Pramonininkams vadovauja buvęs mažeikiškis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naujai išrinktą LPK prezidentą Robertą Dargį. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis antradienį susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite ir aptarė šalies aktualijas. Buvęs mažeikiškis konfederacijai pradėjo vadovauti šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį.

Krizė turėtų aplenkti

R. Dargis „Santarvei“ teigė susitikime su Prezidente pasikeitęs nuomonėmis apie artėjančią 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) finansinę perspektyvą, šalies verslo galimybes užsienyje, socialinius reikalus, darbo santykius.
Taip pat buvo kalbama apie ekonominę padėtį bei galimą antrąją krizės bangą.
Pasak R. Dargio, pramonininkų ir šalies vadovės požiūriai šiuo klausimu išsiskiria. Nors   Prezidentė D. Grybauskaitė ne kartą kalbėjo apie galimą antrąją ekonominės krizės bangą,  Pramonininkų konfederacija prognozuoja, kad trečiąjį šių metų ketvirtį galima tikėtis šalies pramonės plėtros. Tyrimai esą rodo, kad antroji krizės banga šaliai negresia.
„Šiuo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos įmonių lūkesčiai yra neblogi. Nesitikima antrosios krizės bangos, nes įmonių ekonominė ir finansinė situacija yra pakankamai gera. Įmonės  turi mažiau paskolų, racionaliau panaudojami žmogiškieji ištekliai – nebėra išpūstas darbuotojų  skaičius įmonėse. Todėl verslininkai neturėtų patirti tokios krizės, kaip buvo prieš ketverius metus“, – „Santarvei“ aiškino R. Dargis.
Tačiau, jo teigimu, reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus aspektus. Tokius, kaip sudėtinga valstybės finansų situacija ir nedžiuginantys procesai Europoje.

Priverčia sunerimti

Prezidentė akcentuoja sudėtingą ekonominę padėtį pasaulyje ir Europoje. Anot jos, dėl to šalies pramonininkų indėlis esą svarbus siekiant sušvelninti galimą neigiamą įtaką valstybės ekonomikai.
„Susitikimo metu Prezidentė išsakė nerimą, kad blogėjanti ekonominė situacija Europoje gali stipriai paveikti ir Lietuvą. Be to, grėsmę esą kelia ir tam tikri globaliniai procesai. Tokie kaip lėtėjanti Kinijos ekonomika. Baiminamasi ir to, kad gali kristi energetikos išteklių kainos, o tai  paveiks ir Rytų kaimynus. Todėl šiandien nematydami kylančių grėsmių, ateityje galime turėti problemų dėl maisto produktų pardavimo į Rusiją. Manau, tai verčia Prezidentę kalbėti ir apie  galimą antrosios krizės bangą“, – kalbėdamas apie susitikimą su Prezidente samprotavo R. Dargis.

Išrinktas neseniai

R. Dargis naujuoju LPK prezidentu tapo šių metų birželio pabaigoje. Jis rinkimuose nugalėjo „Vičiūnų“ grupės valdybos pirmininką Visvaldą Matijošaitį.
LPK laikoma įtakingiausia verslo organizacija Lietuvoje. Konfederacija vienija 39 šakines ir 9 regionines verslo ir pramonės asociacijas, kurioms priklauso daugiau nei 2,7 tūkst. įmonių.
R. Dargis keturių metų kadencijai išrinktas vietoje netikėtos ilgamečio Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovo dr. Bronislovo Lubio mirties praėjusių metų spalį.
Rinkimuose buvo iškelti du kandidatai R. Dargis ir Vičiūnų įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

Žada naujoves

Naujasis LPK prezidentas R. Dargis „Santarvei“ sakė, kad pirmuosius savo naujų pareigų mėnesius skirs susipažinti su konfederacijos veikla iš vidaus.
„Be abejo, kaip ir bet kurioje kitoje veikloje, atėjęs naujas žmogus įneša vienokių ar kitokių pokyčių. Todėl daugiau mažiau jų bus. Esu įsitikinęs, kad bet kokią nusistovėjusią, stabilią situaciją galima pakeisti. Visada galima kažką padaryti geriau“, – kalbėjo R. Dargis.
Pašnekovo teigimu, iki rugsėjo pradžios jis yra užsibrėžęs tikslą susitikti su šakinėmis asociacijomis Lietuvos pramonininkų konfederacijos narėmis ir išsiaiškinti jų lūkesčius bei poreikius.
„Po susitikimų su šakinėmis mūsų konfederacijos narėmis bus susitikimai su verslininkais, priklausančiais regionų asociacijoms. Gali būti, kad susitikimai bus rengiami ir Mažeikiuose“, – prognozavo R. Dargis.

2 Atsakymai į “Pramonininkams vadovauja buvęs mažeikiškis”

  1. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

    Oho, kaip vieningai abu oligarchijos atstovai sunerimę, kad gali kristi energetikos išteklių kainos, o tai paveiks, anot jų, ir Rytų kaimynus ir ne visi praras butus, nuosavybę – Bankas nepasieks savo užsibrėžto tikslo išvyti runkelius į gatvę. Anot LPK prezidento Roberto Dargio po susitikimo su LK(b)P CK Pirmojo sekretoriaus įpėdine: „Apie finansinio stabilumo užtikrinimą mes nekalbėjome, bet tai, kad pramoninkai galėtų prisidėti neleisdamos naujoms politinėms jėgoms, kaip sakė prezidentė, išsiūbuoti Lietuvos laivelio, tai tikrai čia pramonininkai galėtų padaryti daug. (…) Verslo sąsajos su politikais yra. Verslui svarbu prognozuojamumas, nuosekli valstybės vystymosi politika.“ Taigi buvęs Antrojo konservatoriaus(Lietuvos konservatorių partijos Valdybos pirmininko) R.Pakso vyriausybės kancleris tiesiai šviesiai runkeliams davė suprasti kas Lietuvoje šeimininkas ir kuo pakeistas Sovietų Rusijos imperijos konstitucijos 6 straipsnis, kad Sovietų Rusijos imperijos visuomenės vadovaujanti ir vairuojanti jėga, kurios internacionalo dėka pasaulyje už XX amžių nugalabyta maždaug apie 150 milijonų žmonių, jos politinės sistemos valstybinių ir visuomeninių organizacijų branduolys yra Sovietų Sąjungos Komunistų(bolševikų) partija. Dabartinėmis sąlygomis iš čia paminėtos didžiausios pasaulinės teroristinės organizacijos sudaryta begalė neosovietinių partijų ir jų satelitų, vadinamu Neosovietinė Oligarchija, kurios įkūrėja, anksčiau apsiginklavusi Marksizmo-leninizmo-stalinizmo-brežnevizmo mokymu vairavo visuomenės vystymąsi, planingą SSRS vidaus ir užsienio politiką, suteikdama jai moksliškai pagrįstą ideologiją ir praktiką kovai už komunizmo pergalę visame pasaulyje, o dabar tik už Neosovietijos, Neosovietinės Oligarchijos, pergales atskirai paimtose tokiose valstybėse kaip Lietuva. Anuomet visos politinės organizacijos veikė SSRS Konstitucijos ribose,o dabar jos veikia „runkelių“ dėka suformuotos Neosovietinės Oligarchijos nustatytose ribose. Tai labai blogas ir pavojingas ženklas Lietuvos prastuomenei, daugelį paprastų piliečių paverčiantis svetimais ir nereikalingais savo Tėvynėje Lietuvoje. Žodžiu, visa valdžia ir ekonomika Lietuvoje priklauso Neosovietinei Oligarchijai – LK(b)P CK suformuotai.

  2. sl parašė:

    Zmogus tikrai gerbiamas visuomenes, kai visose srityse yra garbingas – tame tarpe sukures ir islaikes garbingus seimyninius santykius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto