Prasidėjo bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

Pagrindinis priėmimas vykdomas dviem etapais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Jau prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas, truksiantis iki rugpjūčio 8 dienos. Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 21 universitetas ir 23 kolegijos, praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).


Gali pateikti iki dvylikos pageidavimų

Universitetinėse studijose siūlomos studijų programos 19-oje studijų krypčių grupių, o kolegijose – 11-oje. Stojantieji savo prašyme gali pateikti iki 12 pageidavimų, pasirinkdami konkrečią aukštosios mokyklos studijų programą, nurodydami studijų formą (nuolatinės ar ištęstinės studijos) ir finansavimo pobūdį (valstybės finansuojama vieta, valstybės nefinansuojama vieta – su studijų stipendija ar be jos). Pageidavimai išdėstomi prioriteto mažėjimo tvarka.
Stojantieji, siekiantys valstybės finansuojamos vietos, pagal konkursinį balą išrikiuojami į Geriausiųjų eilę. Valstybės finansuojamos vietos atitenka geriausiems atitinkamoje studijų krypčių grupėje.


Priėmimas – dviem etapais

Pagrindinis priėmimas vykdomas dviem etapais. Po pirmojo etapo stojantysis liepos 27 d. gali gauti du kvietimus: vieną – į valstybės finansuojamą vietą, antrą – į valstybės nefinansuojamą vietą. 
Jei šiame etape stojantysis gauna kvietimą į valstybės finansuojamą vietą studijų programoje, kuri buvo jo pirmasis prioritetas, ir atmeta šį kvietimą, antrajame etape jis gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą.
Į studijų krypčių grupes, kuriose po pagrindinio priėmimo (jis baigiasi rugpjūčio 8 d.) lieka valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų, organizuojamas papildomas priėmimas.


Lemia konkursinis balas

Konkursinį balą sudaro pagrindinio dalyko brandos arba stojamojo egzamino įvertinimo, antrojo ir trečiojo dalykų brandos egzaminų įvertinimų bei ketvirtojo dalyko metinio pažymio suma. 
Antrojo ir trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimas gali būti keičiamas metiniu pažymiu, jei stojančiajam tai palankiau.
Pagrindinio dalyko egzamino įvertinimas negali būti pakeistas metiniu pažymiu, o vietoj ketvirtojo dalyko metinio pažymio negalima rinktis brandos egzamino įvertinimo turint metinį pažymį.
Iki 2014 m. įskaitytinai, asmenims, įgijusiems vidurinį išsilavinimą Lietuvoje, užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas, taip pat atleistiems nuo brandos egzaminų dėl ligos ir asmenims, turintiems įgytų ar įgimtų sutrikimų, pretenduojantiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto