Pramonės parko idėja stringa dėl… žemės

Pramonės parką steigti planuojama naftos perdirbimo įmonės kaimynystėje, jei pavyks susiderėti su privačios žemės savininkais. Nuotr. iš „ORLEN Lietuva“ naftos produktų perdirbimo gamyklos archyvo

Rajono politikai patvirtino investicijų skatinimo ir plėtros Mažeikių rajone 2019–2021 metams programą. Tačiau net jei ir atsirastų potencialus investuotojas, kuris svarstytų galimybę čia kurti verslą, Savivaldybė neturi ką jam pasiūlyti – stringa žemės įsigijimo klausimai.
Tiesa, šiais metais planuojama įsigyti 50 hektarų, reikalingų pramonės parkui steigti. Skaičiuojama, kad tai kainuotų ne mažiau kaip pusę milijono eurų.
Tokius planus ir programą kritikuojantys oponentai teigia: naujajai valdžiai ją įgyvendinti bus sunku – biudžete šie pinigai nesuplanuoti, konkrečiai neįvardijama sklypų vieta.

Programos kuratorius – Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas investicijų klausimais Virgilijus Radvilas dokumentą dar sausio mėnesį pristatė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto nariams bei Mažeikių verslininkų asociacijos atstovams. Atsižvelgiant į kai kuriuos pasiūlymus, ji buvo pakoreguota ir pateikta tvirtinti Savivaldybės tarybai.
Mero patarėjas, pristatydamas programą, išskyrė penkis jos uždavinius. Bene svarbiausias jų – suformuoti pramonės zoną, jai pritaikant įsigytą žemės sklypą. Ne mažiau svarbu – aprūpinti verslą konkurencingais resursais, pritraukiant verslo iniciatyvas bei partnerių potencialą, rengti rinkos poreikius atitinkančius specialistus Mažeikių rajone, ypatingą dėmesį skiriant Mažeikių politechnikos mokyklai.
„Taip pat reikalinga suvienyti Savivaldybės ir verslo pajėgas, pritraukiant jaunus specialistus iš universitetų. Tobulinti verslo sąlygas, motyvuojant finansiškai ir gerinant infrastruktūrą. Esminis dalykas – išlaikyti gerus santykius su „ORLEN Lietuva“ ir šios įmonės potencialą panaudoti rajono poreikiams“, – pabrėžė V. Radvilas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Pramonės parko idėja stringa dėl… žemės”

 1. Krylovas parašė:

  tupi varna medyje ir snape laiko sūrį. Pro šalį bėga lapė, sako. „Ei varna, ar balsuosi už rimkienę?“ Varna „NEEEE“ Sūris pist ir iškrito iš snapo. Lapė pasigriebė ir pabėgo. „O jei būčiau pasakiusi Taip, ar kas nors būtų kitaip?, susimąstė varna

 2. rikis parašė:

  Norim permainų, bet balsuojam už tuos pačius, dabar jau šaukštai po pietų, tiek taryba, tiek meras turi būti iki 35 m. amžiaus, nors ir gimnazistai. Su liūdesiu žiūriu, kad savivaldybėje po rinkimų tas pats bezdalynas liko.

 3. oo parašė:

  Jei laimes tas socdemu draugelis meru rinkimus, tai pokyciu tose siltose kedese nesitikekit. ;)

 4. Aha parašė:

  Na, administracijos direktorius kietas tipas, jis prie visu valdziu, tiesiog prisitaikymo meistras. Kas gali paneigti, jog jam si vieta ipatyngai pelninga…Bet manes neapleidzia jausmas, jog sis veikejas ir toliau sita kresla sildys.

 5. Manau, kad parašė:

  Jei po rinkimų miesto valdžioje sėdės vėl tie patys seni „krienai“ – politikos veteranai, tai ta kelis dešimtmečius tebesitęsianti Mažeikių m. stagnacija tęsis toliau, o miestiečiai ir pats miestas nieko naujo ar gero nepajus. Reikia būtinai šluoti tuos ilgamečius kėdžių šildytojus, pradedant nuo administracijos direktoriaus ir toliau ……..

 6. Ginant viešą interesą parašė:

  Ginant viešą interesą iš manęs labai sėkmingai atėmė dalį žemės sklypo. Tad nemanau, kad reikalingi milijonai :)

 7. kaip mes atsiliekame nuo kitų... parašė:

  gaila, kad praeityje mūsų politikai neatliko namų darbų dėl Mažeikių miesto.Bet iš jų dauguma ir dabar išrinkti.Paradoksas.Tikrai nesu konservatorius.

 8. ppp parašė:

  Jei žemę pirks manau nuo Tenio arba nuo Kryžiaus, jeigu tokia sumą mokės

 9. jons parašė:

  Teny nusikabink plakatus!Renkema baigies-nederk miesta

 10. shiusha parašė:

  rinkimai baigesi, socialdemokratai nebelaimes, tai kam cia ta reklama? tai gal dar viena straipsniuka apie arena ar viaduka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto