Prasidėjęs pasėlių deklaravimas pažėrė naujovių

Ekologinių ūkių valdytojai paraiškas paramai gauti galės teikti nuo gegužės 2 d. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas, prasidėjęs balandžio 11 d., šiemet baigsis šiek tiek anksčiau nei įprastai – birželio 6 dieną.
Tai ne vienintelė naujovė teikiant paraiškas paramai gauti.

Už vėlavimą – mažinama parama

Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė informavo, kad deklaravimas šiemet truks visa savaite trumpiau – iki birželio 6 d.
Pavėluotai pateiktos paraiškos bus priimamos iki liepos 1 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.
Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas galima pateikti seniūnijoje, kurioje registruota pareiškėjo žemės ūkio valda, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biuruose, taip pat internetu, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.

Už ekologinius ūkius – vėliau

Kaip ir ankstesniais metais, pasėlių deklaravimo laikotarpiu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti ne tik paramos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, bet ir už gyvulius bei
pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones.
V. Šimkienė informavo, kad šiemet žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakoreguotas paramos paraiškų priėmimas pagal priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“.
Ekologinių ūkių valdytojai paraiškas paramai gauti galės teikti nuo gegužės 2 d. – anksčiau tokių  paraiškų rinkimo termino pradžia sutapdavo su deklaravimo pradžia.

Taisyklėse nemažai naujovių

Šiemet ūkininkų laukia nemažai naujovių. Patvirtintose taisyklėse nustatyta pievų, ganyklų ar sodų bei uogynų tarpueilių šienavimo termino pabaiga – rugpjūčio 1 d.; nebus draudžiamas žolės smulkinimas pievose; atsiranda galimybė pievas panaudoti prekinės produkcijos gamybai; patikslinti reikalavimai pareiškėjams, siekiantiems gauti paramą už sodus ir uogynus; į papildomą išmoką jaunajam ūkininkui galės pretenduoti ir juridiniai asmenys, valdomi išimtinai ne vyresnių kaip 40 metų amžiaus fizinių asmenų, o juridinio asmens valda įkurta ne anksčiau kaip prieš 5 metus.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto