Politikai susipažino su audito ataskaita

Kontrolės komitetas susipažino su Almos Karvelienės pristatyta audito ataskaita. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė Tarybos kontrolės komitetui pristatė veiklos audito ataskaitą dėl vietinių rinkliavų administravimo.

Auditoriai, atlikę patikrinimą miesto ir kaimo seniūnijose, nustatė nemažai netvarkos.


Tikrino pasirinktinai

A. Karvelienė informavo, jog auditoriai aiškinosi, kaip laikomasi vietinių rinkliavų nuostatų dėl prekybos ar paslaugų teikimo viešosiose vietose, dėl išorinės reklamos įrengimo, dėl leidimo  įrengti laikinus kilnojamuosius įrenginius, dėl leidimo naudotis Tarybos nustatytomis miesto ir miestelių gatvių bei aikščių vietomis taksi automobiliams statyti. 
Kontrolierė teigė, kad Savivaldybės taryba yra nustačiusi ir daugiau rinkliavų, tačiau auditui buvo atrinktos būtent tokios.
Atliekant auditą buvo pasirinkti trys vertinimo kriterijai. Aiškintasi, ar Tarybos priimti sprendimai dėl vietinių rinkliavų atitinka teisės aktus, ar rinkliavos mokėtojai vykdė įsipareigojimus ir kaip vykdoma vietinių rinkliavų kontrolė.


Nustatyta nemažai pažeidimų

Daugiausia netvarkos nustatyta dėl išorinės reklamos įrengimo. Pavyzdžiui, Mažeikių mieste be leidimų įrengta 18 reklaminių įrenginių ir išaiškinta 17 atvejų, kai leidimų galiojimo laikas  pasibaigęs. Tokių faktų išaiškinta ir seniūnijose. Dėl tokios netvarkos biudžetas praranda rinkliavos mokesčius. 
Savivaliauja ir taksi paslaugas teikiantys vežėjai.
Antai Naftininkų gatvėje, prie Mažeikių savivaldybės kultūros centro, jie pasistatė taksi stotelės ženklą, bet vietinės rinkliavos nemoka. Be to, toje vietoje net nėra numatyta, kad turėtų būti įrengta tokia stovėjimo aikštelė.


Trūksta efektyvios kontrolės

Auditoriai pasigedo vietinės rinkliavos nuostatų įgyvendinimo, rinkliavos surinkimo kontrolės. Pastebėta, kad kai kurie rinkliavos nuostatai nebeatitinka šiuo metu galiojančių teisės aktų, tačiau nė vienam Savivaldybės administracijos skyriui nėra pavesta jų prižiūrėti, rengti pakeitimus. 
Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į audito išvadas, parengė planą, pagal kurį dar šiais metais įsipareigojo įgyvendinti auditorių rekomendacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto