Pramonės parkui plėtoti ieškoma geriausių sprendimų

Siekdama sudaryti palankias sąlygas pramonės parke kurtis verslui, Savivaldybė dirba su vietos verslininkais, užsienio investuotojais, bendradarbiauja su VšĮ „Investuok Lietuvoje“.

Rajone dedamos pastangos, kad ne vienus metus puoselėta pramonės įmonių ir investicijų parko svajonė taptų realybe.
Siekiama sudaryti palankias sąlygas pramonės parke kurtis bet kokio dydžio verslui – analizuojamos įvairios galimybės, vertinamos rizikos, ieškoma investuotojų.

Investicijos prisidės prie regiono plėtros

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) merės Rūtos Matulaitienės teigimu, Juodeikių kaime esantis pramonės parkas yra itin reikalingas ir naudingas. Investuotojams siūloma daugiau kaip 22 ha žemės sklypų teritorija.

„Ši pramoninė teritorija pritrauks dar daugiau bendrovių ir investicijų į mūsų rajoną, prisidės prie naujų darbo vietų sukūrimo. Visa tai neabejotinai užtikrins regiono plėtrą“, – kalbėjo Savivaldybės merė.
Savivaldybė deda visas pastangas, kad Mažeikiuose būtų vystomas pramonės parkas. Ieškoma investuotojų – vyksta susitikimai, derybos. Dirbama tiek su vietos verslininkais, tiek su potencialiais užsienio investuotojais, bendradarbiaujama su VšĮ „Investuok Lietuvoje“.

Vykstantys ir numatomi darbai

R. Matulaitienė: „Pramonės parke investuotojams galime pasiūlyti daugiau kaip 22 ha žemės sklypų teritoriją.“

Investuotojams svarbu išvystyta infrastruktūra, leidžianti gerokai sutrumpinti įsikūrimo laiką ir greičiau pradėti vykdyti ekonominę veiklą, kurti darbo vietas. Savivaldybė savo lėšomis ruošiasi atlikti palei pramonės parką einančio kelio paprastąjį remontą – 995 m ilgio atkarpoje atstatyti dangos nuolydžius, sutvarkyti kelkraščius. Pagal poreikį planuojama parke įrengti vandens gręžinį, prisidėti prie nuotekų sistemų, elektros komunikacijų įrengimo ir kt.

R. Matulaitienės teigimu, dabar rengiamas Savivaldybės mokestinių lengvatų ir investicijų pritraukimo tvarkos projektas. Jame planuojamas maksimalus galimas lengvatų paketas būsimiems investuotojams, investuosiantiems ir kursiantiems darbo vietas. Numatomas atleidimas nuo žemės, nekilnojamojo turto mokesčių ar jų sumažinimas ir kt.

Pagal Savivaldybės tarybos priimtą sprendimą šiuo metu rajono pramoninėje teritorijoje taikomas nulinis savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos tarifas.
Savivaldybė biudžeto lėšomis iš Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo remia įmones, steigiančias naujas darbo vietas – už 1 naują darbo vietą skiria vienkartinę 400 eurų išmoką.

Vertinamas projektas

Savivaldybė analizuoja galimybes ir grėsmes dėl dalyvavimo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos projekte „Sąlygų ir vietovės ekosistemos užsienio ir vietos investuotojams pagerinimas Mažeikių rajono savivaldybės pramoninėje teritorijoje“. Norint gauti 10 mln. eurų finansavimą iš Europos Sąjungos (toliau – ES) fondo lėšų, Savivaldybė iki 2026 m. turi sutvarkyti infrastruktūrą ir nuo tada iki 2029 m. į pramoninės teritorijos sklypus pritraukti mažų bei vidutinių verslo įmonių, vykdančių tvarią ekonominę veiklą, kurios investuotų ne mažiau kaip 1,7 mln. eurų. Tokiu būdu užkertamas kelias į pramonės parką kviesti stambius vietos, užsienio investuotojus, taip pat vykdančiuosius netvarią ekonominę veiklą.

Remiantis kitomis projekto sąlygomis, Savivaldybės valdoma teritorija turėtų būti ne mažesnė nei 31,4 ha. Šiuo metu tiek ploto nėra: iš turimų kone 31,4 ha ploto 9 ha teritorija 2022 m. rudenį išnuomota užsienio kapitalo įmonės filialui Savivaldybės tarybos sprendimu. Pramonės teritorijai sumažėjus iki 22 ha atitinkamai – kone 3 mln. eurų – mažėtų ES fondų skiriamas finansavimas.
„Iki šiol atlikta analizė rodo, kad daugybė finansinių, laiko ir ekonominės naudos rizikų gali neduoti laukiamų rezultatų, todėl svarstomos kitos alternatyvos. Ieškome būdų, kaip galime plėtoti pramonės parką ir be dalyvavimo ES finansuojamame projekte“, – kalbėjo merė.

Regina GIRDENIENĖ
Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-63

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto