Pradinės klasės – gelbėjimosi ratas?

Šiuo metu Sodų pagrindinėje mokykloje mokosi beveik pusantro šimto mokinių.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau keletą metų Sodų pagrindinė mokykla balansuoja ant išlikimo ribos. Ne kartą rajono valdžia, politikai ir už švietimą atsakingi asmenys svarstė šį klausimą ir vis apspręsdavo leisti mokyklai toliau gyvuoti. Praėjusią savaitę politikai vėl diskutavo dėl šios mokyklos likimo, nes Savivaldybės administracija gavo prašymą leisti Sodų pagrindinėje mokykloje formuoti pradines klases. Tikimasi, kad tai padėtų mokyklai išlikti.
Šį klausimą svarstant Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje, politikų nuomonės išsiskyrė.

Apie gautą prašymą dėl pradinių klasių formavimo Sodų pagrindinėje mokykloje informavęs Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus paaiškino, kad mokykla turi teisę prašyti, o ar patenkinti tokį prašymą, jau turi apsispręsti politikai.
Tačiau, vedėjo nuomone, prieš priimant vieną ar kitą sprendimą, reikia viską rimtai apgalvoti ir pasverti.
„Jeigu Savivaldybės taryba priims sprendimą ir Sodų pagrindinėje mokykloje leis formuoti pradines klases, reikės atsakyti ir į daugelį iki šiol neaiškių klausimų. Pradėkime nuo to, kad yra būtinybė turėti pradinių klasių mokytojus, taip pat būtina turėti patalpas, mokymo priemones, suolus ir pagaliau turėti mokinius, kurie ateitų į tas pradines klases“, – politikams kalbėjo vedėjas.
Jo teigimu, bene didžiausia problema – būtent mokinių skaičius.
„Pradinių klasių mokinių rajone yra apie 560–580 ir toks skaičius išliks ateinančius trejus metus. Mokinių nepadaugės. Bus galima tik nuvilioti nuo kitų mokyklų, bet ar tai įmanoma, bijau pasakyti“, – svarstė vedėjas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

24 Atsakymai į “Pradinės klasės – gelbėjimosi ratas?”

 1. egl parašė:

  Sodų mokykloj pradines klases formuoti nori , o kad šalia „Vyturio“ pradinė, ką tai reiškia, tai gal ją sukelkit

 2. to r parašė:

  Nepainiokite Sodų mokyklos kur atitinka visi standartai( mokyklos statusui) su darželiais .Tai ne mokyklos. .Darželis yra darželis ir jie neatitinka visų kriterijų,standartų būti mokykla. Kas liečia ugdymo kokybę nerieskite nosies Sodų vidurinėje dirba ne ką prastesni pedagogai .

  1. Jei geri mokytojai, kur mokiniai? parašė:

   Tai jai geri mokytojai dirba, kur išsilakstė visi mokiniai??? Venta 900 mokiniu, kalnenai 800, sodai 150, labai geri mokytojai :) buves direktorius ju tiek prididino kad net mokykla sporgsta, dabar pavasari susprogdins :)

 3. to r parašė:

  Uždaryti kitas mokyklas, kad būtų išsaugota viena? Taip sprendžiama pačios mokyklos VIDINĖ krizė? Kokia šitos mokyklos išlikimo strategija? Kokia šios mokyklos VADOVŲ vizija? Kas daroma, kad mokyklą pasirinktų daugiau mokinių? Manote, kad ilgesni koridoriai lemia ugdymo kokybę? Vargu. Šioje dėlionėje be galo daug dedamųjų, ir mokyklos kolektyvas turėtų pradėti jas kūrybingai dėlioti.

 4. tai parašė:

  Sodų vidurinė mokykla tegu būna natūrali sveikatingumo ir sporto mokykla.Fizinio lavinimo pamokos mažiausiai 4 kartus sav. aktyvus judėjimas,sveikas gyvenimo būdas.

 5. to pamąstymui parašė:

  o kokią info jums gimnazijų lygio pedagogai turėtų pateikti ,apie sodų vidurinės mokyklos mokinių lygį ,jei tie patys pedagogai perbėgo iš sodų vidurinės į gimnaziją dirbti ?

 6. pamąstymui parašė:

  Prieš 25 metus aš jau sakiau, kad savo darželinoko vaiko į Sodų mokyklą nevesiu. Jau tada mokyklos (ir vaikų, ir kai kurių mokytojų) lygis buvo nekoks. Gimnazijos galėtų pateikti info, kokio lygio vaikai patekdavo pas juos iš Sodų. Ar nebuvo atsakingų švietimo skyriuje specialistų, kurie per visą tą laiką nematytų, kas vyksta, neinformuotų valdžios?

 7. a parašė:

  aš sutikčiau ir finansiškai paremti sodų mokyklą,kad tik nebūtų jokių testavimų,nuotolinių,diskriminavimų,tiesiog leisti ramiai vaikams mokytis.

 8. Pamąstymas parašė:

  Pritariu 100 procentų komentaro „pasiūlymas“ autoriui, pagarba jam, nes profesionaliai apibūdino Sodų pagrindinės mokyklos būklę ir dabartinę situaciją.
  Manau, kad po šio pasiūlymo politikams belieka tik vykdyti, o ne fantazuoti.
  Pamąstymui, ar einame pas ne kompetentingą gydytoją gydytis, ar kerpame plaukus pas blogą kirpėją, o automobilį remontuojame pas prastą meistrą?
  Ar ne čia pagrindinė priežastis, kad Sodų mokykloje trūksta mokinių?

 9. Jolanta parašė:

  Lietuva tusteja, zmones bega is Lietuvos. Vaiku nebegimdo, niekas nezino, kas tokioj skurdzioje Lietuvoje bus po 10 metu. Stai ir uzdidaro mokyklos.

 10. Leonas parašė:

  Tūkstantmečio mokykla !

 11. pasiūlymas parašė:

  Tikslas – bet kokia kaina išsaugoti Sodų mokyklą.
  Situacijos analizė – politikai bijo priimti sprendimą ir ne tik bijo bet ir neturi fantazijos kokį, vedėjas bijo politikų, likę mokytojai-nekonkurencingi, likę mokiniai – nemotyvuoti, mokyklos būklė -baisi, pinigų nėra, vadovas laikinas, vienas geras dalykas tik – strateginė vieta.
  Sprendimų būdai –
  1.uždaryti (grėsmė, kad nepavyks nes tai – ne bailių sprendimas)
  2. Įkelti Žiburėlį, nes tipo jo infrastruktūra nekokia ir nėra vadovo (grėsmė, kad tėvai net politikams nepaklus ir išves į kitas mokyklas vaikus)
  3. Apjungti su Jievaro mokykla vykdant įtraukųjį ugdymą, kuris ateis ir taip 2024 m., bet mes MAŽEIKIŠKIAI būsime pirmieji tam pasiruošę, tolerantiški ir pažangūs ir dar pinigų tikimybė kad duos, nes tai valstybei prioritetas, tai kodėl ne mums prioritetas. Tiesa politikai dar ir medalius galėtų sau užsidėti. (grėsmė, kad tuo klausimu dirbti reikia, o kas norės?)
  Ps gal turite savo variantų, pasiūlykite

 12. pilietis parašė:

  nieko gero

 13. parašė:

  Netoliese esanti pradinė mokykla neišpildo karantininių reikalavimų, ir vienintelė mieste vaikus moko mišriu būdu, kas antrą savaitę nuotoliniu.Dėl vietos stokos. Tai normalu? O Sodų mokykla tuščia stovi. Gal tik tingėjimas politikams ar dar kažkam palikt komforto zoną? Kaži, ar būsimų pirmokų tėvai informuoti kas jų laukia kt.metais. jei covid nesitrauks…

 14. to Jonas? parašė:

  o kas toje mokykloje pajuokos objektas ? įvardinkite ? Pedagogai ? Gal tie ,kurie dirba Sodų mokykloje anot jūsų diplomus baigė ir įgavo miške ,kažkokius netokius diplomus ?? o tie ,kurie dirba kitose mokyklose tai jau tikriausiai universitete ? ar taip galvojate ?

 15. JONIS parašė:

  Ta mokykla senai tapo pajuokos objektu

  1. Jolanta parašė:

   Ne mokykla tapo pajuokos objektu, o visa Lietuvos politika.

 16. Anonimas parašė:

  O kodėl reikia uždaryti ar perkelti gerai dirbančias mažąsias pradines mokyklas? Dauguma tėvų jas renkasi dėl emocinio ir fizinio saugumo, namų aplinkos pojūčio.

 17. r parašė:

  Mažąsias mokyklas uždaryti reikia,nėra erdvės,nėra sporto salės tinkančios,valgyklėlės kaip kišenės lopšelia/darželiai netinkami būti mokyklomis trūksta erdvės. Sodų mokykla didelė ,viskas pritaikyta.

 18. Anonimas parašė:

  Jei einame į socializmą arba anksčiau buvusią santvarką -,tada būtina išlaikyti bet kokiomis sąlygomis.

 19. parašė:

  Kaip visada, melagystės…. Visu 100 sumažino mokinių skaičių, gėda Santarvės troliams

 20. Jo parašė:

  Kam išvis tą Sodų mokyklą griuveną laikyti,kam naudinga?

 21. S parašė:

  Ne nuvilioti reikia ,o sujungti.Mažas pradines mkl. prijungti…

 22. AS parašė:

  SENIAI UZDRYTI REIKEJO

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto