Politikai pritarė branginimo vajui

Nuo vasaros pradžios darželinukų tėvai už savo atžalų maitinimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose
mokės 40 proc. daugiau, nei moka dabar. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Politikų sprendimai skaudžiai atsilieps mažeikiškiams, ypač tiems, kurių vaikučiai lanko darželius,  – jau nuo birželio 1-osios vienos dienos maitinimas branginamas 40 proc.
Gerokai išaugs ir bilietų kainos į mieste ir rajone esančius muziejus bei į kultūros centruose vykstančius renginius, edukacijas.

Nepopuliarius sprendimų projektus teikę Savivaldybės administracijos atstovai bandė įtikinti, kad juos padiktavo pats gyvenimas – kainos augančios ne dienomis, o valandomis. Vis tik kai kurie politikai įsitikinę, kad dalį pabrangimų būtų galima kompensuoti iš savivaldybės biudžeto – jei valdžia atsakingiau elgtųsi su turimomis lėšomis.

Nebeužtenka kokybiškam maitinimui

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus politikus informavo, kad mieste ir rajone esančios ikimokyklinio ugdymo įstaigos nebeišgali išmaitinti vaikų už iki šiol galiojusią kainą – 2,80 euro per dieną. Dėl to esančios kaltos kylančios maisto produktų kainos. Tiekėjai nebenori vaikų darželiams jų tiekti senomis kainomis.
Vedėjo duomenimis, pristatoma produkcija praktiškai pabrango nuo 20 iki 60 procentų.

„Už iki šiol galiojusią nustatytą maitinimo dienos normą mes nebegalime pamaitinti vaikų taip, kad  pagamintas maistas atitiktų visus reikalavimams, kurie keliami ikimokyklinių įstaigų vaikų maitinimui“, – Tarybos posėdyje pristatydamas sprendimo projektą kalbėjo A. Stonkus.

Sprendimo projekte buvo nurodyta, kad lopšelio-darželio grupei nuo 2 eurų per dieną kaina didinama iki 2,80 euro, darželio grupei ir specialiai grupei – nuo 2,50 euro iki 3,50 euro. Ir 24 val. veikiančiai darželio grupei – nuo 2,70 iki 3,78 euro per dieną.  

Rudenį laukia branginimas?

Pagal atliktus skaičiavimus, tėvams, kurie savo vaiką į darželį veda vidutiniškai 20 darbo dienų, per mėnesį už lopšelinuką dabar moka 40 eurų, naujomis kainomis šios išlaidos išaugs iki 56 eurų.
Už vaiko, lankančio darželio grupę, maitinimą tėvai moka 50 eurų, o pagal naują patvirtiną kainą jau mokės 70 eurų. Už specialiąją 24 valandų grupę lankantį vaiką maitinimo išlaidos siekia 54 eurus, po Tarybos sprendimo jos padidės iki 75,60 euro.

„Visos ikimokyklinės įstaigos skaičiavosi, kaip keisis tėvų išlaidos. Vadovų susirinkime priėjome prie išvados, kad kainos keliamos protingai. Spalio mėnesį mes vėl grįšime prie šio klausimo, nes, pagal visas prognozes, maisto produktų ir paslaugų kainos ir toliau kils. Teks dar kartą kelti ir darželinukų maitinimo kainas“, – spėjo A. Stonkus.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto