Politikų poreikiai karantino metu nemažėjo

Karantinas pakoregavo į Savivaldybės tarybą išrinktų politikų darbą, bet ne už jį gaunamas išmokas. Nors posėdžiai karantino metu vyko nuotoliniu būdu, nebeliko tiesioginių susitikimų su rinkėjais, pasirodymų renginiuose, Tarybos narių visuomeninė veikla neatpigo. Karantino metu kai kurie politikai nesidrovėjo prašyti didesnių išmokų, nors ir dirbo nuotoliniu būdu. Jokių išmokų šiais metais neima devyni Tarybos nariai, atlyginimo – šeši.
Kiek ir kam biudžeto lėšų išleidžia į savivaldą išrinkti politikai, rinkėjai neturi galimybės sužinoti – to viešinti nenumato Tarybos reglamentas, kurį tvirtina tie patys politikai.
Kolegų „apetitu“ pasipiktinę Tarybos nariai mano, kad šį dokumentą laikas koreguoti.

Vietos savivaldos įstatymas numato, kad Tarybos narys gali gauti darbo užmokestį už laiką, praleistą Tarybos, komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiuose, bei išmokas kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti. Išmokų ir atlyginimų dydžiai įtvirtinti Tarybos veiklos reglamente.
„Santarvė“ jau yra rašiusi, kad šios kadencijos Tarybos nariai galimybę užsidirbti yra gerokai pasididinę – Tarybos veiklos reglamento keitimu buvo įtvirtintas dvigubai didesnis darbo užmokesčio koeficientas, taip pat buvo nustatyta didesnė išmoka išlaidoms padengti.
Į Savivaldybės tarybą išrinktas politikas (išskyrus merą ir jo pavaduotojus) „į rankas“ gali gauti po 0,3 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio. Kadangi užmokesčio dydis kas ketvirtį auga, politikų išmokos taip pat turi tendenciją didėti. Šios kadencijos pradžioje kas mėnesį „į rankas“ jie galėjo gauti 395 eurų maksimalią išmoką, šių metų antrąjį ketvirtį – jau 455 eurus.
Pagal skelbiamą vidutinį mėnesinį darbo užmokesčio dydį skaičiuojamas ir atlyginimas. Jis negali viršyti 45 valandų per mėnesį. Ši galimybė kiek kuklesnė – atlyginimą imantys Tarybos nariai per mėnesį užsidirba 60–80 eurų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Politikų poreikiai karantino metu nemažėjo”

 1. B. parašė:

  Gėdos ir sąžinės nerasta.

  1. Ligeta parašė:

   Jo tikras siaubas

 2. nu brongei pakakojo parašė:

  Žičkau, o tu rimtai keturis kartus varei į Ruzgus kad pakakuoti į viešą tualetą ir sumokėjei 800 už degalus ir dar mašinas remontą 1500. Kodėl tiek brangei, a pruots, a negalėjai numus nusiš…? Nu a ne gieda?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto