Politikai susirūpino Sedos ežeru

Sedulos ežeras ne tik puošia Sedos apylinkes, bet ir kelia rūpesčių. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Kažkada poilsiautojus viliojęs Sedulos ežeras tapo nebepatrauklus. Neskaidrus vanduo kelia baimių, kad jis gali būti užterštas, aplinkosaugininkai teigia, kad dėl dumblo kyla pavojus žuvims.
Savivaldybė ruošiasi gelbėti dūstantį Sedulos ežerą. Nutarta atlikti specialius ežero matavimus,  studiją bei ištirti dumblą.
Atkreipti dėmesį į Sedulos ežerą pastūmėjo ir problemos, kurios kyla malūno savininkui
pradėjus eksploatuoti Sedos užtvanką.

Sulaukiama skundų

Mažeikių krašto enciklopedija skelbia, kad Sedulos ežeras, užimantis 33,1 hektaro, pagal dydį yra antras tarp šešių rajono ežerų (didžiausio Plinkšių ežero plotas – 393,5 hektaro).
Gamtosaugininkai pastebi, kad pastaraisiais metais ežeras vis labiau „traukiasi“, nes pradėjo sparčiai užaugti vandens augalija, uždumblėjo. Ypač daug pavojų kilę praėjusią vasarą, kai vandens lygis buvo nukritęs iki metro.
Sediškiams kyla įtarimų, kad prie ežero užteršimo bus prisidėję ir netvarkingi gyventojai. Esą gali būti, kad į jį ir dabar dar keliauja ir buitinės nuotekos.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius teigė, jog ir Savivaldybė sulaukia  gyventojų skundų, kad ežero vanduo neskaidrus, kad jis gali būti užterštas.

Situacija stabilizavosi

Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius, ta tema kalbėdamas su „Santarve“, neneigė, kad anksčiau tokia problema egzistavusi. Jis prisiminė, kaip mokyklos gamtosaugininkai, tarp jų ir A. Grinkevičiaus sūnus, eidavę prie ežero pakrančių ieškoti vietų, kuriomis nuotekos leidžiamos į vandenį, ir jas visokiais būdais užtaisydavo.
„Prieš porą metų buvo įrengtas nuotekynas, manau, kad tokių dalykų nebėra“, – įsitikinęs seniūnas.
A. Grinkevičius paneigė kalbas, kad ežeras tapęs vos ne privatus – prie jo mažai viešo priėjimo.
Seniūnas patikino: tvorų prie ežero tikrai nėra, paplūdimiu gali naudotis kas tik nori, tik kai kuriuos privažiavimus reikėtų sutvarkyti.

Problema žinoma ir ministerijoje

Savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas  Zigmantas Kristutis prisipažino, kad šiandien negalėtų atsakyti į visus gyventojams rūpinčius klausimus dėl Sedos ežero vandens užterštumo, ar jis kenkia sveikatai ir panašiai.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto