auditą priekaištų nepareikšta, tai gal iš tiesų tie įtarimai nepasitvirtino, nes jų nėra… O politikams nereikėtų spręsti pagal savo pačių sugedimų laipsnį…

 6. kelių buhalteriui parašė:

  reik paminklą statyti:DDDDDDDD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto