Politikams pristatytas „problemiškas“ šių metų biudžetas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pristatytas šių metų biudžetas. Jis turėtų būti patvirtintas per du mėnesius. Iki to laiko projektas bus aptartas su Tarybos komitetų nariais, susipažinti bei teikti siūlymus kviečiama ir visuomenė.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė šį biudžetą pavadino problemišku, nes biudžetininkų lėšų poreikis yra didesnis 9 mln. eurų.

Pajamų surinkimas ne ką didesnis

Savivaldybės tarybai pristatytame biudžete – 69,128 mln. eurų pajamų, iš jų beveik 2, 7 mln. – šių metų pradžios lėšų likutis. Asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti siekia 69,448 mln. eurų – jie pajamas viršija 320 tūkst. eurų skolintomis lėšomis.
Kaip ir įprasta, didžiąją prognozuojamų pajamų dalį sudaro gyventojų pajamų mokestis ir dotacijos: atitinkamai 30,58 mln. eurų ir 29 mln. eurų. Planuojamas surinkti turto mokestis – 1,3 mln. eurų, iš jo – 0,8 mln. nekilnojamojo turto mokestis.
Lyginant su praėjusių metų pradžioje patvirtintu biudžetu, šiemet prognozuojamų surinkti pajamų tik 145 tūkst. eurų daugiau. Biudžeto pajamoms neigiamos įtakos turi pasikeitimai dėl žemės ir žemės nuomos mokesčių.

Trūksta penkių milijonų

Šių metų biudžeto apimtis yra 4,4 mln. eurų didesnė nei pernykščio, tačiau didelė dalis šios sumos susijusi su biudžetininkams didėjusiu atlyginimu – minimalios algos, pareiginės algos dydžio padidėjimu.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja J. Balvočienė politikams konstatavo, kad šių metų biudžetas, ypač savarankiškoms funkcijoms vykdyti, yra problemiškas ir nelengva buvo jį subalansuoti.
Vedėjos duomenimis, biudžeto asignavimų valdytojų pateiktų lėšų poreikis siekė apie 78 mln. eurų, jiems įgyvendinti trūksta 9 mln. eurų. Tekę atsisakyti kai kurių priemonių, nuo 10 proc. iki 30 proc. buvo sumažinti kai kurių būtinų lėšų normatyvai (šildymo, elektros, kt.).
Savivaldybės mero Vidmanto Macevičiaus pastebėjimu, normaliam biudžetininkų gyvavimui vis tiek trūksta 5 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto