Posėdžiavo krašto etninės kultūros globos taryba

Tarybos nariai ne tik patvirtino šių metų veiklos planą, bet ir pabandė savo rankomis pasigaminti dirbinių iš tošies. Rūtos KONČIUTĖS nuotr.

Mažeikių muziejuje rinkosi Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos taryba. Tarybos nariai ne tik svarstė jiems rūpimus klausimus, bet ir dalyvavo muziejininkų vestame edukaciniame užsiėmime.

Viena iš posėdžio organizatorių Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė „Santarvę“ informavo, kad posėdyje apsvarstyta ir patvirtinta Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos 2011 metų ataskaita ir 2012 metų veiklos planas.
Kalbėta apie vasarą Kelmėje vyksiantį Žemaitijos regiono etninės kultūros dokumentinių filmų festivalį, aptarti kiti aktualūs klausimai.
Iš įvairių Žemaitijos rajonų atvykę tarybos nariai buvo supažindinti su Mažeikių muziejaus nuolatine ekspozicija „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“.
Muziejininkai Jūratė Miliauskytė, Raimonda ir Vytautas Ramanauskai vedė edukacinį užsiėmimą apie dirbinius iš beržo tošies.
Svečiai susipažino su tošininkystės istorija bei turėjo puikią progą savo rankomis pasidaryti iš beržo tošies švilpynių, apyrankių, skirtukų knygoms, papuošti juos senaisiais baltiškais ornamentais.

Tarybos nariai ne tik patvirtino šių metų veiklos planą, bet ir pabandė savo rankomis pasigaminti dirbinių iš tošies. Rūtos KONČIUTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto