Politikams užduotis – tobulinti kalbą

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Viešai transliuojami Tarybos posėdžiai verčia politikus puoselėti valstybinę kalbą. Tokią mintį išsakė Tarybos narys Sigitas Kaktys, kuris atkreipė kolegų dėmesį į kalbos problemas.
Savivaldybės administracijos kalbos tvarkytoja Alma Tupikienė pritaria politikui – Tarybos nariai nepakankamai domisi kalbos taisyklingumu.

Politikas išsakė pastabas

Pastarajame Tarybos posėdyje konservatorius S. Kaktys kreipėsi į kolegas, ragindamas juos labiau susirūpinti kalbėsenos dalykais. Politikas pateikė kai kurių nevartotinų kalbos pavyzdžių, kurie skamba iš Tarybos narių lūpų.
„Iš tos kalbėsenos šiandien akivaizdu, kad vos ne visi dar tebeliečia vieni kitus, o iš tikrųjų tai yra vertalas iš rusų kalbos (što kasajetsa)…  Yra tiesiog galybė tokių posakių, kurie į nepatogią padėtį mus stato. Ir kartu žmonės, kurie klausosi mūsų posėdžių, nesupranta, iš kur toks mūsų kalbos stilius“, – savo pastebėjimus išsakė Tarybos narys.
Politiko nuomone, praėjusią kadenciją Tarybos posėdžiuose kalbėsenos stilius buvęs geresnis.

Meras Tarybos nariui padėkojo

S. Kakčio teigimu, Tarybos posėdžiuose galėtų dalyvauti Savivaldybės administracijoje dirbanti kalbos specialistė – ji užfiksuotų klaidas, pateiktų pastabas, patarimus.
„Tarybos posėdžiuose gryninti lietuvių kalbą labai svarbu“, – pabrėžė politikas.
Savivaldybės meras Antanas Tenys padėkojo Tarybos nariui už iškeltą problemą.
„Ko gero, man labiausiai kliūva, aš pasistengsiu pasitaisyti. Peržiūrėsiu vaizdo įrašą“, – savikritiškai kalbėjo meras.
Savivaldybės administracijos kalbos tvarkytoja Alma Tupikienė taip pat pasidžiaugė, kad Taryboje yra žmonių, kuriems rūpi valstybinės kalbos grynumas, taisyklinga kalba.
„Politikų, kaip ir televizijos, radijo žurnalistų kalbos poveikis visuomenės kalbos kultūrai yra didžiulis, todėl svarbi ne tik žodžių, žodžių junginių, sakinių kiekybė, bet ir jų kokybė. Taip pat svarbi ne tik viešosios kalbos, bet ir rašto kultūra. Kiekvieno piliečio garbės reikalas kalbėti sklandžiai, taisyklingai“, – pabrėžė „Santarvės“ pašnekovė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Politikams užduotis – tobulinti kalbą”

 1. apas parašė:

  Kalbos tobulinimas visą laiką yra aktuali tema,tik ne „Santarvei“,nes ši svetainė nebeleidžia perskaityti komentarų.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Sakyciau,tobulinti sazine! Taip pat atminti! Taip atrodo,daugelis primirse,ka zadejo,kol priejo prie pinigu lovio?!

 3. ne tik kalbėti , bet ir rašyti politikams ir valstybės tarnautojams būtų neblogai parašė:

  2. INFORMACIJA. Pirmininkas S. Kaktys informavo komisijos narius dėl sprendimo gautą iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisjos. Sprendime nuspręsta pripažinti, kad meras Antanas Tenys, dalyvaudamas priimant Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. sausio 31 d. sprendimą, kuriuo buvo panaikinti tarnybinių atlyginimų priedai rajono švietimo įsataigų vadovams, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įastaymo nuostatų pažeidė.

  Posėdžio pabaiga 15 val. 40 min.

  Posėdžio pirmininkas Sigitas Kaktys

  Posėdžio sekretorė Edita Sereikaitė-Grigienė

 4. berastis parašė:

  svarbu kat vokti ir neikiuti moka ir runkelems makaronus kabineti kat pastovei tuos pacius nuo nepriklausomibes laiku rinktu.

 5. To kalba parašė:

  Taip, taip, išsirinkome į valdžią nemažai beraščių, kurie savo neišmanymą mėgina slėpti po negryna žemaitiška kalba ir raštu. Ką tada nori parašyti, jau nebeįmanoma suprasti. Būkit malonūs kalbėkite ir rašykite oficialioje aplinkoje valstybine lietuvių kalba. O mokytis niekad nevėlu.

 6. Kalba parašė:

  Iš tikrųjų kai kurie tarybos nariai nemoka ne tik kalbėti, bet negali ir sakinio parašyti be gausybės klaidų.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Mums svarbiau gražėjantys,be jokios korupcijos šešėlių Mažeikiai! Mokytis reikėjo prieš užimant įatsakingas pareigas.. O mes galvojom,kad renkam mokytus? Pasirodo vien,pinigų neužtenka ? Nusivyliau..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto