Politikų dėmesys – mokyklų išlaidoms

Mūsų rajono ugdymo įstaigos pačios užsiima vaikų maitinimu, kai kurios savivaldybės šią paslaugą yra perdavusios verslininkams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje politikai prakalbo apie drastiškas priemones, kurios, jų nuomone, padėtų racionaliai naudoti biudžeto lėšas.
Į politikų akiratį pateko mokyklų sargai bei mokinių maitinimas. Teigiama, kad šių paslaugų perdavimas verslininkams padėtų sutaupyti nemažai biudžeto lėšų.
Siūlymus kritiškai vertinantys politikai ir įstaigų vadovai teigia, kad tokios permainos atneštų kitokių negerovių – nukentėtų maitinimo kokybė, gatvėje atsidurtų nemažai darbuotojų.

Praėjusiais metais Kontrolės komitetas, reaguodamas į skundą, domėjosi saugos sistemos įrengimu Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje. Tada politikų dėmesį atkreipė Centralizuoto vidaus audito pateikta informacija apie išlaidas, susijusias su saugos sistemomis, sargais. Situacija Židikuose Kontrolės komitetą paskatino išsamiau pasidomėti, kokias saugos priemones renkasi švietimo įstaigos, kiek patiriama išlaidų, kas labiau apsimoka ir panašiai.
Kontrolės komiteto pirmininkas Paulius Auryla neseniai vykusiame posėdyje teigė, kad administracijos pateikti duomenys sukėlė įvairių klausimų – tuo labiau kad praktika rajone labai skirtinga: vienur įstaigas saugo tik sargai, kitur – tik kameros, o dar kitur – naudojamos abi saugos priemonės.
P. Auryla Kontrolės komiteto nariams pateikė apibendrintus skaičius: per metus ugdymo įstaigų sargams išleidžiama beveik 580 tūkst. eurų, saugos tarnyboms – 7 260 eurų.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Politikų dėmesys – mokyklų išlaidoms”

 1. Nesvarbu parašė:

  Yra mokyklų, konkrečiai Pikelių, kažkas atsidaro langus įlenda į darbų kabinetą, mato pėdsakus, bet nebuvo sargo ir niekam nepraneša, juk kažkam klius. O jei būtų kameros visiems viskas būtų aišku

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Tegul saugo tie sargai Nors greitai sureguos kai isdaus koki langa

 3. Kazys parašė:

  Ir vel taupo valdzia..ir vel nori atleidineti zmuones.visur dirba draugai ir gimines. Bitute, Eglute, Jagmino mokykla, Ssvivsldybe, Ventos mokykla visur isteikti kaip nuosavi UAB,giminiu ratai. kur beziuriesi visur taspats

 4. kada parašė:

  politikai parodys dėmesį valdininkų išlaidoms, pasidomės kaip naudojamas tarnybinis transportas, priedai prie algų?

 5. Jurgis parašė:

  Tai labai sveikintinas dalykas, kuris tikrai leis sutaupyti, gana nemažai pinigų. Pažiūrėkim kas dabar dirba mokyklų sargais? Direktoriaus žentas, brolis bei kitas artimasis (Vyturio pradinė mokykla) kur už praktiškai snaudimą, gauna nerealiai dideles algas.

 6. jo parašė:

  Na vėl pradėjome taupytil nuo skurdžiausiai gyvenančių. Kaip skaudu…

 7. galvojo parašė:

  galvojo valdžia, galvojo, ką čia nuveikus optimalaus ir užkliuvo sargas…Juokinga..Kameros gerai, bet kai tik kokia problema ar konfliktas iškyla, tada pasirodo kad „neveikė“. Į klases sudėkit, daug įdomių dalykų pamatysit

 8. wwww parašė:

  Svarstote kad atleidę sargus sutaupysite kelis tūkstančius, ir tai pagerės biudžetas, net juokinga.
  Politikai, pasvarstykite kiek išleidžiama mokinių vežimui, ar kas nors paskaičiavo kiek realiai jų važiuoja.

 9. tikrai taip parašė:

  pats geriausias darbas iki pusnakčio pažiūri teliką .,po pusnakčio pamiega ,gaidžiams pragydus atrakina vartus,už nieką neatsakingas ,jokios materialinės atsakomybės sargai neneša,tai lygiai tas pats kaip ir pastatyta kamera ,ją bent galima atsukti ir pasižiūrėti.Gyvenam šalia darželio, tai kol prižadina atėjusios į darbą sargus belsdamos į langą pusę namo prikelia, todėl nenuostabu ,kad tiek pinigų išleidžiama.

 10. Švietimietė parašė:

  Gerai tos saugos sistemos viduje, mokyklos aplinkoje, nes gali stebėti visus užkulisius, bet nakties sargai – labai reikalingi žmonės. Jiems darbas pavojingas, bet tikrai reikalingas. Reikia, kad ir žmonės turėtų darbų!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto