Politikai Savivaldybės vadovams buvo dosnūs

Daugiausia diskusijų kilo dėl atlyginimo priedų Savivaldybės administracijos vadovams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės administracijos vadovai Tarybos sprendimu už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą gaus nemažus atlyginimo priedus. Praėjusiais metais politikai nė vienam iš vadovų nebuvo skyrę jokių priedų.

Spręs administracijos direktorius

Tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti klausimą dėl penkių sveikatos sistemos viešųjų įstaigų vadovaujančių darbuotojų mėnesinės algos kintamosios dalies nustatymo. Tvirtinant posėdžio darbotvarkę, konservatorius Sigitas Kaktys klausimą pasiūlė dalinti į kelias dalis, kad vienoje iš viešųjų įstaigų – Mažeikių ligoninėje – dirbantis politikas pats galėtų dalyvauti svarstant kitų keturių įstaigų vadovų atlyginimą.
Buvęs meras Vilhelmas Džiugelis pasiūlė šį klausimą iš viso išbraukti iš darbotvarkės ir jį svarstyti perduoti administracijos direktoriui. Šį pasiūlymą Taryba ir priėmė.
Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė pristatė 2012 metų Savivaldybės biudžetą. Administracijos direktorius Bronius Kryžius Tarybos nariams savaitgaliui davė užduotį: iki antradienio pateikti savo siūlymus, pastabas dėl biudžeto, o vasario 3-iąją sušaukti neeilinį Tarybos posėdį ir pateikti tvirtinti subalansuotą biudžetą.

Dydį pasiūlė Ekonomikos komitetas

Bene daugiausiai aistrų ir diskusijų iš 31 sprendimo projekto sukėlė paskutinis Tarybos darbotvarkės klausimas dėl pareiginių algų priedų Savivaldybės administracijos direktoriui Broniui Kryžiui bei jo pavaduotojams Romaldui Paradnikui ir Sauliui Šiuriui. Tokio didinimo motyvas – įprastą darbo krūvį viršijanti veikla. Tarybos posėdžiui pateiktame sprendimo projekte buvo siūloma direktoriui skirti 50, pavaduotojams – po 40 procentų atlyginimo priedus.
Savivaldybės mero Antano Tenio žodžiais, darbų administracijos vadovams labai daug, tad jie tikrai dirba daugiau negu priklauso. Tokio dydžio priedus pasiūlęs Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas.

Politikų nuomonės išsiskyrė

„Kaip buvęs meras, žinau, kiek darbo turi administracijos direktorius, koks jo apkrovimas, tad siūlau aukščiausią leidžiamą priemoką – šešiasdešimt procentų“, – pasiūlė V. Džiugelis.
S. Kaktys pažymėjo, kad Savivaldybės meras dirba daug daugiau, o jo atlyginimas mažesnis už administracijos direktoriaus. Po to suabejojo, ar vienodas priemokas reikėtų skirti administracijos direktoriaus pavaduotojams: jų krūviai skirtingi. Tarybos narys pasiūlė R. Paradnikui skirti tik 10 procentų priedą.
„Ar nemanote, kad netinkamas kontekstas, kalbėjome apie Savivaldybės įmonių vadovų atlyginimų galimą mažinimą, buvo biudžeto pristatymas, iš kurio matyti, kad lėšų trūkumas didelis, ar nebus visuomenėje nepasitenkinimo, kad visiems mažiname, o čia staiga už ateities darbus didiname?“ – suabejojo frakcijos „Kitaip“ narys Deivydas Vyniautas.
Taip siūlant atsirado trys siūlomų priedų variantai. Bet po ilgų diskusijų išbalsuota vis dėlto buvo už pirmąjį, t. y. priedus, įrašytus į sprendimo projektą.

Praėjusių metų pabaigoje Savivaldybės administracijos vadovai gavo apie 4000 litų priskaičiuoto darbo užmokesčio. Kokio dydžio priedo jie nusipelnė už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą?

7 Atsakymai į “Politikai Savivaldybės vadovams buvo dosnūs”

 1. tarp kitko parašė:

  ka čia apie tuščia vieta daiva bešnekėt savo isišokimais kraunasi asilu žmogeliu reitingus rinkimams i seima o naudos rinkejams iš vis jokios blefas visi jos darbai atlidis už darba taryboi balsavimai pusbrolio saulio rrrr naudai

 2. kiek parašė:

  Kiek daug užtarėjų Džiugelis turi :) Ir visi turbūt savivaldybėj sėdi, kad taip ant Šideikienės burba :)

 3. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Tarybos nariui V.Džiugeliui , dirbančiam VšĮ ,,Mažeikių ligoninė‘‘ direktoriaus pavaduotojui yra nustatytas vidutinis 67 proc. direktoriaus atlyginimo dydžio darbo užmokestis. Taigi, sumažėjus VšĮ Mažeikių ligoninės direktoriui A.Lidžiui darbo užmokesčiui, savaime aišku ,kad tada mažėja ir direktoriaus pavaduotojui vidutinis darbo užmokestis. Kas gali paneigti, kad tarybos narys V. Džiugelis pasiūlydamas išbraukti klausimą , kuris liečia direktoriaus A.Lidžiaus darbo užmokestį , iš Tarybos posėdžio darbotvarkės, nepadarė sau ir savo darbdaviui gerą darbą . O buvęs ūkininkas ir juristas, baigęs Romerio universitetą , matyt, nelabai gaudosi , kad ministro įsakymai yra aukščiau už tarybos sprendimą. Tad ,,gudrutis‘‘ Vilhelmas per tarybos posėdį veikė pagal savo sąžinę ir moralę. Tad ,kas tiesa tai tiesa , tarybos posėdžio metu pamačiau tarybos nario V.Džiugelio neapsakomą ,,gėrį‘‘ savo asmeniniams ir savanaudiškiems tikslams pasiekti.

 4. Šis bei tas parašė:

  šideikiene,kodėl griebi tarybos nario išmokas – atsisakyk ir paaukok soc.rūpybos skyriui .juk žadėjai?
  Nusibodo tie tavo nuolatiniai kniauksėjimai.
  Parodyk tautai kokia esi“kilniaširdė“????
  a a a….. nenori skirtis su savo gaunamais pinigučiais,tik svetimus uoliai skaičiuoji.
  Skaičiuok,skaičiuok gal būsi laimingesnė?

 5. Vidmantas parašė:

  Siūlyčiau gerb. Šideikienei išmokti pamatyti ne tik blogį , bet ir gėrį.

 6. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti klausimą dėl penkių sveikatos sistemos viešųjų įstaigų vadovaujančių darbuotojų mėnesinės algos kintamosios dalies nustatymo. Buvęs meras Vilhelmas Džiugelis pasiūlė šį klausimą iš viso išbraukti iš darbotvarkės , nurodė 2011-09-30 savivaldybės tarybos patvirtintą sprendimą Nr.T1-265 ir perduoti šį klausimą svarstyti administracijos direktoriui.
  Visiškai neabejoju ,kad buvęs meras V.Džiugelis tuo metu jautėsi ,,labai kietas‘‘, sugebėjęs pasiekti ,kad jo darbdaviui higienistui A.Lidžiui nebūtų sumažintas darbo užmokestis. Tokiu buvusio mero V.Džiugelio ,,darbo rezultatu‘‘ ,aišku, kad labai liko patenkinta valdančioji koalicija , o ypatingai , dabartinis meras A.Tenys ir vicemeras K.Bartkevičius.
  Šio klausimo išbraukimas iš Tarybos posėdžio darbotvarkės, manau, buvo iš anksto suplanuotas ir surepetuotas. Valdančiajai koalicijai ir buvusiam merui V.Džiugeliui sugalvotą planą sėkmingai pavyko įgyvendinti.
  Šiame Tarybos posėdyje 12 klausimu buvo svarstomas klausimas ,,Dėl švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientų‘‘, bet jo valdančioji koalicija ,,nesusigundė‘‘ išbraukti iš posėdžio darbotvarkės.

 7. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Įdomu, kada baigsis lietuvių kantrybė? Kiek dar toleruosime tokio dydžio priemokų nustatymą Tautos išrinktiesiems? Soc. rūpybos skyrius jau seniai neturi lėšų vienkartinėms pašalpoms mokėti gyventojams , o valdančioji koalicija trims administracijoms ,,bosams“ patvirtino didžiausius priedus. Nei gėdos, nei sąžinės pas juos nebėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto