Politiniai kaliniai ir tremtiniai stengiasi būti aktyvūs

Mažeikių skyriaus pirmininkė Bronė Tautvydienė pažymėjo, kad skyriaus nariai aktyviai dalyvauja rajono visuomeninėse šventėse ir renginiuose.

Praėjusią savaitę susirinkę Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus nariai aptarė pernai nuveiktus darbus, numatė veiklos gaires ateičiai.
Ataskaitinio susirinkimo dalyvius pasveikino Savivaldybės atstovai, koncertavo Stanislovo Žebrausko vadovaujamas trio.

Noras dirbti ir bendrauti – nemažas

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyrius jungia 205 narius. Skyriaus pirmininkė Bronė Tautvydienė pastebėjo, kad į ataskaitinį susirinkimą šiemet susirinko kaip niekad gausus būrys – apie septynios dešimtys.

„Ligos, garbingas amžius daro savo, tačiau visada malonu pabūti su likimo draugais, pabendrauti, o ir darbų pernai nuveikta nemažai. Tiek mes, tiek mūsų tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“ niekada nepraleidžiame valstybinių švenčių minėjimų. Tikimės, kad šios tradicijos nesulaužysime ir šiais metais“, – sakė skyriaus pirmininkė.

Stengiasi dalyvauti įvairiuose renginiuose

Pernai gausus būrys Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos atstovų, tarp kurių buvo ir Mažeikių skyriaus pirmininkė B. Tautvydienė, jos pavaduotoja Irena Reivytienė, vyko į Briuselį, į Gedulo ir vilties dienos minėjimo renginį. Jame įvairių tautų atstovai skaitė pavardes tų žmonių, kurie iš tremties negrįžo.
Tarp svarbių renginių pirmininkė paminėjo pernai vykusią tremtinių ir politinių kalinių chorų šventę „Ačiū Tau, Mama, tariu“ Mažeikių kultūros centre. Joje dalyvavo chorai iš Šiaulių, Plungės, Telšių, Gargždų ir Mažeikių. Tokią chorų šventę mūsų mieste numatyta surengti kitais metais.

Ataskaitiniame skyriaus susirinkime apžvelgti nuveikti darbai ir pakalbėta
apie ateities planus.

Rugpjūtį į Ariogalą, į 32-ą kartą surengtą Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos narių sąskrydį „Su Lietuva širdy“, važiavo gausi – net 38 mažeikiškių delegacija. Ją sudarė choro „Atmintis“ dainininkai bei tremtiniai, jaunimas (penki moksleiviai nešė skyriaus vėliavą ir lentelę su miesto pavadinimu) bei žmonės, norėję pajusti šio renginio dvasią.

Džiaugėsi mažeikiškių iniciatyva

B. Tautvydienė kalbėjo apie šių metų planus: birželį choras „Atmintis“ pakviestas dalyvauti Klaipėdoje vyksiančiame tremtinių chorų festivalyje, kartą per metus skyriaus nariai vyksta į pažintinę ekskursiją po Lietuvą, pernai keliauta po Panemunės pilis, šiemet numatyta aplankyti Panevėžio kraštą.
„Visada dalyvaujame partizanų, žuvusių Mažeikių rajone, atminimo vietų tvarkymo talkose. Pernai, prieš lapkričio pirmąją, tam skyrėme dvi dienas. Aplankėme kaip niekad daug vietovių. Džiugu, kad prie atminimo vietų tvarkymo prisideda jaunimas ir tai jau tampa tradicine mažeikiškių akcija. Joje dalyvausime ir šiais metais“, – „Santarvei“ sakė skyriaus pirmininkė.
Nuotr. iš skyriaus archyvo

4 Atsakymai į “Politiniai kaliniai ir tremtiniai stengiasi būti aktyvūs”

 1. ! parašė:

  Premjerė panelė Šimonytė pati protingiusia tik kainos milžiniškos parduotuvėse.O elektros liberalizavimas ir išaugusios elektros kainos tai jos proto aukštumu viršūnė.

  1. Anonimas parašė:

   Šiaip jau už elektros liberalizavimą dėkokite Skverneliui. Tai jo vyriausybės ir to meto karbauskinės Seimo daugumos kūrinys.

 2. Tautietis parašė:

  Svarbiausia prabalsuoti už konservatorius tokia veikla?O ka daro ta konservatoriu vyriausybe matyt nemato ar nesupranta?

  1. Tautiečiui parašė:

   Ką padarysi, ne visi juk tokie protingi kaip jus :-)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto