Pradedamos tvarkyti senamiesčio gatvės

V. Burbos gatvėje bus nupjauta dvylika medžių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atšilus orams startavo projekto „Mažeikių miesto Birutės gatvės dalies, V. Burbos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ darbai.
Devyniais milijonais litų įvertintas projektas turi būti įgyvendintas per metus.

Pasiūlė mažiausią kainą

Minėto projekto finansavimo sutartis buvo pasirašyta dar 2010-ųjų metų pavasarį. Jo biudžetą sudaro devyni milijonai litų. Sutartis galioja iki 2013-ųjų metų kovo pradžios – iki tada projektas privalo būti įgyvendintas.
Renovacijos darbus atlieka UAB „Žemaitijos keliai“. Ši bendrovė pasiūlė mažiausia kainą. Be jos,   rangos darbų viešųjų pirkimų konkurse dalyvavo dar trys pretendentai.

Taikys išimtis

Projekte „Mažeikių miesto Birutės gatvės dalies, V. Burbos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ numatyta nutiesti lietaus nuotekų kanalizaciją, iš pagrindų pertvarkyti gatvių važiuojamąsias dalis, įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus, sutvarkyti bei atnaujinti želdynus.
„Šis projektas yra skirtas senamiesčio erdvėms sutvarkyti, todėl vandentiekio ir buitinių nuotekų kanalizacijos nebus tvarkomos. Po sutvarkytomis gatvėmis eis tik lietaus nuotekų kanalizacija,“ – anksčiau „Santarvei“ yra sakęs projekto vadovas, Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Pasak projekto vadovo, vis dėlto išimtis bus taikoma keliems Birutės gatvės namams, kurie iki šiol neturi kanalizacijos. Norima sutvarkyti viską vienu metu, kad vėliau nereikėtų vėl ardyti rekonstruotos gatvės. Tam yra numatytas atskiras projektas, pagal kurį gyventojams turėtų būti privesta nuotekų kanalizacija.
Kanalizacijos privedimas ir Birutės gatvės tvarkymas turėtų vykti vienu metu.

Atsinaujins gatvės

Renovacijos darbai prasidėjo nuo medžių išpjovimo. Projekto vadovas patikino, kad bus kertami tik seni, sergantys ar sužaloti medžiai. Į jų vietą bus pasodinta naujų.
Iš viso bus nupjauti 92 medžiai, į jų vietą bus atsodinta šiek tiek daugiau. Birutės gatvė neteks  45 medžių, V. Burbos gatvė – 12, Mindaugo gatvėje neliks 35 medžių.
„Medžių pjovimo darbus planuojame užbaigti kitą savaitę. Tuomet prasidės šaligatvių ardymas“, – „Santarvę“ informavo A. Žiulpa.
Senamiestį papuoš pasodinti nauji krūmai, gėlynai bei dvi gėlinės.

Atiteks seniūnijai

Nupjauti medžiai atiteks miesto seniūnijai, kuri savo nuožiūra panaudos gautą medieną.
„Yra įvairių minčių, kaip ją panaudoti. Prastesnė mediena bus skirta malkoms, o iš geresnės gal bus koks suoliukas padarytas. Sunku pasakyti, kas bus daroma, kol nesame gavę visos medienos“, – svarstė miesto seniūnas Šarūnas Armonas.
Renovacijos metu išardytų šaligatvių plytelės, kurios dar bus tinkamos naudoti, taip pat atiteks seniūnijai. Jomis bus atnaujinami miesto šaligatviai.
„Dalis išardytų Laisvės gatvės plytelių buvo skirta kaimo seniūnijoms, šį kartą stengsimės, kad daugiau jų liktų miestui. Plytelių nėra tiek daug, kad galėtume dar kam nors dalinti“, – paaiškino seniūnas.

Kol kas eismas nesutriks

Prasidėję gatvių renovacijos darbai eismui įtakos kol kas neturės.
„Kol kas eismas neuždaromas nė vienoje gatvėje. Šiuo metu yra numatytos tik ženklų, nurodančių vykdomus darbus, pastatymo vietos, o dėl eismo uždarymo dar niekas nederinta. Darbai bus pradedami nuo šalutinių V. Burbos ir Mindaugo gatvių, kad nereikėtų uždaryti didžiosios Birutės gatvės“, – sakė projekto vadovas.
„Santarvė“ primena, kad vykdant projektą planuojama sutvarkyti daugiau nei pusantro kilometro senamiesčio gatvių atkarpų.
Jį užbaigus senamiestyje bus beveik 300 naujų automobilių stovėjimo vietų. Birutės gatvėje bus įrengtos 99, V. Burbos g. – 56 ir Mindaugo g. – 126 automobilių stovėjimo vietos. Planuojamos ir dvi autobusų stotelės: viena – prie Muzikos mokyklos, kita – prie Mažeikių ligoninės.

4 Atsakymai į “Pradedamos tvarkyti senamiesčio gatvės”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  etg tarnautojai negyvena ,todel ir pinigu tam nera ..

 2. klausimas parašė:

  Kaip supratau buvusioje etg gyvenvietėje šaligaytviai nebus atnaujinami, pagal miesto valdžia čia ne žmonės gyvena?

 3. kamejaa_ parašė:

  O kaip suprantu vaikams jokios žaidimų aikštelės taip ir nebus. Teks vesti į mikrorajoną, kad galėtų pažaisti. Galėtų bent kiemuose čiuožyklas ar smėlio dėžes įrengti,kad būtų mažiesiems ką veikti.

 4. Mazeikietis :) parašė:

  Is geresnes medienos suoliukai , is prastesnes , bukit malonus padarykit daugiau mieste siuksliniu :) o tai vaiksciojam kaip po savartyna miesto gatvem .. Pvz naftininku gatves pesciuju/dviraciu takas – ne vienos siukslynes , o tokia grazi gatvele :)

  galetumete atnaujinti bent sudedami 3-5 siukslines :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto