Politikų sprendimas atsidūrė teisme

Mažeikių rajono apylinkės teismą pasiekė prokuratūros prašymas panaikinti rajono savivaldos sandorį dėl akcijų pardavimo. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiaulių apygardos prokuratūra įžvelgė, kad Mažeikių rajono savivaldybė, privačiai bendrovei „Mažeikių butų ūkis“ perleisdama dalį savo akcijų, pažeidė viešąjį interesą.
Prokuratūra teismo prašo pripažinti šį sandorį negaliojančiu ir taikyti restituciją.

Kaltinimai protegavimu

Prokuratūra tokių veiksmų ėmėsi ištyrusi mažeikiškio Virginijaus Sungailos prašymą. Mažeikiškis  nurodė, kad Mažeikių rajono savivaldybės vadovai akivaizdžiai proteguoja vieną iš daugiabučius namus administruojančių įmonių UAB „Mažeikių butų ūkis“, o kitą – UAB „Tavo pastogė“ (78 proc. akcijų priklauso Savivaldybei – B.R.) siekia sunaikinti.
Skunde teigiama, kad išimtinė teisė gyventojams teikti „vieną sąskaitą“ yra suteikta tik „Mažeikių butų ūkiui“. Savivaldybė kaltinama tenkinanti gyventojų prašymus dėl namo administratoriaus „Tavo pastogė“ pakeitimo  į kitą, o gyventojų prašymus dėl kitų administratorių pakeitimo į „Tavo pastogę“ atmetanti.
Dar vienu argumentu, pagrindžiančiu „Mažeikių butų ūkio“ protegavimą, įvardintas ir 2010 metais įvykdytas sandoris, kuomet Mažeikių rajono savivaldybė, būdama „Mažeikių butų ūkio“ akcininkė, šiai bendrovei perleido dalį savo akcijų.

Prokuratūra įžvelgė pažeidimą

Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius savivaldos veiksmuose dėl akcijų perleidimo „Mažeikių butų ūkiui“ įžvelgė pažeidimų. Todėl buvo kreiptasi į Mažeikių rajono apylinkės teismą su ieškiniu dėl administracinio akto ir sandorių, kuriais buvo perleistos Mažeikių rajono savivaldybės turėtos akcijos, pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo (turto grąžinimas buvusiam jo savininkui, jei esamas savininkas turtą užvaldė neteisėtai, per klaidą arba turto perleidimo sandoris pripažintas negaliojančiu – B.R.).
Dėl kitų V. Sungailos prašyme nurodytų kaltinimų Savivaldybės vadovams Viešojo intereso gynimo skyriuje šiuo metu tebevyksta tyrimas. Jo autorius sulaukė šio skyriaus prokurorės pranešimo, kad prašymo nagrinėjimo terminas pratęstas iki gruodžio 14 dienos. Priežastis – negauti visiems tyrimams reikalingi dokumentai.

Plačiau apie akcijų pardavimo peripetijas – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Politikų sprendimas atsidūrė teisme”

 1. nn parašė:

  Nusibodo tos peštynės tarp butų ūkio ir pastogės , mokėti už paslaugas per 2 vietas, galų gale kada susitvarkys ta betvarkė matomai gerą pelną neša i kišenes

 2. XXX parašė:

  Labai jau aktualu paskutiniais metais tapo viešo intereso gynimas. Tik kai pažiūri tas „viešas interesas“ paprastai atspindi tik kažkokios tai žmonių grupelės interesą. Pav dėl to vadinamo viešo intereso nebuvo leista verslininkui vietoje centre tebestovinčio baisuoklio apvalaus pastato statyti normalų šiuolaikišką pastatą. Buvo apgintas grupės žmonių atseit viešas interesas. O kaip su interesu kitos grupės žmonių, kurie norėjo, kad ta miesto centro vieta būtų normaliai sutvarkyta?

 3. pilypas iš kanapių parašė:

  Kokia neaktuali tema – neverta net komentarų!..

 4. Įdomu parašė:

  Ar čia valdžios oponentai kokią programėlę paleido? Laikinta daugiau kaip šimtą kartų ! :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto