Pradedantiesiems vairuotojams keisti pažymėjimus – žalia gatvė

Pradedantys vairuotojai galės pasikeisti savo laikinąjį vairuotojo pažymėjimą be papildomo mokymo iki sausio pirmosios. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pradedantieji vairuotojai nuo šių metų balandžio 1 d. dvejus metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą galės pasikeisti į galiojantį dešimt metų vairuotojo pažymėjimą be papildomo mokymo. Papildomi mokymai pradedantiesiems vairuotojams bus pradėti taikyti nuo kitų metų pradžios. Tai antradienį įteisino Seimas.

Pratęsė terminą

Antradienį Seimas dar kartą nukėlė Saugaus eismo automobilių keliais pataisų projekto galiojimą iki 2013 metų sausio pirmosios. Pagal jame įtvirtintas nuostatas, pradedantiesiems vairuotojams šiuo metu išduodami laikini vairuotojo pažymėjimai, kurie po dvejų metų keičiami į dešimt metų galiojančius vairuotojo pažymėjimus tik baigus papildomus vairuotojo mokymus praktinio vairavimo centruose.
Šie pataisymai buvo priimti dar 2008 metais ir turėjo įsigalioti nuo šių metų sausio pirmosios. Praėjusių metų gruodžio penkioliktąją buvo susizgribta, kad nėra įkurta nė vieno praktinio vairavimo mokymo centro, todėl pataisų galiojimas buvo nukeltas į šių metų balandžio pirmąją. Paskutinėmis kovo dienomis prisiminta, kad vis dar nėra tokių centrų, todėl dabar Seimas įteisino pataisas, pagal kurias pradedantys vairuotojai galės pasikeisti savo laikinąjį vairuotojo pažymėjimą be papildomo mokymo iki sausio pirmosios.
Aplinkos ir Susisiekimo ministerijos pateikė siūlymus, kad papildomi mokymai būtų privalomi tik tiems, kas per dvejus metus daugiau kaip du kartus pažeidė kelių eismo taisykles arba sukėlė avariją.

Priėmimas bus atnaujintas

Valstybės įmonė „Regitra“ buvo paskelbusi, kad nuo kovo 22-osios laikinai nebepriima prašymų keisti pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimų, kurių galiojimas baigiasi balandžio pirmąją ir vėliau.
„Kai tik Seimo priimtas sprendimas bus paskelbtas „Valstybės žiniose“, mes tuojau pat atnaujinsime prašymų priėmimą, ir pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimai vėl bus keičiami kaip įprastai“, – „Santarvei“ sakė VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.
Vairuotojas, norėdamas pasikeisti laikinąjį pažymėjimą į galiojantį dešimt metų, privalo „Regitros“ padaliniui pateikti asmens dokumentą ir pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą. Medicininę pažymą reikia pateikti tik tuo atveju, jeigu „Regitra“ neturi pareiškėjo anksčiau pateiktų duomenų, jog jam išduota medicininė pažyma užsakymo metu galioja. Vairuotojo pažymėjimo keitimas šiuo metu kainuoja 49 litus.
L. Užupė pažymėjo, kad vairuotojai raginami pildyti prašymus dėl pažymėjimų keitimo internete, „Vairuotojų portale“. Už papildomą mokestį (15 litų) vairuotojo pažymėjimas bus pristatytas pareiškėjo nurodytu adresu.
Praėjusiais metais „Regitros“ Mažeikių grupėje teorijos egzaminai buvo laikomi keturis tūkstančius kartų (iš pirmo karto išlaikė apie penkiasdešimt procentų laikiusiųjų), praktinio vairavimo egzaminas buvo laikomas šeši tūkstančius kartų (iš pirmo karto išlaikė 39 procentai).

4 Atsakymai į “Pradedantiesiems vairuotojams keisti pažymėjimus – žalia gatvė”

 1. Asta parašė:

  Aciu Dievui!

 2. Nepagaunu parašė:

  nepagaunu jai man baiges kitais metais 2013 rugseji tai as irgi galiu pasikeisti i 10 metu galiojanti ar nea ??

 3. Komentatorius parašė:

  Žalia gatvė ar žalia šviesa?

 4. R. parašė:

  Na taip, kaip čia dabar taip keičiame už gražius.
  Gi krizė, reik išnaudot visas nišas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto