Pradedantiesiems kovotojo kelią – pirmosios varžybos

Ir pradedančiųjų dvikovos būna atkaklios. Nuotrauka iš klubo archyvo

Jaunieji karatė sportininkai tradiciniame turnyre pasitikrino savo jėgas, o kai kurie įgijo pirmosios varžybų patirties.


Karatistai kovojo trijose aikštelėse 

Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko „Mažeikių miesto karatė pirmenybes 2013“ , į  kurias išbandyti jėgas susirinko ne tik stipriausi Mažeikių karatė klubų  „Žemaitis“, „Vytis“ ir „Danas“ sportininkai, bet ir atvažiavo svečių iš dviejų Šiaulių, Pakruojo, Radviliškio ir Garliavos karatė klubų. 
Trijose aikštelėse kata ir kumitė rungtyse kovojo šešių – trylikos metų amžiaus sportininkai, iš viso devyniasdešimt jaunųjų karatistų.
Pasak pirmenybių organizatorių Rolando Volkovo ir Artūro Geriko, karatė treniruočių nauda  kiekvienam atėjusiajam yra akivaizdi: vaikai tampa disciplinuotesni, išmoksta koncentruoti dėmesį, išsiskiria iš bendraklasių fiziniu pasirengimu.
„Įvairiausių treniruočių dėka (varžybos, egzaminai) jie įgyja pasitikėjimo savo jėgomis, išmoksta kontroliuoti situaciją esant streso būsenai, sumažėja baimė ir iš jos kylanti agresija. Tai puikus užsiėmimas, paruošiantis jaunus žmones lengviau sutikti gyvenimo metamus iššūkius“, – sakė karatė treneriai.


Iškovota penkiolika apdovanojimų  

Pirmenybių vyriausiasis teisėjas Vidmantas Butnorius sakė, kad jauniesiems karatistams tai pirmas didelis žingsnis karatė kelyje, savęs išbandymas. Karatė jiems lyg priemonė, padedanti tapti  geresniems, ugdyti pagarbą, kantrybę bei vedanti asmenybę dvasinės ir fizinės evoliucijos keliu.
Puikiai karatė pirmenybėse pasirodė Mažeikių karatė klubų „Žemaitis“, „Danas“ ir „Vytis“ sportininkai.
Kata rungtyje Algimantas Uščinas, Nedas Jucys tapo nugalėtojais, Gvidas Riepša liko antras, o Kotryna Niaunytė, Arnas Laucevičius ir Kotryna Firsovaitė pasidabino bronzos apdovanojimais.
Kumitė rungtyje Valdas Ginkus, N. Jucys, Mantas Lobanovas pasipuošė auksu, Justinas Viskantas, Airidas Jonuškis, K. Firsovaitė pelnė sidabrą, o Benas Adomavičius, K. Niaunytė ir Lukas Šidlauskas iškovojo trečiąsias vietas.
Vasario 23-iąją jau aukštesnio meistriškumo lygio mažeikiškiai karatistai vyks į Panevėžį – čia „Cido“ arenoje vyks Baltijos šalių klubų karatė čempionatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto