Politikams kilo neaiškumų dėl koronoviruso prevencijai išleistų pinigų

Pirmą kartą Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį vyksiančiame tarybos posėdyje politikai turėtų nuspręsti, ar leisti Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervą papildyti 195 tūkst. eurų. Šį prašymą svarstant komitetuose, dėl prašomos sumos kilo nemažai klausimų.
Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui ir administracijos direktorei Laimai Nagienei įteiktas visų penkių tarybos komitetų pirmininkų pasirašytas raštas – politikai pageidauja sulaukti daugiau informacijos dėl prašomos sumos.

Daugiau nurodymų nei paramos

Trečiadienį Savivaldybės surengtose tiesioginėse transliacijose dar iki tarybos posėdžio pabandyta atsakyti į politikams ir kitiems mažeikiškiams rūpimus klausimus.
Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius informavo, kad, susidarius ekstremaliai situacijai dėl koronavirusinės infekcijos ir atsiradus neplanuotoms išlaidoms, tarybos prašoma pritarti biudžeto pakeitimams.
„Apsaugos priemonių įsigijimas, grįžusiųjų parvežimas, izoliuotų asmenų apgyvendinimas, maitinimas, prisidėjimas prie karščiavimo klinikos, mobiliojo patikros punkto steigimo ir kitos išlaidos, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą rajone. Valstybės parama? Daugiau nurodymų nei paramos“, – situaciją komentavo meras V. Macevičius.
Meras pastebėjo, kad tik praėjusią savaitę rajonas pirmą kartą gavo priemonių iš valstybės rezervo – 2 tūkst. kaukių, šiek tiek kitokių priemonių, skirtų karščiavimo klinikai.

Rezervas – ekstremaliems atvejams

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė paaiškino, kaip sudaromas ir kur gali būti naudojamas Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas.
„Konkretų savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo dydį kasmet nustato savivaldybės taryba, tvirtindama atitinkamų metų savivaldybės biudžetą. Rezervas gali būti ne didesnis kaip 1 procentas patvirtintų savivaldybės biudžeto asignavimų sumos – tai yra, šiais metais ši suma galėtų siekti apie 650 tūkst. eurų. Rezervo lėšas skirsto Savivaldybės administracijos direktorius“, – informavo vedėja.
J. Balvočienė priminė, kad rezervo naudojimo tvarką Savivaldybės taryba patvirtino 2013 metais, jo lėšos skiriamos ekstremalioms situacijoms ir (arba) ekstremaliesiems įvykiams likviduoti, jų padariniams šalinti ir padarytiems nuostoliams iš dalies apmokėti.
Šiemet tvirtinant biudžetą, Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervui buvo numatyta penkių tūkstančių eurų suma. Tokia ji buvo ir ankstesniais metais.

Siūloma mažinti kitas sumas

Finansų skyriaus vedėja paaiškino, kad direktoriaus rezervą padidinti galima tik atlikus kai kuriuos patvirtinto Savivaldybės biudžeto pakeitimus.
„Rasti lėšų galime tik keisdami biudžeto apimtis, nes skirstyti viršplaninių lėšų nėra galimybių. Ir sunku jų tikėtis, ne visas verslas dirba, galimai sumažės biudžeto pajamos, nebus galimybės padengti kai kurių išlaidų“, – prognozavo J. Balvočienė.
Tarybai bus siūloma į Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervą paimti 91 tūkst. eurų, numatytų pirkti mikroautobusams, o kitą trūkstamą sumą – iš Kultūros ir sporto programos lėšų, nes šiuo metu renginiai nevyksta.
Savivaldybės vadovai išsakė viltį, kad koronaviruso plėtrai sustabdyti išleistas lėšos bus kompensuotos iš valstybės biudžeto, tada Savivaldybės biudžeto pakeitimus bus galima atstatyti.

Vyriausybė žada kompensuoti

Savivaldybės administracijos direktorė ir Ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė L. Nagienė teigė, kad dar nėra tiksliai suskaičiuota, kiek biudžeto lėšų kainavo infekcijos plėtros suvaldymas, dar ne visos sąskaitos išrašytos. Pirminė suma jau perkopė 115 tūkst. eurų. Daugiausiai atsiėjo grįžusiųjų apgyvendinimas saviizoliacijai Savivaldybės parinktose patalpose ir jų maitinimas.
L. Nagienė patikino, kad bus tiksliai suskaičiuotos visos išlaidos, tuo labiau kad Vyriausybė pažadėjo jas kompensuoti. Jau nustatyti kai kurie maksimalūs grįžusiųjų apgyvendinimo, maitinimo, pervežimo ir kt. išlaidų tarifai.
Tiesa, bus kompensuojamos tik dėl centrinės valdžios sprendimų patirtos ekstremalios situacijos suvaldymo išlaidos.

13 Atsakymų į “Politikams kilo neaiškumų dėl koronoviruso prevencijai išleistų pinigų”

 1. rasa parašė:

  Taip komentuoja, tie kurie ramiai sėdi namuose ir tikrai nežino kiek valandų per parą šiuo metu dirba Nagienė. Įdomu, kokie būtų komentarai, jei atsirastų Mažeikiuose bent keli užkrato židiniai su liūdna pasekme. Kad to šiandien pas mus nėra, turime būti dėkingi tai pačiai Nagienei.

 2. Nagienei parašė:

  Nagiene!!! Esi mama, senelė, prosenelė!!! Turėk gėdos ir nedaryk gėdos savo palikuonims, ATSISTATYDINK!!!

 3. Pabėgo iš posėdžio. Kodėl? parašė:

  O pasirido, kad Kaščėjus mirtingas. Ir kas galėjo pagalvoti? Juk neturint sąžinės, nėr kam skaudėti? Ane, laimute?

 4. Kepurė parašė:

  Dabar 13.14 val. Duodu kepurę, kad bus kaip KGB CARIENĖ nori. Nes visi ten visi virvele… Raudona, jei ką… Jei pasitvirtins, teiksiu ekstrasenso konsultacijas

 5. Geras parašė:

  Ar čia tik nėra piningai Nagienės giminių klanui

 6. Nagienės bendraamžė parašė:

  Išlaidas,sako,kompensuos vyriausybė,o pinigus dabar tai paims iš kultūros mizernų lėšų.Ir taip Nagienė kultūrą sunaikino rajone,išmėtė darbuotojus,o pati,atrodo“ amžina ir nemirtinga“ esanti.Ir toliau visus žlugdo: savus priimdama į Savivaldybę,o nepatikusius ar neįtikusius-atlesdama.Kiek ilgai tęsis ši savivalė???

 7. Nagienei parašė:

  Nagiene, atsistatydink! Pripažink, kad nesugebi to darbo dirbti ir garbingai pasitrauk! Ir dar kartu pasiimk tavo pažastyje pasislėpusį merą. Vis tiek iš jo jokios naudos.

 8. Madona parašė:

  Kiek mokesčių mokėtojams kainavo UAB „ELICS engineering“ direktoriaus Vlado Zagorskio dukros pargabenimas iš JAV?

 9. Siaip parašė:

  Ar tiesa, jog Akmenėje vienam izoliuotam viešbutyje, parai skiriama 25 eurai, gi Mazeikiuose – 60 eurų? Suprantama, Mažeikiai megapolis, su Tesla, Microsoft gamyklomis, bet vistiek skirtumas keistas….

 10. Kodėl???????? parašė:

  Kodėl buvo pasirinkti brangiausi viešbučiai, jei galima buvo paieškoti ir surasti daug pigesnių variantų? Iš užsienio grįžo tikrai ne patys biedniausi, tai kodėl už jų gastroles turi mokėti mokesčių mokėtojai? Šitie gastrolieriai juk mokesčių nemokėjo, tad saviizoliaciją patys privalėjo apsimokėti!

 11. Zenonas parašė:

  Tegul Nagienė paskelbia įmonių sąrašą kurie gaus piningus

 12. Zenonas parašė:

  Tegul Nagienė paskelbia visų įmonių sąrašą kuriems bus mokami piningai

 13. klausimas parašė:

  Apgyvendinimas, nemokamas maitinimas Platelių Linelyje su SPA procedūrom – vėl kaip įprasta p. Nagienei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto