Prabangios abiturientų išleistuvės – jau nebe tokios populiarios?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šį ir kitą savaitgalį abiturientai atsisveikins su mokykla. Savarankiško gyvenimo ribą tradiciškai pažymi abiturientų išleistuvės. O jų būna įvairių – ir iškilmingų, prabangių, ir kuklesnių, skirtų tik neilgam pabendravimui ir atsisveikinimui.
„Santarvė“ domėjosi, kokias išleistuves abiturientai planuoja šiemet.

Daugelis „Santarvės“ pašnekovų pastebėjo, kad mūsų rajone išleistuvės kur kas kuklesnės nei didmiesčiuose, mokyklas paliekantis jaunimas vis labiau ima vertinti jaukų ir šiltą pasisėdėjimą, o ne triukšmingas linksmybes. Tokia tradicija klostosi jau gal dešimtmetį, kai daugelis atsisako itin iškilmingų ir brangių išleistuvių puotų.
„Santarvės“ kalbinti gimnazijų vadovai, teigia nesikišantys į išleistuvių organizavimą, nes tai – abiturientų ir tėvų reikalas. Kita vertus, jie pastebi, kad vis mažiau mokinių renkasi į išleistuves.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė sakė, kad turbūt kaltas šis laikas, pasižymintis begaliniu skubėjimu. Pasak jos, vis dažniau pasitaiko atvejų, kai brandos atestatus abiturientai atsiima mokyklos raštinėje, jie net nedalyvauja įteikimo ceremonijoje.
Viena pagrindinių priežasčių – tai, kad nemaža dalis abiturientų išvažiuoja į užsienį arba pradeda dirbti net nesulaukę brandos egzaminų rezultatų.
Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Aušra Kazlauskienė pastebėjo: ne išleistuvės, o paskutinis skambutis pamažu įgauna didesnės reikšmės.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Prabangios abiturientų išleistuvės – jau nebe tokios populiarios?”

  1. paprastas žmuogus parašė:

    Jei turi savo uždirbtų pinigų,tegul ūžia kiek nori.bet deja…….dauguma tų “erelių’ ir “gražuolių“ dar po mamytės sijonu gyvena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto