Praeities įvykių pakeisti neįmanoma, svarbu nekartoti klaidų

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena.

„Atminties keliu“ – keliu, kuriuo 1941-ųjų vasarą į žudynių vietą pavenčiuose buvo varomi mūsų krašto žydų tautybės žmonės, atvykę Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos Ic klasės mokiniai sustojo į Atminties ratą.

Faktus apie skaudžius įvykius nacių okupuotoje Europoje, Lietuvoje ir mūsų mieste priminė IIIe klasės gimnazistai Gintarė Jonaitytė ir Lukas Janušas. Jautriai nuskambėjo pirmokų skaitomos ištraukos iš literatūros kūrinių holokausto tema.

Kalbant apie Holokaustą, minimi skaičiai: 6 milijonai žuvusių, iš jų – 1,5 milijono vaikų, Lietuvoje sunaikinta daugiau nei 90 proc. žydų, pavenčiuose sušaudyta apie 4 tūkst. žmonių.

Žmogus nėra skaičius. Kiekviena holokausto auka turėjo savo vardą. Ruošdamiesi pamokai Ic klasės gimnazistai ant akmenukų užrašė pavenčiuose sušaudytų mūsų gimnazijos žydų tautybės gimnazistų ir mokytojų vardus.

Nuotr. iš gimnazijos archyvo
Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Kiekvienas pamokos dalyvis garsiai perskaitė ant akmenuko užrašytą vardą. Akmuo žydų kultūroje labai svarbus. Eidami į kapines ar į artimųjų žūties vietą jie neša akmenėlius kaip dėmesio ženklą. Akmenėliai paliekami kapinėse ir niekada nenuimami.

Istorija yra tokia, kokia yra. Praeities įvykių pakeisti neįmanoma… Bet galima nekartoti praeities klaidų. Todėl mokiniams buvo priminta, kaip svarbu išsaugoti žmoniškąsias vertybes – orumą, toleranciją, meilę savo artimui, pagarbą žmogui.

Mokytojos Silva PAULAUSKIENĖ, Rosita GINIOTIENĖ, Irena TIŠKIENĖ

16 Atsakymų į “Praeities įvykių pakeisti neįmanoma, svarbu nekartoti klaidų”

 1. to Dvasios elgetos parašė:

  Labai tiksliai aprašėte save :-))))

 2. Tomas parašė:

  Vidurinę baigiau Telšiuose. Tai va ten labai įdomi istorija nutiko, kuria turbūt daugelis girdėjot – Rainių miškelis. Tai va – naktį iš birželio 24 į 25, 1941 prieš pat Telšius užimant vokiečiams, nkvdistai ten išskerdė 73 mūsų piliečius. Tarp jų mokytojai, teisininkai, valstybės tarnautojai ir tt. Skerdynės buvo neišpasakytai brutualios, nupjaunant lytinius organus, juos sukišant į burnas, gyviems paleidžiant žarnas, gyviems lupant odą, plikant verdančiu vandeniu ir tt Aišku skerdimą atliko pagrinde rusofašistai, bet pala pala, kokios tautybės karininkai tai sugalvojo ir įsakė taip daryt? Ne žydai kartais? Ne Nachmanas Dušanskis, Raslanas? Nu o atėję vokiečiai tuom šauniai pasinaudojo – išreklamavo įvykį visais kanalais, taip sukeldami lietuvių, žemaičių pyktį žydais. Nes užduokite sau klausimą – 600 metų žydai saugiai gyveno pas mus, be vienintelio pogromo (kurių gausu buvo Europoje) ir tik šast – lietuviai padeda vokiečiams šaudyt žydus?!? Beje, tokių Rainių miškelių Lietuvoje buvo ne vienas…..

  1. ? parašė:

   Rainiai ritualinė žmogžudystė?

 3. Hm parašė:

  Kaip prie sovietu varydavo vaikus prie stribu raudonosios kruvinosios armijos kareiviu kapu eilėraščius sakyti.Dabar prie žydu kapu suprantu taip kas valdo tuos ir šlovinti turim.Kas valdo ES bankininkai Rotšildai o ka kalbėti apie JAV globalistus.

  1. Anonimas parašė:

   Ne žydai kalti, kad jus nevykėlis ar nevykėlė. Ieškokit priežasčių savyje.

   1. onanistui parašė:

    Dauguma vagių ir aferistų gerai gyvena.Tai kiti jei nevagia,gal dar turi sąžinės?

    1. Anonimas parašė:

     Nepanašu, kad jus tos sąžinės turėtumėte, jei už kapeikas vatniku dirbate. Gnyda gimęs, gnyda ir mirsite.

   2. Skatyti reikėtu knygas parašė:

    Gal jus nevykelė ar nevykelis? Jei nematot visumos Lietuvos istorijoje .Paskaitykite Eidinto knyga Žydu genocidas Lietuvoje .Ar Finkelšteino knyga Holokausto industrija.

    1. Anonimas parašė:

     Ką man skaityti gal pasirinksiu be jūsų patarimų, proto varguoli.

     1. Dvasios elgetos parašė:

      Proto varguoliai ir šlovino komunizma dabar šlovina globalistus. Vergas nemokantis mastyti ir lieka vergu mastyti analizuoti matyt ne kievienam duota.

 4. ar ne gėda organizatoriams? parašė:

  pirmokai,anrokai,trečiokai…..skaito eiles apie xolokaustą.ar bent JIE kažkada supras,ką nuo popiergalio skaitė.

  1. to ar ne gėda organizatoriams? parašė:

   O jūs skiriate gimnazistus nuo pradinukų? Gėda turėtų būti jums.

 5. Viasat History parašė:

  Gal kas sugebės paaiškinti,kodėl dauguma pasaulio tautų nekenčia tų invazinių utėlių-parazitų?

 6. A.H parašė:

  Kiek galima tiems parazitams lįsti į užpakalį? Kad tvarkyti žydkapius nei vieno nėra.Tačiau atsiimti turhto,iš kito pasaulio galo atsitrenkia.

  1. Kostas parašė:

   pritariu jums.Lietuviao liko paskutiniame plane.

 7. Saulės mūsšis parašė:

  Su Baltu vienybes diena ir rudens ligiadienių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto