Prasideda Nacionalinė karjeros savaitė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvoje pirmadienį prasideda Nacionalinė karjeros savaitė. Iniciatyvos „Kam to reikia?!“ rengiamą karjeros savaitę globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Padeda moksleiviams atrasti savo kelią

Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos „Kam to reikia?!“ antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karjeros savaitę globoja Prezidentė D. Grybauskaitė.
„Perduodami savo patirtį jauniems žmonėms, įvairių sričių profesionalai padeda moksleiviams atrasti savo kelią. Svarbu, kad vis daugiau savanorių prisijungia prie šios iniciatyvos ir supažindina moksleivius su savo profesijomis. Būtina stiprinti ryšį tarp mokslo ir praktikos bei suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui būti naudingam savo šaliai“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Naudinga ir mokiniams, ir darbdaviams

Pasak Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorės Živilės Drėgvaitės, bendraujant su vaikais iš daugiau nei 830 mokyklų visoje Lietuvoje pastebima, kad mokiniams labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais.
„Specialistai pasakoja, kokių kompetencijų reikia konkrečiai profesijai, ir taip padeda vaikams susidaryti realų vaizdą ne tik apie darbo rinką, bet ir sužinoti, kuo vaikai norėtų būti baigę mokyklą. Darbdaviai tuo pačiu metu gali ieškoti jaunųjų talentų ir pabandyti susipažinti su ateities darbuotojų karta“, – komentavo Ž. Drėgvaitė.

Lankysis įvairiose vietose

Lapkričio 24–28 dienomis vykstančio renginių ciklo metu vaikai aplankys didžiausias šalies organizacijas, kartu su jų darbuotojais galės praleisti darbo dieną ir taip savo akimis pamatys įvairiausių profesijų užkulisius. Iš viso Lietuvoje numatyta apie 470 darbuotojų susitikimų su mokiniais.
Pernai Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai apie darbą papasakojo daugiau nei 7 tūkst. šalies moksleivių iš visos Lietuvos – darbuotojai lankėsi mokyklose ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Iniciatyva prigijo ir plinta

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai šiais metais norėjo pritraukti daugiau įmonių ir darbuotojų, kurie lankytų mažesnių miestų ir regionų mokyklas.
Pasak „Kam to reikia?!“ direktorės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypač reikia sėkmingų darbuotojų pavyzdžio: „Savo sričių profesionalų pasakojimai vaikams ne tik parodo, kad Lietuvoje yra daug darbo galimybių, bet ir įkvepia mažų bendruomenių vaikus siekti savo tikslų bei toliau likti mūsų šalyje, o ne emigruoti“, – pabrėžė „Kam to reikia?!“ direktorė.
Prieš trejus metus šią programą inicijavo „Swedbank“ ir „Omnitel“, o šiandien prie jos prisijungusios daugiau nei 260 įmonių bei 830 mokyklų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto