Politikams sudėtingiausias – šiukšlių klausimas

Sprendimo projektas – rečiau išvežti individualiuose namuose sukauptas atliekas – nepriimtas ir grąžintas persvarstyti. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo nepritarta siūlymui individualių namų gyventojų sukauptas atliekas vežti dvigubai rečiau nei dabar.
Politikai suabejojo tokio sprendimo reikalingumu, nes rinkliavos mokestis, net ir sumažinus išvežimų skaičių, individualių namų ir sodybų savininkams išliks toks pat.
Toks netikėtas posūkis nustebino net Savivaldybės merą – komitetuose projektui lyg ir pritarta, o Taryboje jį imta kritikuoti.

Siūlyta rečiau vežti šiukšles

Tarybos posėdyje sprendimo projektą pristatęs Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa siūlė grąžinti iki praėjusių metų liepos galiojusią tvarką ir šiukšles iš kaimiškų teritorijų individualių namų išvežti vieną kartą per mėnesį, o miestuose: Mažeikiuose, Viekšniuose ir Sedoje – kas antrą savaitę.
Šiuo metui atliekos kaimuose išvežamos kas antrą savaitę, o miestuose – kas savaitę.
A. Žiulpa pateikė tokį argumentą: pastebėta, kad sumažėjo atliekų rūšiavimas, o šiukšlių vežimo dažnių sumažinimas padėtų išspręsti šią problemą.
„Praėjusiais metais per pirmą pusmetį buvo surinka 250 tonų antrinių žaliavų, o šiais metais – tik 191 tona. Konteineriuose atsiradus atliekamos vietos, žmonėms  tampa netikslinga rūšiuoti atliekas. Esame įpareigoti taikyti visas įmanomas priemones atliekų mažinimui, nes už kiekvieną atliekų toną mokame atitinkamą mokestį“, – sakė Vietinio ūkio skyriaus vedėjas.

Pasigedo įrodymų

A. Žiulpa taip pat teigė, kad šiukšlių išvežimo dažnio klausimą buvo nuspręsta svarstyti gavus penkis kolektyvinius ir pavienius prašymus. Gyventojai neva skundėsi, kad atvažiuojantys šiukšliavežiai rasdavo pustuščius konteinerius – individualių namų ir sodybų savininkai jų nespėdavo užpildyti atliekomis.

Apie tai, kaip plėtojosi diskusija tarp politikų ir koks sprendimas priimtas, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

12 Atsakymų į “Politikams sudėtingiausias – šiukšlių klausimas”

 1. jo parašė:

  Kodel nepadarius taip,kad gyventojai galetu patys,kurie gali ir nori issivezti savo siuksles i savartynus? Butu pigiau .Ir dar,o kas apmoka siuksliu isvezima is siuksledeziu,miesto gatvese ir skveruose?

 2. Kostas parašė:

  2013-07-26 Mažeikių tarybos posedyje tik socialdemokratai (komunistai) ir kačių šaudytojas nesuprato ko jų prašo gyventojai.Net tas kur dalyvavo Naftos gamyklos atidavime amerikonams suprato ko nori gyventojai , net neskaitęs jų prašymų.

 3. Vaidas parašė:

  Tai kai zmoniu naivumas. Taip iseina, jog atgavus nepriklausomybe, vieni liko komunistais, nes nepakeite paziuru, o tie kurie persisege veliaveles savo svarku atlapuose, tai kaip ir nusiplove savo komunistine praeiti, ane? Deja deja, mongoloidiniai ruskeliai per 50 metu, vos ne visiems iskiepijo vagiu mentaliteta, taip kad kokiai partijai priklauso tulas pilietis, nuo to nepriklauso ant kiek jo nagai riesti i save.

 4. Kastiune parašė:

  O kodel Kostuk apie Ranco savivaliavimus taip graziai nekalbi? Ar kartais ne is vienos lekstes nesrebi? O gal ir pusprolis?

 5. Kostas parašė:

  „Tikimės , kad Mažeikių savivaldybės meras ir administracijos direktorius dirba žmonių labui ir įsiklauso į jų keliamas problemas . Laukiame jų supratingumo , o ne formalaus atsakymo”
  Na ir naivumas žmonių tikėtis , kad socialdemokratai(komunistai) dirbtų žmonių labui .Aišku , dėl savo asmeninės gerovės jie gali iš Rusijos net saulę parvežti , iš europos – p……ų.

 6. as parašė:

  O Daiva,kaip feniksas is pelenu pakilai

 7. Daiva Šideikienė parašė:

  Dar 2012m. spalio mėn. dalis gyventojų kreipėsi teik į merą A.Tenį , tiek į administarcijos direktorrių.B.Kryžių su prašymais ,kad vietoje 4 kartų šiukšlės būtų vežamos tik 2 kartus. Aišku tai ,kad gyventojai nenorėjo mokėti už paslaugą ,kuria nesinaudoja , nes gyventojiai, 4 kartų išvežimui nesurinkdavo pakankamą šiukšių kiekį. Tik socialdemokratų ( dalis šios partijos narių yra buvę komunistai ) partija , turinti daugiau nei 110 metų pairtį , šitaip gali apgaudinėti ,mulkinti ir apvaginėti rajono gyventojus.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Tikrai sudetingas klausimas?Kaip is siuksliu,pasidaryti sau naudos,t.y pinigus? Nekvailinkit gyventoju!!! As siuksles isnesu karta per dvi savaite,daugiau ju nesusikaupia.Na ir?

 9. tt parašė:

  “Dauguma gatvės gyventojų turi 0,08m3 talpos konteinerius .Rūšiuojant atliekas (stiklą, plastmasę, popierių ) ir nešant jas į Kalnėnų gatvėje esančius konteinerius, susidaro mažas kiekis atliekų, kuris neužpildo ir 0,08m3 konteinerio.Žaliąsias atliekas kompostuojame individualių namų teritorijose įrengtose dėžėse. Prašome, kad: 1)būtų grąžinta buvusi konteinerių išvežimo tvarka , t.y.du kartus per mėnesį 2) būtų leista gyventojams pasirinkti konteinerį , tenkinantį jų poreikius 3)Mažeikių rajono savivaldybės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimo iš atliekų turėtojų ir tvarkymo nuostatuose būtų konkrečiai apibrėžtos ir įvardytos komunalinės atliekos , kuriomis gyventojai gali užpildyti konteinerius”
  “Mes ……. gatvės gyventojai prašome , kad ir toliau šiukšlės iš mūsų gatvės būtų vežamos per dvi savaites vieną kartą .Dabar, kuomet šiukšlės vežamos kiekvieną savaitę , mes mokame už paslaugą, kuria nesinaudojame .Skaudu, kada sunkiai uždirbamus pinigus reikia mokėti už “nieką”. Tikimės , kad Mažeikių savivaldybės meras ir administracijos direktorius dirba žmonių labui ir įsiklauso į jų keliamas problemas . Laukiame jų supratingumo , o ne formalaus atsakymo”.

  Po tokių gyventojų prašymų Mažeikių rajono savivaldybės meras ir administracijos direktorius, pritariant tarybai, žmonių labui pakėlė šiukšlių išvežimo kainas “atsižvelgdami į sąnaudas”, kurios susidarė šiukšles vežant 4 kartus per mėnesį , o dabar nori, kad šiukšlės būtų vežamos 2 kartus per mėnesį, mat to “pageidauja gyventojai”. Viskas tik “žmonių labui” – apmokame kainą už 4 šiukšlių vežimus, o realus darbas- 2 vežimai 

 10. Trojus parašė:

  Jiems svarbiausia pinigus paimti… Štai ką renkam į valdžią. Gal kitą kartą nerinkim nei konservų su satelitais, nei socialdemokratų su satelitais? Gal rinkim ką nors naują- gal ir dirbs naujai, skaidriai, nors kiek ir paprastam žmogui padarys gerą, o ne tik sau?

 11. t parašė:

  Tai vat dabar visi kaimieciai ir privatininkai.Kai tik bus turgaus diena tai visas netelpancias siuksles vezkit tiesiai prie savivaldybes konteineriu.(ponuliams kiekviena diena isveza tai gales issirusiuot)

 12. kodėl parašė:

  Tai kodėl Mažeikiuose neišduodamas antras konteineris išrūšiuotoms atliekoms? Kitose regionuose individualių namų gyventojai taip ir rūšiuoja, o Mažeikių politikėliai žmonėms kaimuose siūlo TIK baudas už nerūšiavimą, o sąlygų nesudaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto