Politikų dėmesys „Labbiui“ nedingsta ir šią kadenciją

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kas kaltas dėl prastai veikiančios daugiau kaip milijoną eurų biudžetui kainavusios Savivaldybės administracijoje ir biudžetinėse įstaigose „Labbis“ įdiegtos dokumentų valdymo sistemos, nesėkmingai bandė išaiškinti praėjusios kadencijos politikai.
Šios kadencijos Taryba ir vėl grįžo prie įsisenėjusios problemos dėl netinkamo paslaugos teikimo. Kontrolės komitetas tokią užduotį davė Savivaldybės administracijos vadovui, o savo veiklos plane nusimatė išklausyti Kontrolės ir audito tarnybos informaciją apie pokyčius po atlikto audito.

Priminsime, kad praėjusiais metais Kontrolės ir audito tarnybai buvo pavesta atlikti UAB „Labbis“ suteiktų ir teikiamų paslaugų vertinimą. Duomenys buvo rinkti iš 70 biudžetinių įstaigų, įskaitant 9 seniūnijas ir Savivaldybės administracijos skyrius.
Audito ataskaita ir išvados sugulė į 40 puslapių bylą. Joje konstatuota, kad „Labbis“ įdiegta programinė įranga veikia nepakankamai efektyviai: vien per 2019 metus registruota beveik pusantro tūkstančio incidentų, problemų ir pagalbos prašymų.
Auditoriai išsiaiškino, kad sutartyje su paslaugos tiekėju yra numatytos sankcijos dėl neįvykdytų įsipareigojimų. Pavyzdžiui, nurodytais terminais neišsprendus incidentų, pirkėjas turi teisę reikalauti 0,04 proc. dydžio delspinigių nuo sutarties kainos be PVM už kiekvieną uždelstą dieną. Be to, galima sulaikyti paslaugų teikėjui pagal sutartį mokėtinas sumas, jei nustatomi paslaugų ar darbų trūkumai. Tačiau auditą atlikę kontrolieriai nenustatė, kad Savivaldybė būtų pasinaudojusi šiomis teisėmis.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*