Pradedančiųjų vairuotojų mažėja ir Mažeikiuose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės įmonėje „Regitra“ pernai užfiksuotas pradedančiųjų vairuotojų skaičiaus mažėjimas. Mažiau –  tiek teorinio, tiek praktinio vairavimo – egzaminų laikyta ir Mažeikiuose.

Dauguma pradedančiųjų – jauni

Pernai šalies vairuotojų gretas papildė daugiau kaip 32 tūkstančiai pradedančiųjų vairuotojų, tai yra apie pusseptinto tūkstančio mažiau nei 2012 metais. Pradedančiųjų vairuotojų skaičiaus mažėjimas susijęs su demografine šalies padėtimi, bendru gyventojų skaičiaus mažėjimu.
Ateinančiųjų laikyti vairavimo egzaminus mažėjimas pastebimas ir valstybės įmonės „Regitra“ Mažeikių grupėje – jeigu užpernai teorijos egzaminą laikė 3480 pradedančiųjų, o praktinį – 5789, tai dabar šie skaičiai buvo atitinkamai 3423 ir 4978.
VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistės Laimutės Užupės teigimu, dauguma pradedančiųjų vairuotojų – jauni, iki 21 m. Šioje amžiaus grupėje pradedančiojo vairuotojo pažymėjimus gavo daugiau vaikinų (12431) nei merginų (9035). Tačiau visų likusių amžiaus grupių moterys teisės vairuoti siekė aktyviau nei vyrai. Pradedančiaisiais vairuotojais tapo ir trisdešimt vienas šalies gyventojas, kurių amžius nuo 61 iki 70 metų, 1026 pradedančiaisiais vairuotojais tapo gyventojai amžiaus grupėje nuo 51 iki 60 metų.

Nedrausmingiems – mokymai

Pradedantiesiems vairuotojams išduodamas dvejus metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas, kurį vėliau galima pasikeisti į dešimt metų galiojantį dokumentą.
Tačiau ne visiems pradedantiesiems vairuotojams užteks vien atvykti į VĮ „Regitra“ ir pasikeisti vairuotojo pažymėjimą – nusižengusiems Kelių eismo taisyklėms (KET) reikia pereiti papildomus mokymus.
Mokymus teks pereiti tiems pradedantiesiems vairuotojams, kurie buvo nubausti už KET reikalavimų pažeidimus, susijusius su vairuotojų pareigų pėstiesiems, lenkimo taisyklių, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, taip pat ir įspėjamųjų signalų naudojimo, važiavimo per sankryžas, vairuotojų naudojimosi saugos diržais, motociklininko šalmais pažeidimais, nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip dešimt kilometrų per valandą ir transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės), taip pat sukėlusių eismo įvykį, kurio metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata.
Mokymų metu vairuotojai privalo išklausyti pusvalandžio trukmės teorijos mokymo kursą, pereiti valandos trukmės praktinio saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo mokymą, jiems taip pat pateikiamas žinių patikrinimo testas.

Siūlo tobulinimus

Kaip informavo valstybės įmonė „Regitra“, ji yra pateikusi pasiūlymus tobulinti įstatymą, kad pradedantieji vairuotojai galėtų naudotis turima teise vairuoti ir tuomet, kai pateikė dokumentus vairuotojo pažymėjimui keisti ir yra tikrinama, ar nėra padarę minėtų pažeidimų.
Įmonė siūlo įstatyme nustatyti skirtingus pradedančiojo vairuotojo išbandymo ir jam išduoto vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminus. Tikimasi, kad įstatymo pakeitimai bus priimti šiemet.

6 Atsakymai į “Pradedančiųjų vairuotojų mažėja ir Mažeikiuose”

 1. zemaitis parašė:

  1000 lt ir islaikysi toks taksas

 2. mes parašė:

  sveiki. i regitra eiti mokytis nepariu. vistiek egzaminus islaikysite tik is 5-to. , 6to. karto. ar pamastome ,kiek pinigu mes sunesame regitros atstovybei. kitose vairavimo kursu mokyklose viskas kitaip sudeliota. plesikavimas ir tiek.

 3. Marius parašė:

  O dieve, dar tokių bukybių yra…
  Jums neateina į galvą, kad nėra daugiau kam laikyti teisių ? Vis mažesnis gimstamumas. emgiracija, pinigų trūkumas ir t.t., todėl ir vis mažiau mažeikiuos laikos teises, nes pačių jaunų gyventoju mažiau nei praeitais metais…
  Gi teises nelaiko visi kasmet iš naujo…Logiška ne ?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Zmones jau praranda pasitikejima tomis istaigomis! Kazkas ten ne taip,kad vairuotojai ,kad ir mokedami gerai vairuoti,neislaiko vairavimo egzamino is pirmo karto? Kame gi reikalas?

 5. as parašė:

  kad ta musu vadinama regitra tai plesiku kompanija, manau visi kurie ten lankesi supras…..O kurie lankysis tai sekmes papildant ju saskaitas

 6. ************ parašė:

  Na labai grazu, prie tokio straipsnio apie vairuotojus labai tinka butelis imbierines, kurio reklamos niekaip neisjungsi. SAUNUOLIAI KOMPIUTERININKAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto