Politikų dėmesys – gimnazijos kameroms

Pačios mokyklos sprendžia, kokią saugos priemonę pasirinkti – vaizdo kameras, tvoras ar kt. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Auditoriams nustačius pažeidimų Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje organizuojant saugos sistemų viešuosius pirkimus, nemalonumai užgriuvo ir įstaigos direktorę Rimą Širvinskienę.
Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto siūlymu, pritarus ir Savivaldybės administracijos direktoriui Broniui Kryžiui, mero potvarkiu sudaryta komisija aiškinsis galimus direktorės drausmės pažeidimus.
R. Širvinskienė nesutinka su mestais kaltinimais, kad gimnazija saugos sistemai išleidžia per daug pinigų, atvirkščiai – jos skaičiavimu, ir „per didelės išlaidos“ kasmet sutaupo po aštuonis tūkstančius eurų.

Atkreipė dėmesį į skundą

Savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyrius atliko tyrimą dėl Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos saugos sistemų bei su jomis susijusių viešųjų pirkimų organizavimo. Savivaldybės auditorių dėmesio gimnazija susilaukė po viešoje erdvėje pasirodžiusio anonimo skundo dėl galimų „finansinių machinacijų“ įrengiant stebėjimo sistemą.
Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas Romualdas Milevičius „Santarvei“ paaiškino, kad tai nebuvo išsamus auditas.
„Atlikome tik tyrimą, norėdami  nustatyti, ar gimnazijoje įsigyjant saugos sistemas nebuvo padaryta klaidų ar nusižengimų, kurie turėtų įtakos gimnazijos veiklai. Taip pat siekėme įvertinti vidaus kontrolę, vykdant viešuosius tyrimus bei kitus rizikos veiksnius“, – apie tyrimo tikslą kalbėjo  vedėjas.

Auditoriai nustatė pažeidimų

Audito skyriaus išvada byloja, kad su viešaisiais pirkimais Židikų gimnazijoje yra bėdų. Tyrimą atlikę auditoriai nustatė, kad 2010 metais sudarytos sutartys su paslaugos tiekėju UAB „G4S Lietuva“ nepagrįstos viešųjų pirkimų dokumentais. Pirkimo paraiškoje-užduotyje dėl apsauginės ir gaisro signalizacijos įrengimo pirkimo objekto kodai nurodyti darbams atlikti, o tiekėjų apklausos pažymoje įvardintos ne tik darbų, bet ir tiekėjų siūlomos įrangos kainos. Be to, sutartyje atsirado apsaugos sistemos nuomos, techninės priežiūros ir palaikymo paslaugų kainos per mėnesį.
„Darytina išvada, kad gimnazijoje neužtikrinta kontrolė pasirašant svarbius susitarimus, kurie gali turėti įtakos gimnazijos veiklai, jų finansų valdymui“, – konstatuojama auditorių išvadoje.
Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė, su „Santarve“ kalbėdama apie auditorių tyrimą, neslėpė nuoskaudos dėl jai metamų kaltinimų, įtarimų.
„Kai kurių klaidų, netikslumų, organizuojant paslaugos pirkimą, neišvengta, tačiau tikrai jokio nusikaltimo nėra“, – situaciją komentavo direktorė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Politikų dėmesys – gimnazijos kameroms”

 1. manau parašė:

  Manau, kad tai valdančiųjų dovana labai daug gero darančiai dėl mokyklos direktorei mokytojų dienos proga.

 2. ? parašė:

  O Milevičius ar tirs Kryžiaus veiklą pagal pasirodžiusią publikaciją ,,Būdas žemaičių“ laikraštyje? Ar perduos tirti Linai Rimkienei, nes jai geriau gaunasi?

 3. Na ir nuomonės!!! parašė:

  Kas gali pasakyti kiek mokyklos vadovas turi išdirbti metų?! Paanalizuokite jos darbe puikių rezultatų: mokykla sutvarkyta, aktyviai dalyvauja neformaliojo ugdymo veikloje, puikiai pristato savo mokyklą, yra komunikabili. Matote, kiek įdėta darbo rezultato!!!
  o čia, nepasisekė atlikti viešuosius. Leiskite paklausti, ar galima pasitaisyti? Kad jūs žinotumėt, tie viešieji – damoklo kardas. Norint viską padaryti, reikia turėti teisinio išsilavinimo, o ar mokyklos bent viena turi teisininką? kas sugalvojo tą nesąmonę, kam to reikia? Juk čia naujų bylų sudarymas ir n dokumentų pildymas. baisu!!!
  brangieji, mylėkite šalia esančius žmones, įvertinkite juos, nes kai jūs miegate, jie dirba, planuoja.
  Sėkmės Rima, tau!!!

 4. to He parašė:

  Tokios vadovės, kaip R.Širvinskienė reikia paieškoti. Tai be galo nuoširdus ir puikus žmogus. Ir tikrai normalu vadovauti ne tik 26 metus, bet ir dar daugiau. Ir nerašinėkit nesąmonių!!! O tai pavydas viskam ir visiems negyvai užgrauš…

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  dirikai ateina ..visiems laikams… daUGELI JU REIKETU PAKRUTINT

 6. He parašė:

  Ponia Širvinskienė šiai mokyklai vadovauja nuo 1993 m. Taigi, 26 metus. Ar tai yra normalu? Deja, matyt, kad ne. Nuo to ir reiktų pradėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto